Hülyanida Şahin
Hülyanida Şahin

Kendisi Psikoloji eğitimi almış olup, uzun yıllar Sabancı, Toyata, Mina Group gibi köklü kuruluşlarda İnsan Kaynakları ve İş Geliştirme alanlarında yöneticilik yapmıştır. 25 yıllık profesyonel danışmanlık kariyerinin ardından, 2011 yılında Astroloji bilimiyle tanışarak kendi yaşamında büyük dönüşüm ve farkındalıklar yaşaması sonrası, Astro-Terapist kimliği ile danışanlarına bu alanda da dokunmaya karar vermiştir. Kendi yarattığı “Doğru Nokta Tedavisi” adında ayrıca bir yöntem geliştirmiştir.

Parıltı Derneği, Engelsizsiniz gibi derneklerin kurucusu olan Şahin, görmeyen ve az gören çocuklara, ailelerine dönük projeler yürütmekte, yaşlı ve engelli bireylerin yaşama katılmaları için tasarladığı Renkli Dünyalar Yaşam Merkezi projesi ile ilgili kurum ve kuruluşlarla şuan görüşmeler yürütmektedir.

Danışanlarının gerçek yaşam öykülerinden esinlenerek yazdığı “Ah Zavallı Erkekler” isimli kitabında ise, Kadın ve Erkek kimliklerimizle birlikte nesillerce öğretilip aktarılan kavramların Öz’üne inerek, anne, baba, çocuk, ebeveyn ilişkilerini irdelemiştir.

Yurtiçi ve yurtdışında aldığı sayısız seminer, eğitim ve hayatın kattığı tecrübeler sonrası; Astroloji Bilimi, Doğru Nokta Terapisi ve yarattığı toplumsal projeler ile kişi ve gruplarda farkındalık yaratmak üzere çalışmalarına devam etmektedir..

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Hülyanida Şahin