Jüpiter Balık Burcunda

Ego dağılıyor, insan gerçek yaratıcısıyla tanışıyor”                              

Jüpiter 29 Aralık’ta Kova Burcundaki transitini tamamlayarak kendi yönettiği Balık Burcuna geçiyor. Yüksek bilgi, dini inanış, felsefe, yayıncılık, akademik çalışmalar, uzak yolculuklar, yabancı kültürler, bilgelik, ahlak, spiritüellik, zenginlik, ilahi adalet, genişlemek ve abartmak temalarını kapsayan Jüpiter enerjisi 11 Mayıs 2022’deki Koç Burcu geçişine kadar bizlerle olacak.

Jüpiter Balık Burcunda

 

28 Temmuz’da Koç Burcunda retro harekete girerek 28 Ekim’de tekrar Balık Burcuna geri dönecek ve 21 Aralık 2022’de Balık yolculuğunu tamamlamış olacak. Balık enerjisinin pozitif anlamda sanatçı spiritüel, teslimiyetçi, yaratıcı, koşulsuz sevgi ve merhamet vadeden enerjilerini destekleyecek.

Ruhsal anlamda büyümek olgunlaşmak, tamamlanmak, akışa bırakmak ve sisteme güven duymak anlamında son derece besleyici onarıcı bir akış olacak. Negatif yönden ise fedakarlıkta sevgide aşırılık, tembellik, rehavet, keyif verici maddelere düşkünlük, gerçeklerden kopuş, detayları atlamak ve inanç fanatizmi konularını da gıdıklayabilir. Genel anlamda iyilik konusunda oldukça cömert davranacak olan Jüpiter’in bazı sert kontakları olsa da Uranüs ve Plüton’dan alacağı desteklerle insanlığın anlayışsızlığına farkındalık, sahte dindarlığına samimi bir iman duygusu getireceğine inanıyorum.

Kendini Tanrıyla kıyaslayan büyük egoları gerçek yaratıcılarıyla tanıştıracak olan Jüpiter kalplerimizi yeniden keşfetmemize yardımcı olacak. Bu süre zarfında büyük birleşmeler ve kopuşlar olabilir. Çünkü sevdiği hiçbir şeyi bırakamayan Balık enerjisi bir tek kendisini Tanrısına bırakmayı bilmektedir. Bu sebeple bağımlılıklardan kurtulmak için paha biçilmez bir zamandır.

Aynı şekilde her şeyi kontrol etmeye çalışmak gibi bir huzursuzluğunuz varsa ilahi sistemin düzenine ve akışa teslim olabilmek için de harikulade bir zamandır. Yaratıcı enerjilerin coştuğu ilhamın dini ve spiritüel yeteneklerin pik yaptığı da bir yıl olması mümkündür.

Özellikle görsel sanatlarda, sinemada sürrealist oluşumlar artabilir Sahte mehdi ve peygamberler türeyebileceği gibi insanlık tarihi büyük düşünür ve inanç önderleriyle de tanışabilir. Jüpiter Balık Burcu transitiyle aynı zamanda bir Zodyak turunu da tamamlamış olacak.

Yani 2022 Jüpiter’in bir anlamda final sahnesi. Heyecanla bekliyor ve hepimize bilgide ve ahlakta genişleyebilmeyi diliyorum… Sevgilerimle…

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x