Kendi karanlığından korkma

Sana en önemli, çok açık ve net olarak bir tek şey söylemek istiyorum. Kendi karanlığından hiçbir şekilde korkma, çünkü onun hepsi sensin. Dışarıda sana karşı asla ve asla hiçbir tehlike olmadığı gibi, sonrasında da olmayacaktır. Mutlak olarak ve kesinlikle bilmelisin ki, hiç kimse zarar veremez sana. İçindeki karanlığa dönüp de bakabilirsen, o zaman gerçekten kendinde aydınlanacaksın.

Haydi, bu kez dön ve cesaretle bak ona. Yüzleş kendinle ve içindeki karanlığınla. Kesinlikle sen o zaman ne yalnızlıktan ne ölümden ne de düşlerinden korkacaksın. Kendinle yüzleştiğinde özünü anlamış olacaksın o zaman. İşte o zaman kendi gerçekliğini daha güçlü bir şekilde dünyaya haykıracaksın.

Kendi karanlığından korkma

Ayrıca kendi küçük hikayeni, tüm tevazusu ve güzelliği ile dolu dolu yaşayacaksın yarınlarında. En özgün olanın tamda senin hikayen olduğunu o zaman daha net bir şekilde bileceksin. İşte o zaman kendini ve tüm seçimlerini kesinlikle daha çok seveceksin. Asla ve asla korkma kendi içindeki karanlığından. Hadi dön ve bak karanlığına ve kendi içindeki karanlığı aydınlatmayı başar ilk önce. Yalnızlığından kaçmak için başkalarına sığınmana gerek kalmadan, kendini bitmez işlere ve etkinliklere boğmadan, bütün cesaretinle dönüp bir kez aynaya bak. Konuş kendinle ve çekinmeden sorgula kendini.

Göreceksin ki arzuladığın her ne varsa, kesinlikle senin ötende ve dışında değil, istediğin tüm güzellikler ve adını ağzından hiç düşüremediğin o yaşam dediğin ne varsa hepsi senin kendi içinden.

İçindeki tutkuları öncelikle izle, izle ki hangi rüzgarlarla yol alacağını önceden bilmelisin. Gördüğünde onlar sınırları aşma maceranda iç haritalarındır senin, belki en çözümsüz hissettiğin karar anlarında. Kalbin onun için var zaten, bunu hatırla ve bil ki tutkuların, seni sen yapan yolda önünü görmeni sağlayan ışıklarındır. Yaşamın derinliklerinde bu ışıklardan bağımsız alacağın yolda nelerin başına gelebileceğini kesinlikle göremeyeceğinin bilincinde olmalısın.

Yolculuğunda ışıklarınla yolunu seçtiğinde, karşılaştıklarının da bilgisini almış olacaksın ve göreceksin ki, her şeyin sen ve her şeyin senin içinde olduğunu fark edeceksin ve sevgiyle o gerçeğini mutlaka kucaklayacaksın…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x