Öfke patlamalarını çiçek kokuları ile iyileştirin

Başarınıza engel olabilecek şeylerden biri öfke ve saldırganlıktır, sevdiklerimizi yıpratan, taşımanın ağır olduğu, sonlarının pişmanlıklar getirdiği bir sorundur ÖFKE.

Limbik sisteminin uyarılarak amigdalanın aktive edilmesi; çiçekler yolu ile gerçekleşir, güzel bir çiçek kokusu kokladığınızda durum değişir. Limbik sistemin birçok işlevi arasında, öfke, korku saldırganlığı veya şiddet davranışı gibi duyguları kontrol etmek ve aynı zamanda kan dolaşımı ve basıncı, nefes alma ve uyarılma gibi otonom sinir sistemini kontrol etmek de bunlardan sadece birkaçıdır.

Öfke patlamalarını çiçek kokuları ile iyileştirin

 

Hangi çiçek uçucu yağları iyi gelir :

Mür Çiçekleri; Myrrh eski zamanlarda ruh halini yükseltmeye ve farkındalığı geliştirmeye ve arabuluculuğu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kullanıldı. Mür, nefesinizi yavaşlatmaya ve derinleştirmeye yardımcı olur, vücudunuzu rahatlatır ve zihinsel netlik sağlar. Mür ayrıca öfkenizi ve gerginliğinizi artırabilecek baş ağrılarını ve migreni azaltır. Son olarak, mür hücresel rejenerasyonu teşvik eder ve öfkeyi azaltır, bu da öfkenin fiziksel hasarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Portakal yağı; ruh halini değiştiren ve ajite olsanız bile sakin hissetmenize yardımcı olan inanılmaz bir kokuya sahiptir. Turuncu yağın canlandırıcı kokusu kaygıyı hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca Portakal Çiçeklerini iştah açmak için salatalarınızda kullanabilirsiniz.

Lavanta; doğrudan şişeden solunduğunda veya boynun arkasına sürüldüğünde çok yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Ruh halinizi daha iyi hale getirerek ve değiştirerek hayal kırıklığını ve öfkeli duyguları serbest bırakmaya yardımcı olur. Lavanta yağının diğer kullanımları arasında hazımsızlığı azaltmak, bulantıyı hafifletmek , kan basıncını düşürmek ve çok daha fazlası bulunur.

Papatya ise; sakinleştirici ve gevşetici özelliği ile Lavantadan sonra gelir eğer Lavanta kokunuz yoksa o zaman kaliteli bir roma papatyası harika sonuç verir. Özellikle ebeveynlerin çocukların gelişimi sırasında sakin olmalarını, öfke patlamalarının çocuklarımıza patlamaması için korur.

Bergamot yağı da kullanarak (uçucu yağ) sinir sisteminizi güçlendirir. Aynı zamanda çok sakinleştiricidir ve genellikle öfke patlamasının başlangıcı olan şiddetli duygu ve duyguları caydırmaya yardımcı olmak için çevrenizde iyi hissetme duygusu oluşturmaya yardımcı olur. Ruh halinizi kesintiye uğratarak ve değiştirerek, öfke patlamasının aksine durumlara sakin bir şekilde nasıl tepki verdiğinize yardımcı olabilir.

Paçuli yağı bir barış hissi uyandırmak, sakinleştirmek ve gevşemeyi arttırmak için bilinir. Kokusu depresyon duygularını azaltmada çok iyi çalışır ve sizi depresif bir buluttan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Patchouli’nin aromatik kokusu doğrudan şişeden koklanabilir veya banyonuza birkaç damla eklenebilir. Taşıyıcı yağ ile seyreltildiğinde tropikal olarak uygulanabilir, böylece koku bütün gün yanınızda kalır.

Vetiver yağının sayısız faydası vardır. En popüler olanlar sakin uykuyu indükleme yeteneğidir . Ayrıca ağlayan, endişeli ve öfkeli çocuklara sakinleşmede etkilidir ve histeriyi azaltma vakalarında yardımcı olduğu bulunmuştur. Vetiver yağının sakinleştirici canlandırıcı kokusu, bir difüzörde kullanılan, losyonlar halinde infüze edilen ve sizi rahatlatmak için banyoya eklenen şişeden doğrudan solunabilir. Bu durum, sağlığınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir ve ağırlaştırıcı koşullarda reaksiyonlarınızı değiştirecek kadar ruh halinize sahip olabilir.

Ylang ylang : Öfke ve öfke PMS sonucunda belinize ylang-ylang yağı uygulamak yardımcı olabilir. Bu yağ, sakin olması için ayaklara yayılabilir veya uygulanabilir. Ylang ylang yağı, kan basıncını düşürmek ve hayal kırıklığını gidermek için de kullanılabilir.

Palo Santo : Bu odunsu alt tonlu ilham verici bir yağdır. Petrolün türetildiği Palo Santo ağacı, arındırıcı güçleri için uzun zamandır saygı duyulduğu için “kutsal odun” olarak da adlandırılmaktadır. Birçok kullanımının yanı sıra, ruh halinizi yükseltmek ve öfke yönetimine yardımcı olmak için geçerli yağlardan birini yaparak canlılığı güçlendirmektir. Aşırı aktif zihni yavaşlatmakta yararlı olabilir ve huzur ve sükunete neden olur.

Öfke sorunları karmaşık olabilir ve tedavi için terapi seansları gibi profesyonel tıbbi müdahale gerektirebilir. Bu nedenle şunu unutmayın:

Uçucu yağlar bir semptomun hafifletilmesinde yardımcı olsa da öfkenin kök nedenini ele almazlar. (Çiçek homeopatisi çözüm odaklıdır.)

Uçucu yağlar tıbbi tedavinin yerine kullanılmamalıdır

Uçucu yağların yüksek konsantre doğası nedeniyle, cilt üzerinde herhangi bir hassasiyetten kaçınmak için her zaman bir taşıyıcı yağ kullanılarak seyreltilmelidir.

Esansiyel yağları kullanmadan önce terapistinize danışın çünkü bazıları durumunuza olumsuz tepki verebilir

Sadece gıda sınıfı esansiyel yağları alın, organik olmasına özen gösterin.

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir