OLUM”SUZ”LAMA

Ne garip başlık diyenleri duyar gibi oluyorum. Aslında ne güzel kendimize olumlama yapıyoruz, iyi şeyler düşünüp, iyi durumları imajine ediyoruz. Bu da nerden çıktı? Ne yapacağız bu duruma karşı?

olumsuzlama

Yaşadığımız şu hayat zıtlıklar üzerine  kurulmuş. Yin-Yang felsefesinde bu durumun açıklaması; Gece-gündüz, kadın-erkek, pozitif-negatif ve ateş-su gibi zıtlıklar toplamının bütünü hayatı oluşturur. Konfüçyus ise bu zıtlık durumlarını, zamanla birbirine bırakan ve birbirini bütünleyen yönler olarak görmüştür. An içinde sadece biri mevcuttur, Yin ve Yang aynı anda mevcut olamaz. Daima biri diğerine göre galip gelir ve bu değişim evrendeki her olayın temelidir. Bu bilgilerin sonucunda, hayatımızda olumlamalar olduğu kadar olumsuzlamalar da mevcut diyebiliriz.

Haberleri izleyince savaşlar, açlık-sefalet, türlü kötülükler görüyoruz. Biraz müzik dinleyince beddualar, hüzünler, ölümler dinliyoruz. Film ya da dizi izlesen diğerlerinden çok farklı bir durum yok. Bir arkadaşın ile sohbet ederken dahi birbirimizi negatif motive ettiğimiz pek çok zamanı anımsıyorum. Bunlar ve benzer durumları hepimiz bir çok defa deneyimlemiş olmamıza rağmen bu sarmal döngü üzerimize yapışıyor.

Yaşadığımız evrende ve bedenimizde, her şeyin titreşim ve frekanstan oluştuğunu biliyoruz. Olumsuz enerji ve titreşimler, hangi şekilde geliyor olursa olsun bu durumu çok uzatmadan sonlandırmak ya da dönüştürmek gerekir. Hastalıklardan uzak, sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam için olumlu olan tarafta kalacak bir plan dahilinde hareket etmeliyiz.

  • Pozitif ol. Aklınıza olumsuz düşünceler geldiğinde, hemen bu düşüncelerden kurtulun. Sizi aşağı çekmesine müsaade etmeyin.
  • Olumlu insanlarla bulun. Çevrenizde frekansınızı aşağı çekecek insanların bulundurmayın. “İnsan, birlikte en çok zaman geçirdiği beş kişinin ortalamasıdır.” Jim  Rohn
  • Negatif şeylerden uzaklaş. Genelde fark etmiyor ya da umursamıyoruz. Ne izliyorsun? Ne dinliyorsun? Ne okuyorsun? Bu soruların yanıtları bilinçaltımızı etkiliyor olabilir.
  • Şükret. Farkında olmadığımız şükredecek çok şeyimiz var. Şükür pozitif bir düşüncedir. Huzur ve olumlu bir bakış açısı oluşur.
  • En önemli madde: An’da kal. Geçmiş geçmişte kaldı, dersini al ve bırak. Gelecek ise belirsiz, olasılıklara fazla müdahil olamazsın.

Hayat yaşadığımız mevcut anların toplamı. Çevrene yaydığın frekansın kıymetini bil. An’ı yaşa. An’da ol, olumlu ol, mutlu ol.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir