Yılın Son Yeni Ayı: Yay burcunda ve hızlı

29 Kasım’da gerçekleşen Yay YeniAyı, zorlu bir yılı kapatırken gökyüzünden gelen ışığın kurtarıcı, umutlandıran atmosferine dikkat çekiyor. Yay temaları uyarınca hayatımıza daha geniş bir perspektiften bakmak için fırsat buluyor, yarattığımız anlamlarla yüzleşiyoruz. Bazı fikir ve tutumlarımızı ise hayal kırıklığı ya da yanılgılar kutusuna atıp, yeni yıla daha net, gerçekçi ve özgürlüğümüzü yaratmak için cesaret kazanmış olarak giriyoruz. Bu ay yılın genelinden farklı olarak, özellikle yaz aylarında bizi zorlayan konuları netleştirip, çözümler üreterek hem iş hem de özel yaşamlarımıza çeki düzen verme fırsatı sunuyor.

yeni-ayAy’ın Neptün’le olan ilk teması, bazı beklenmedik ilham ve hayallerin kafa karıştırabileceğini gösterse de devamında gerçekleşen Mars ve Jüpiter destekleri , başlatacağımız iş ve girişimlerde maddi ve manevi yönden destek görüp, onaylanacağımızı ve olumlu el sıkışmalar gerçekleştireceğimizi gösteriyor.

YeniAy anında yükselen Koç – Uranüs etkisiyle, sosyal çevre, arkadaşlıklar alanında hareketli bir ay bizi bekliyor. Bu ay bol bol insanlarla temas kurabilir, yeni çevrelere girip, fikirlerimizi ve hareketlerimizi özgürleştirmek yönünde adımlar atabiliriz. Yeni yıla girerken hayatımızın aynı kalmasını hiç istemeyeceğimizi ve kolayca eskiyen iş, ilişki ve tutumlardan özgürleştireceğimizi gösteren bu sembolizm, nabzın ışıklarının gökyüzüne yansıdığının bir işaretçisi. . . Son derece farklı ve farklı olmaya da bir o kadar istekli bir 2017 yılına giriyoruz. Göksel sembolizm de adeta değişim ve yenilenme için gereken tüm elektriği sağlamış durumda.

Peki ilişki ve iş girişimlerimiz, sosyal aktivitelerimiz için gereken desteği nereden buluyor, hayatın daha net ve aydınlık bir tanımını nasıl keşfediyoruz?

Öncelikle bu YeniAy genel olarak finansal işbirlikleri ve devam eden davalar, duruşmalar, kredi – borç mevzuları için ilerletici bir etkiye sahip. Çünkü bir çözüm ve durum tespiti söz konusu. Her türlü danışmanlıklardan, başka kişilerden ve ortak yapılan işlerden güzel karlar elde edebilir, hukuki anlamda devam eden süreçlerde netleşmeler yaşayabiliriz. Kariyerimizden elde ettiğimiz geliri arttırmak – düzenlemek, eğlenmek ve sosyalleşmek için efor harcadığımızda, yapacağımız hamleler finansal olarak da destekleniyor ve başkaları tarafından takdir görüyor. Aynı şekilde biz de başkalarının destekleyicisi ve güvenli limanı olmaktan mutluluk duyacağız. Dolayısıyla bu yerimizde oturabileceğimiz bir ay değil, aksine adeta bütün yılı kapatmak için karınca gibi çalıştığımız, hizmet verip – aldığımız ve bu sayede yaşamı tüm yönleriyle yenilediğimiz bir ay.

Bu YeniAy’la birlikte ilişkiler konusunda ani beklenmedik sürprizler, karşılaşma, teklif ve çağrılar gündeme gelebilir. Satürn, Merkür etkisiyle bazı ilişkilerin ve ortaklıkların ciddileşeceği, artık bir anlam ifade etmeyen ilişkilerin ise sonlanacağı bir on beş günlük süreç var önümüzde. Ancak klasik bir “İlişkiye başladım – bitirdim, ortaklık kurdum,” durumundan ziyade, yaşamda bize anlam katan ve gerçekten neden burada olduğumuzu ortaya çıkaran temalarda sorumluluk almak isteyeceğiz. Bu nedenle yıl boyunca kararsız kaldığımız ilişki ve iş konularını kafamızda yerleştirirken, yaşamımızın gerçek anlamıyla organik bir bağ kuran, bize neşe veren ve güne başlarken modumuzu yükseltenleri seçip, gerisini eleyerek, hem enerjimizi hem paramızı odaklayacağımız alanlarda güzel bir ilerleme kaydedeceğiz. Tüm bunlar olurken, ister gökyüzünü, ister kendi içimizi, istersek de sokağı – gündemi okuyalım, yaşamın ve kendimizin esasını bilemeyeceğimiz gerçeği, bize umut ve yaratıcı bir boşluk bırakıyor.

yeni-yil-yeniay

Yay burcunun çılgın çocuksu hallerini, Satürnyen bir ciddiyetle dengelediğimiz bu günlerde, bir başlangıç yapacağımız kesin, özellikle İkizler, Yay, Başak, Balık burçlarının yeni bir olgunluk seviyesi keşfettiği şu günlerde, yeni bir çocuk olma hali, özgürlük ve belki biraz ulvi duygular içinde olabiliriz. Yay’ın gölge yönü olan “abartılar” ise Satürn’ün ışığında kaybolmuş durumda. Dolayısıyla ayaklarımız yere basıyor, ne kadar yükseğe çıkabileceğimizi de net bir şekilde görüyoruz.

Son olarak Güneş Yay takımyıldızından geçerken, ya da Kral AtAdam’ın ormanına girerken, biz de kendi hayat maceramızın içinde yaşadığımız çoklu yaşamları tek bir merkezde toparlıyor ve biraz maceraperest biraz bilgece bir tavırla haritamıza bakıyoruz. Ho ho ho, tam da bu zamanların gülümseyişi; tüm trajedileri komediye çeviren ve ölümün, iflasın ve sonun ardında, yaşamın devam edişini, komediye doğru evrildiğini gösteren bir devam sahnesi.

Çam ağacının huzuru, bereketi ve ferahlığı altında, ilginç bir YeniAy bizi bekliyor.

Bakalım neler var J

Yaşadığınız çılgın deneyimleri benimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

YeniAyımız kutlu olsun,

Işık Olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir