Öz’ümüzü Parlatmak / Güneş Başak Burcu’nda

23 Ağustos- 22 Eylül 2021 -Güneş Başak Burcu’nda

Güneş’imiz tek ve bir olanın çokluktaki tezahürünü simgeler Ezoterik Astroloji’de Güneş Sembolü’nün ortasındaki nokta ‘var’lıksal ruhumuzu/kişisel özelliklerimizi/ışığımızı/öz’ümüzü/üst benliği’ sembolize eder. Hepimizin bir ruhu vardır. Hakikatinde evrensel sevgi ve hak bilinci taşıyan bu ruh kişinin iradi yönüne işaret eden ‘nur’dur. Bilinçli tercihleridir. Güneş aydınlıktır ‘öz’ümüzdür. Gece biter gündüz olur biz ve bütün tabiat görünür oluruz. Güneş tabiatımızı aydınlatır. Tabiatımız içinde bulunduğumuz mizacımızdır. Ferdiyet bilincimizin açığa çıkacağı ruhaniyetimizin teması Güneş’imizin içinde bulunduğu burcun tabiatına göredir.

Güneş bizim gerçekleştirmemiz gereken nefsaniyet değil hakikat alanından bakış açısıyla yaşayacağımız bu dünya hayatımızdır.

Öz’ümüzü Parlatmak / Güneş Başak Burcu’ndaGüneş Başak Burcu’na geçtiği zaman Aslan Burcu’nda olduğu gibi çok rahat bir dönem yaşamayız sonbahar olduğundan yazın rehavetini üzerimizden atıp günlük hayatın işleyişine daha odaklı olacağımız bir yaşam düzenine geçiş yaparız. Günlük hayatımız astroloji haritamızda 6. Evimizin kapsamına girer ve Başak Burcu yönetir. Başak Burcu’nun daha önce bahsetmiştim kısaca hatırlayacak olursak Ezoterisi’nde ‘her şeyi yerli yerinde en pratik ve faydalı şekilde’ yapmak vardır. Bu güdünün derininde/hakikatinde karşıt burcu olan Balık’tan aldığı sezgisel olarak ‘var’lığın en mükemmel şekliyle dünyevi hayata’ aktarılmasıdır. Bu yüzden her şeyin detayıyla ilgilenir. Bütün burçlar karşıt burcun enerjisiyle bütündür. Ruhun maddi aleme tecellisi ‘tam’ olmalıdır. İşe yaramayan, köhneleşmiş ve gereksiz olan her şeyden kurtulmak aslında arınmak ister. Yoğun zihinsel enerjisi toprak elementinde olduğu için çok kolay konsantre olur. Titiz, detaylı bir şekilde araştırır yine Balık tesiriyle gerek içgüdüsel gerek mental/zihinsel/düşünsel- gerek duygusal olarak ilgilendiği şeyin iç yüzünü algılar, dişil özelliğiyle bir yolunu bulur ve anladığı şeyi uygular ve çözer. Çözümü bulup başkasına ‘yap’ demez sevmez de simyacıdır. Teoriyi pratiğe dökerek hakikatini gerçekleştirir. Bunun için şifa ile ilişkilendirilmiştir. Öz’ündeki ilahi olan enerjiyi dünya hayatına aktararak iyileştir. Toprak elementi olduğu için görünen dünya ile ilgilidir. Sağlık sektörü Başak Burcu yönetimindedir. Şifa mazharı olarak dünyaya enerjisini aktarır.

Daha kişisel nefsaniyet (alt benlik/ duygusal) dünyasında ise bazen gereksiz detaylarda boğulur, emin olamaz, karar veremez, büyük resmi göremez, kafaya takar bu gibi gölge durumlar aktif olduğunda hayata karamsar bakar aşırı eleştirir mükemmeli hep dışarıda arar aslında aradığı mükemmellik kendi ‘bir üst versiyonudur’ arar ama bulamaz. Karşı enerjisinde duran Balığı unutur, teslimiyet geliştiremez dış dünyada her şeyi kendisi düzeltmeye çalışır kontrol etmeye çalışır düzeltmeyince içsel olarak sıkılır.

Aslında anlaması gereken tek şey; bakış açısını içe yönlendirip kendini geliştirmek yolunda ’bu sezgisel özelliğini kullanması gerektiğini fark etmesidir. Bunu fark edip bu yola doğru eğildiğinde hayatındaki her şey düzene girmeye başlayacaktır. Doğası bunu gerektirir.

Güneş Başak Burcu’nda ise günlük hayatımızda detay gerektiren işleri yaptığımız derleyip topladığımız, düzene nizama sokmaya çalıştığımız durumları, ayakları yere sağlam basan kararlar ve somut çözümler üretmek için ideal zamanlardır.

Güneş’in Başak Burcu’ndaki seyri hepimize hayırlar getirsin farkındalığımızı artırsın….

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x