Çiçek Büyücü

Bundan yedi, sekiz yıl önce eğitmenim Maher’e, “Terapi yaşam boyu devam edecek mi?” diye sormuştum, biraz aceleci, bir an önce çözüm odaklı ve olabildiğince sabırsız. Sanki yedi yıldır yaşadığım kronik durum bir anda iyileşecek, onun verdiği bu eliksirle her şey yoluna girecekti. O benim büyücümdü, muhteşem çiçek iksirim elinde karşımda oturuyordu. Ellerinin içinde tuttuğu bu 50ml boyunda ki kobalt mavisi cam şişe de beni iyileştirecek çiçek özleri duruyordu. Sanki çiçeklerin hepsini önceden tanıyor gibi içimde hissetmiştim. Hoşgörüsüz ve yaşama karşı kaba saba davranışlarımdan beni temizleyecekti Çiçek özleri. İlk tanıdığım 19 yaşında ki masum kızın kaybolmamış, henüz ihanete uğramamış sıfır kilometre kalbini yeniden sevgi ile dolduracaktı Çiçekler. Alışkanlıklarımın beni nasıl esir ettiğini fark ettirecek, bu evrende ki tek yaratığın ben olmadığım fikrine ulaştıracaktı beni Çiçekler. Ve elbette ki denge kurucum olacaklardı.

“Bir” olma, ” bütün” olma fikri, pozitif düşünme, pozitif hissetme, farkındalıkla kaliteli yaşamı seçmek. Ruh, beden ve zihin bütünlüğünü koruyarak ve tazeleyerek hareket etme olgusudur Çiçek Terapisi. Saf enerjinin akışında kirlenmeden kalmayı başarabilmek, kirleri birer yaşam tecrübesi olarak görerek yola devam edebilme gücüdür Çiçek Terapisi. Maher ile o yıllarda Çiçek Terapisi çalışırken, benim gibi bir sürü danışanı olduğunu gördüm hatta bazıları ile özel dostluklarımız bile oldu. Kombinasyonlar, Çiçeklerin ahengi, enerjitik sıçramalar, tat alma ve duyma algısının açılması, kendini daha daha iyi hissetme. Endişe ve korkularımızın bizim en büyük engellerimiz olduğunun önce farkına varmak. Beklentiler üzerine kurulu ilişkiler yaratmak da üzerimize yoktur. Birçok tanıdığım insan, insani ilişkilerini cıvık cıvık, saygısız ve mış gibilerle dolduruyor. Gerçeklik sadece zihinlerimizin yarattığı bize özel senaryolardan ibaret. Bunu karşı tarafa yüklemek ise Ego. Tüm bu yaşam koşuşturmaları içinde ruhumu iyileştirmek, içimde oluşan öfke ve kendime olan kızgınlıklarımı yaşam küslüklerimi tedavi etmek için vardı çiçekler. Ne zaman bitecek? Sen artık bu soruyu bana sormadığın gün, terapide bitmiş olacak Ayşegül? Ama bu bitmez ki? Bitmeli mi ki?

çiçek büyücü

Üzerinden sekiz yıl geçti, şimdi aynı soruları bana soranlar, beni bir büyücü gibi şişelerimle tanıyanlar, içlerinde ilgi ve sevgi istekleri çoğaldığında çiçeklere koşanlarla tanışıyorum her gün. Her gün Çiçek kadınlar ve erkekler oluşuyor. Çiçeklerin enerjitik gücü ile buluşan farkındalıksız herkes, bir gün eninde sonunda içlerinde ki ivmenin Çiçekler olduğunu kabul ediyorlar. Yıllar sonra eğitimlerimi tamamlayıp vaka çalışmalarına başladığımda, ilk danışanım aylarca kullandıktan sonra bile bana hala hiç kımıltı yok demişti oysa ki yogaya başlamış, kendine özen ve sevgi duymaya başlamıştı ama ona göre bu bir gelişme değildi onun en büyük sorunu her şeyi bildiğini sanmasıydı. Hatta o kadar çok biliyordu ki, onun bildikleri yüzünden zihni başına bela bile olmuştu. Hiç durmadan konuşan kafası onun içini dışına getirirken o hala biliyorum deyip duruyordu. Uyku sorunu birkaç ay sonra bitmişti, sırtında ki ağrılar ve yanma duyguları kaybolmuştu, ne istediğini biliyor ve ona göre kendine yeni enerjiler ekliyordu ve bana hala telefonun ucunda ahkam kesiyordu, hala hasta olduğunu, iyileşmediğini düşünüyordu. Peki ne istiyordu? O da bilmiyordu, yaşam yolunda sürükleniyor ve sürüklendiği hissinin her gün daha fazla olduğunu biliyordu sadece, bana bu yüzden gelmişti. Çiçekler ve onun arasında ki bağ, inatçı, savunma dolu zihnini temizlemek için NLP teknikleri ile desteklemeler dolu dokuz aylık bir program uyguladık. İlk Vakam en ağır vaka olmuştu benim için. Normal seyrinde iyileşme süresi 3-4 ay gibi bir zaman ister. Tabi durum kronikleşmemişse, benimse dokuz ay boyunca sevgi ile inadını kırmaya çalıştığım, savunmasızlaştırmaya çalıştığım bir kadın vardı karşımda. Yaraları, yaşam darbeleri onu hem korkak hem de ukala yapmıştı, her şeyi analiz edebildiğini sanan zihninin ona oynadığı oyunlar yüzünden ruh dengesini kaybeden ve giderek mutsuzlaşarak yaşamdan uzaklaşan bir beden olmuştu. Çiçek tomurcuk yapar sizi, anne rahminden yeniden yaşama bakış gibidir. Bir de onların TİN’leri ile temasa geçerseniz ki bunu farkındalığı yüksek olan danışanlarım başardılar, siz de kulak verebilirsiniz seslerine, hislerine, enerjitiklerine.

Çiçek usul usul DENGE kurar üzerinizde, bedeni temizler toksinlerinden, kabızlık sorunu yaşayan bir çok danışanım, Çiçek Detoksları ile temizlendiler. Nedir bu detokslar? Çiçeğin sizin metabolizma ritminize uygun çalışması, blokajlı çakra enerjitiklerini tazelemek ile görevlidir. Onun işi her konuda denge kurmak ve bunu size öğretmektir. Her danışanım her ayın sonunda bana anlatır nasıl kendi gelişimlerini takip edebildiklerini ve farkındalığında yaşamanın nasıl leziz bir duygu olduğunu. Çiçek bir büyü kurucu değil sadece Evrenin unutulmuş bilgisini anımsatan şifa annedir, yaşamda ki her şeyin ama her şeyin denge üzerine kurulu olduğunu ve bu denge ile uyumlanamazsak hastalanacağımızın habercisidir.

Denge de bir yaşam ile kalın, Çiçeklerin selamlarıyla…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir