Çöl Gülü

Çölün ince taneli kum dokusu içinde büyür, onun yaşama sıkı sıkı tutunduğu tek şey sevgidir. Rivayete göre, Mecnun Leyla sı için çöllerde gezerken bulur bu çiçeği. Mecnun, susuzluktan ve sevgisizlikten çatlamış yüreğine bir ilaç gibi gelen bu çiçeği, ayırmaz hiç yanından. Tüm sevgisinin gücünü onun katmerli kıvrımlarında bulur Mecnun.

çöl gülü çiçek

Eski Mısır medeniyetinde, Kral’ın en büyük savunucusu, onu negatif enerjilerden koruyan, onun kendine olan inancını destekleyen ve öz güveni tazeleyen Çöl Gül’ü olurmuş. Sonra Roma da sonra Osmanlı da. O yüzyıllardır var, bizimle nefes alıp büyüyor, katmerleniyor. Çölde, yüzeydeki su hızla buharlaşırken, suyun içindeki mineraller kristalleşip çölün kumu ile birleşiyor. Çöldeki tuz katmanlarının zamanla bir araya toplanması ve rüzgarla aşınmasıyla nefes alıp yaşamaya başlıyor. Beyazdan kahverengiye doğru yayılan bir renk yelpazesi vardır, Selenit taşı olarak da bilinir. Çok tatlı görünümü ile girdiği her mekana huzur ve iyimserlik getirir. Ben ona İYİMSERLİĞİN KRALİÇESİ diyorum. Yaydığı titreşimler öylesine güçlü ki, tek başına tüm negatiflerle baş edebiliyor, hatta onların içeri girmesine izin vermiyor. Bu düşünce gücünüzü bile etkiliyor, frekansı temel olarak 6. Çakra alanına hitap ediyor. Terapi de temizlenme süreci biter bitmez ya tuz lambanızı koyarsınız baş ucunuza ya da şanslı iseniz gerçek bir Çöl Gülü. Nepal de bir çok meditasyon merkezinde bu çiçeklerden gördüm. Kraliçenin otelinde ki Masaj terapi odalarında bu katmerli Çöl Güllerinden bulunuyor. Peki psikolojik sorunlarla ne bağlantısı vardır bu çiçeğin? Ya da hangi rahatsızlıklarda, nasıl kullanılmalı?

çöl-gülü

Renk Terapi de mutlak terapötik destekçi kanallardan güç alırsınız, bunlardan biri Çiçekler bir diğeri ise özel Majikal taşların enerji boyutlarıdır. Çöl Gülü özel enerjisi ile özellikle dişil enerjilerin büyük koruyucusudur. Eğer hayır demeyi bilmiyorsanız, yalnızken fazla kurup, düşünmeyi durduramıyorsanız hemen odanızın bir köşesine Çöl Gülü alın derim. Terapi süresince sizin kendinize ait özel alanınızda çalışılması gereken bir takım ödevleriniz vardır. Dişil enerji gücünü yeniden aktive edebilmek için gerekli olan titreşimlerse Çöl Gülünün katmerli kaya dokusunda ki narin ve şaşırtıcı güzelliği ile sizi kendine taşır. Onu sadece terapi boyunca odanızın doğu köşesinde bulundurmanız yeterli. Özellikle Hamilelik dönemlerinde anneler için biçilmiş bir kaftandır. Koruyucu yüksek enerjisi, zihninizi bile tazeler, içinize huzur ve sükunet verir. Meditatif olabilmenizi kolaylaştırır. Özellikle hamilelik döneminde yaşadığımız aşırı hassaslaşma ve sulu gözlü haller, hızla çalışan 6.Çakra ve Kök Çakra enerjileri bu dönemde daha bir titizlik ister. Bu dönemde bocalamak yerine bilinçli ve farkındalık yaklaşmak her şeyin anahtarı olacaktır kanımca. Farkındalıkla yapılan her eylem, her koruma daha sağlıklı bir hamilelik dönemi için çalışılması gereken bir konudur. Tıpkı bir Çöl Gülü çiçeğinin evde bulundurulması gibi.

Çöl Gülünün bir başka alanı da romatizmadır. Sızlayan eklemler için, sık sık terleyen avuçlar için, güçlü bir kemik yapısı için de kullanılır bu çiçeğin şifası. Sık sık kabus görenlerdenseniz baş ucunuza bir Çöl Gülü koyun derim.

Sabıra ihtiyaç duyuyorsanız, fazla telaşlı ve sakin kalmayı başaramıyorsanız onun titreşimlerine ihtiyacınız var demektir. Her kadının baş ucunda bir ÇÖL GÜLü olmalıdır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir