Koç Yeniayı

24 Mart’ta Koç Burcunun 4 derecesinde bir Yeniay yaşayacağız. Ay düğümleriyle T kare açı yapacak olan Yeniay, Koç temasıyla ”Hayatta kalma” dürtüsünü ön plana çıkarıyor. Kuzey düğüm Yengeç ”aile” gibi küçük toplulukların, Güney düğüm Oğlak ise ”büyük düzenlerin, sistemlerin” dayanıklılığının sınanacağı bir enerji döngüsü yaratacak.

Koç Yeniayı

Chiron ve Lilith kavuşumlu Yeniay’da şifalandırılması gereken özürler, kusurlar, bedensel rahatsızlık konuları da gündemimizde olacak. Anın haritasında ve ülkenin natal haritasında 10. evde meydana gelen Yeniay, yükselen yengeç etkisiyle yönetimlerin ulusal güvenliğe ait tutum ve kararlarının önemine dikkati çekiyor. Ayrıca Yeniay’ın ülkenin natal Mars’ıyla büyük kare açı yapması topraklarımızın güvenliğine, salgın hastalıklara, silahlı kuvvetlere, tarıma ve muhalefete ilişkin mücadele gerektiren yeni mecralar açabilir.

Ancak yukarıda MC kavuşumlu Bir Neptün var. Bir aksiyondan diğer bir aksiyonun kollarına koşarken ”Belirsizlik” ana temasını bize hep hatırlatacak olan bir Neptün bu… İlahi kudretin kollarında üstümüzdeki sisli günlerin kalkmasını beklerken Satürn/Mars kavuşumu ile ”Durdurun dünyayı inecek var” dedirtecek olaylara gebe zamanlar bunlar… Olanlar karşısındaki çaresizliğimizi görelim ve depresyonumuzu sevelim. Onu sarıp sarmalayalım.

Kendi mikrokozmozumuza kapanıp başka değerli insanları, hayatları unutup bencilce yaşayan bizlerdik… Şifayı kibirden ve açgözlülükten uzaklaşarak yine kendimiz yaratabiliriz… Şimdi herkes kendi kapısının önünü süpürsün… Ve düşünsün. Peşinden koştuğunuz şeyler içinden geçip gidilecek bir dünya için biraz fazla değil miydi?

Umarım ilahi kanaldan yapılan bu ”her şeye ara verme zamanını” kendimizi sorgulamak için kullanır ”birlik” duygusunu yeniden fark edebiliriz. Satürn Kova burcu transiti boyunca bizlere bu konuda oldukça sıkı deneyimler yaşatacak zaten…

 

Mücadelemizde kolaylıklar dilerim…

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x