Yoni dişil enerji ritüeli

Geleneksel Yoni uygulamaları, kökeninde tapınaklardaki rahibelerin yaptığı eski bir uygulamadır. Kadınsı enerji kanalını blokaj ve olumsuz travmalardan temizlemek, onurlandırmak ve potansiyel yaratıcılık kanalını evrensel bilgiye açmak için yapılan bir seremonidir. Çiçek özleri ve kıymetli bitkilerle hazırlama üzerine kuruludur.

Nepal, Hindistan gibi Uzakdoğu ülkelerinde güney Amerika’da asırlardır süren bir çalışma yöntemi.

Yoni; Sanskritçe Kutsal Alan anlamında kadına ve onun dişiliğine atfedilmiş bir tanımlamadır.
Yaratıcı enerji kanalı sık sık temizlik ve bakım ister, menstürel döngüler dışındaki zamanlarda, çiçeklerle ya da otlarla yapılan bedensel temizlenme ay döngülerinde daha da kıymetlidir. Dolunay enerjisi temizlenmenin destek enerjisini verir, sıcak su, çiçek özleri ve otlar gerekli beden tipine uygun olarak reçetelenir. Mantar, akıntı, siğil gibi özel sorunlarda Çiçek karışımları özenle çalışır. Ağır ve sorunlu geçen menstürel dönemlerin kurtarıcısı, menapoz ve sonrasında Yoni tekniği ile sıcak basmalarına, uykusuzluklara son.

Yoni dişil enerji ritüeli

Temizlenme, kurtulma, affetme, bırakma Dolunay zamanında gerçekleştirilir. Eskilerden, alışkanlıklardan ve başkaları ile olan cinsel bağ kordonumuzu kesmede bize güç verir.

Dolunay döngünde gökyüzündeki etki özellikle YONİ bakımı için mükemmel zamandır. Ritüel topraklanma çiçek Çayını hazırlayarak başlar. Enerji temizliği, detoksifikasyon için, karışım çiçekleri her meditatif kanalın kapılarını açar, kadınlığınız ve Tanrıça enerjiniz açılır.

Alan oluşturma ve çember yerleşimi ile başlar bir pusula yardımı ile alanımızın yönleri çıkarılır. 4 Kadim yön enerjisi aktive edilir. Ara yönlerin enerjileri için her yön arasına 8 çakıl taşı yerleştirilir. (Daha sonrasında çakıl taşları tek tek suya bırakılacaktır.)

Yoni için arınma çiçek karışımı kaynatılmaya başlanır ve bu esnada 7 kez tekrarlanacak niyet okuması gerçekleştirilir.

Uygulamayı yapacağımız alana Kuzey yönüne : bir kaşık pirinç/güney yönüne kırmızı bir mum/batı yönüne Yoni’yi gerçekleştireceğimiz tenceremiz ve kumaşlar ve doğu yönüne adaçayı tütsüsü hazırlayın.

Yoni karışımı çok kaynatılmaz bir iki taşımdan sonra kapağı kapalı şekilde demlenmeye bırakılır. 10/15 dakika sonra elinizin tersi ile buhar sıcaklığını kontrol edin. Buharın ısı kontrolünde oldukça dikkatli olunmalıdır zira pelvik alan oldukça hassastır. Yüzümüz ve bedenimiz Batı yönünde olmalıdır.

Niyet :

Bu akşam Dişil enerji alanımı temizlemeye, sevmeye ve yenilemeye açıyorum.
Anne soyumu onurlandırmaya, doğurganlık ve yaratım gücümün dengelenmesini diliyorum.
Diliyorum ki içimde kalmış tüm durağan enerjiler, tüm yaralı hikayeler suyla aksın, gitsin. İçimdeki Ay Tanrıçanın kutsal enerjisine uyumlanmaya niyet ediyorum.
Niyetim ve dileğim bütünün hayrına olsun…

Yoni Karışımın İçeriği :

Genel bakım ve gevşeme için :

1 litre temiz suya toplam 20gr. Çiçek karışımı (bu karşım rahim içindir.)

Calendula 3gr.
Mavi Kantaron 3gr.
Lavanta. 3gr.
Ormangülü. 3gr.
Kekik. 3 gr.
Limon otu 2gr.
Dulavrat otu 3 gr.

Topraklanma çayı :
1 Tatlı kaşığı Calendula

Yoni dişil enerji ritüeli

Meditasyona giriş :
Buharın gerekli ısısını kontrol ettikten sonra yavaşça sandalyeye yerleşip, bitki buharını pelviğin almasını sağlayın. Derin burun nefesi alıp vererek gözler kapalı nefesimize odaklanıyoruz.
Nefesim sakin ve dingin.

Yoni Buharının sakinliğini ve nazikçe dokunuşuna odaklanıyorum.
Ilık ve nemli çiçeklerin su ile birleşen muhteşem enerjisine odaklanıyorum.

Kadın Sağlığı, döngüleri ve aşamaları, sıcak basmaları ve dönemleri olan benzersiz hassas bir alandır. Kadın vücudunun kim, ne, ne zaman, nerede ve neden tartışılırken kafalarının biraz karışmasına şaşmamalı. Hormonlar arasındaki uygun etkileşimler, kadınların genel sağlığı için hayati derecede önemlidir. Ergenlik yıllarında adet anormallikleri, evlilik sonrası kısırlık veya yaşamın ilerleyen dönemlerinde menopoz sorunları yaşıyor olsanız da tüm kadınlar sağlık ihtiyaçlarına kişisel özenli bir yaklaşımı hak ediyor.

Şifa Olsun…

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x