fbpx

02 Ocak Yengeç Dolunayı: Duygusal Sorumluluklar

02 Ocak, Mars günü 04.28’de, Yengeç’in 11 derecesinde bir Dolunay meydana geliyor. 2018’in ilk haftasına, yüksek bir farkındalık ve tamamlanma enerjisiyle başlıyoruz. Ev, güvenlik, beslenme ve bakım gibi duygusal ihtiyaçlara vurgu yapan bir dolunay; Ay’ın enerjisini yoğun hissediyor olacağız. Sağlığımıza, beslenmemize ve sevdiklerimizle olan ilişkimize dikkat etmemiz gereken, kendimize karşı objektif olmak gereken bir süreçteyiz.

Oğlak burcundaki Güneş, Venüs, Plüton, Satürn dizilimi hayatımızdaki sorumlulukları gözden geçirip, tekrar yapılandıracağımız bir sürecin başlangıcında olduğumuzu gösteriyor. Toplamda 2,5 yıl süren bir – yeniden ele alma, durumunun ilk koşullarını bu Dolunay haftası ortaya koyuyor. Dolayısıyla uzun vadeli, objektif ve tutarlı olmak, hangi noktalarda neleri “idare ettiğimizi” fark etmek gereken bir dolunay. Duygusal olarak biraz mücadele ve efor istiyor, psikolojimizde yeni bir sayfa açmak, kendimizde derinleşmek ve ay ortasındaki Yeniaydan önce biraz dinlenmek iyi gelebilir.

02 Ocak Yengeç Dolunayı: Duygusal Sorumluluklar
02 Ocak Yengeç Dolunayı: Duygusal Sorumluluklar

Bu dönemin anahtar sözcükleri disiplin, sabır, konsantrasyon, sorumluluk, demiştik. Şimdi bu Dolunay’da tüm bunların nereden çıkıp geldiğini Yengeç’de yerleşen Ay gösteriyor. Kalp çakrası, mide ve aile ilişkileri biraz özen istiyor. Bu bölgelerin baskı altında olduğu bir süreç. Duygusal olarak istikrarsız hissedebilir, bazen zorlanabiliriz. Ancak Plüton buradaki ilişkiyi derinleştirmemizi istiyor, bu konularda bu iki hafta gözlem yaptığımız takdirde, kendimize önemli bir destek vermiş oluruz. Dış desteklerin değil, iç desteğin işe yaracağı bir süreç ve Dolunay’lar zaten içeride ne var, görmek için var.

Duygusal ve yönetimsel olarak değişimden geçtiğimiz, yaşadığımız değişime anında sorumluluk alarak tepki vermemizi isteyen yoğun bir on beş gün. Özellikle iş ve çalışma hayatına yönelik yeni uygulamalar, ekonomik alanda yatırımları gözden geçirmeye yönelik koşulları tetikleyebilir.  Parasal sorumluluklarımız konusunda yeni düzenlemeler zorunlu hale geliyor. Bir takım değişikler yapmak isteyeceğiz ve nereden başlayacağımızı da oldukça net görüyor olacağız.

Bu planlarımızı 17 Ocak Oğlak YeniAy’ıyla aktive edebiliriz. Arkasından gelen 31 Ocak Aslan Ay Tutulmasıyla zaten değişim kaçınılmaz hale geliyor. Bu nedenle Ocak ayını titizlikle gözlemleyip, bütçe ve planlama yaparak geçirebilir, uzun vadeli projelerimizin ve gelecekte olarak gördüğümüz şeylerin artık zamanın gelmiş olduğunu fark edebiliriz. Risk almak istemeyen ve değişimden kaçınan yanımız Plüton’un ışığında ortada ve Dolunay haftası bir geçiş olarak değerlendirebiliriz.

 

Farkındalığımızı özenle paylaştığımız, güzel bir ay olsun. . .

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir