fbpx

27 Haziran, 2019

13. Cuma Yengeç’de Parçalı Güneş Tutulması

13.Cuma Yengeç’de Parçalı Güneş Tutulması, 2018

Kalp, Beslenme, Aile, Duygular

13 Temmuz Cuma Günü, Yengeç’in 3. Dekanında parçalı Güneş Tutulması meydana geliyor. Aile, ev, yuva ile değişimlerin görüleceği birkaç aylık süreçteyiz. Bu süreç, 2019 yılında yaşayacağımız olay akışını başlatıyor.

İlişki biçimi değişiyor, dedik, Plüton, süregelen davranış kalıplarını ve bunun getirisi olan olay örgüsünün değiştiğini gösteriyor.

Evimizin içinde farklı bir alan kuruyoruz, sevginin önündeki tepkileri aydınlatıyoruz, daha sağlıklı beslenip, çevremizle daha samimi ilişkiler geliştiriyoruz. Yani özel yaşam mercek altında, taşınmak, evlenmek, hamile kalmak gibi konular daha ziyade 2019’ün gündeminde. Bu tutulmayla bu alana giriş yapıyoruz.

Kuzey Düğüm Yengeç; Sevgi alıp, vermeyi gösteriyor. Annelik etmek, hesapsız ilişkiler kurmak demek. Oğlak’daki Satürn’ün tam karşıt enerjilerine, kuralları yıkan alana giriyoruz.

Bu konularda yapılacak girişimler için Mars’a ihtiyacımız var. Fakat Mars nerede, Güney Düğüme kavuşmuş ve retro, Mars eski konuları temizlemekle meşgul. Hayatımızın bir alanında geçmişten gelen bağları temizliyor, özgürleşiyoruz. Bu nedenle astrologlar, evlenmek, iş yeri açmak, taşınmak için uygun dese de , adım atmak için Mars’ın özgürleşmesini beklemek , olumlu sonuç verecektir. Çünkü Mars yoksa, action yok. Ve Mars, üzerinde çalıştığımız bir proje, bir iş ortaklığı, bir borç vs. her ne ise şuanda onunla meşgul. Bizi oradan özgürleştiriyor. Ne zamana kadar Satürn’le beraber 06 Eylül’e kadar.

13. Cuma Yengeç’de Parçalı Güneş Tutulması, 2018

Bu süreçte gündemde neler var, neler yapabiliriz?

Bu çok güçlü yeniayı, psikolojiyi, ruh sağlığını yenilemek ve içeriden yenilenmekte kullanabiliriz.

Zorunluluktan devam ettiğimiz işleri, ilişkileri, rolleri bırakabiliriz.

Daha samimi, çocuksu yönlerimizi devreye sokarak, riskli gördüğümüz büyük adımları atmak için güç toplayabiliriz.

İşimizde pratik, yeni çözümler, yöntemler geliştirebiliriz.

Para kazanmak, iş kurmak için gerekli gücü ve sermayeyi toparlayacak işler yapabiliriz.

Aile olmak, güvende hissetmek, duygusal olarak beslenip – beslemek, sevmek ve sevilmek için başlangıçlar yapabiliriz.

Son olarak, su kenarı yerler, su sesleri çok iyi gelecektir. Ben yapmıyorum ama denemek isteyen için eve su aksesuarı koymak, tutulma enerjilerinin akışına sembolik bir destek getirebilir.

Bu tutulma hamilelik gibi içeriden şarj ediyor.

Jüpiter’in direkte dönmesini hissetmeye başlıyoruz, parasal anlamda, şanslar yakalamak, tatillere çıkmak, güç ve enerji toplamak, motivasyonla dolmak ve biraz rahatlamak için bu tutulmanın yaşam veren gücünden yararlanabiliriz.

Eğitim, seyahat ve finans konularında bir müddettir gerileyen işlerimizde ilerlemeye başlıyoruz.

Yine de para piyasalarında kriz gösteren iki ayımız daha olduğu için dikkatli olmakta yarar var. Temmuz ayında Türkiye için dış kaynaklı paralar gündemde olmaya devam ediyor.

Üzerinde çalıştığımız sürüncemede kalan projeleri bitirebiliriz.

Son dört aydır verim alamadığımız ama yetenekli olduğumuz alanlarda büyüme ve gelişim başlıyor. Bu tutulmada önce hangi konuda kriz yaşarsak yaşayalım, süreci olumlu yönde destekleyecektir.

Elbette ne şartıyla;

Bir yandan Satürn, ana zaman yöneticimiz retro ve bizi uzmanlaştırıyor hayatımızın bir alanında. Uzmanlaştırırken, o yere kök salıyoruz. Yani çalışmaya devam, bu yaz biraz yorucu.

Venüs, 07 Ağustos’a kadar Başak’da seyrediyor, açıları olumlu, ilişkilerde pratik, gerçekçi ve iyi giden bir süreç var. Maddi konularda ise detaylara hâkimiz, günlük hayatı kolaylaştıran çözümler geliştiriyoruz.

Lakin 27 Temmuz civarı günler kırmızı kalemle çizili, 27 Temmuz haftası boyunca, ilişkilerde duyarlı olacağız, geçmişten gelen ve artık ihtiyacımızın olmadığı konuları (Mars’ın üzerinde gezdiği konular) tamamlamak, bitirmek üzerine bir stres yaşayabiliriz.

Her streste olduğu gibi bundan da verim almak mümkün. Bu dolunayda “Hayat çok zor, öyle, böyle, diye isyan bayrağını çekmeye meyilli olacağız.

Hâlbuki konu Mars’ın retro yaptığı, hani yeni adımlar için önce bitirmemiz gereken yerdeki olayı çözmek. Bunu vurguluyor, o günler bu konuda bir aciliyet duygusu hissettirebilir.

“Hadi artık taşıyım, evleneyim, işi bırakıyım,” gibi.

Astrolojiye güvenirsek, Dolunay’ın ışığını kökten çözüm bulmaya, yani eyleme geçmeye ihtiyaç duymadan o şeyin kendisi olmaya yönelirsek, bu Dolunayı da başarıyla atlatmışız demektir. – Zaten dolunayın kendisi sonuç almak, demek.

Hal böyleyken, Mars için sabrediyoruz. Sabretmeyi bırakıp, o şeyin üzerinde durarak zamanın ne yaptığını anlamaya çalışıyoruz. Bu noktada o açı – günler, dolunay, tutulma, zorlayıcı olmaktan çıkıyor. Bize destek olan bir alana dönüşüyor.

26 Temmuz – 19 Ağustos arası Merkür retrosu başlamış oluyor. Yine dâhiyane fikirler, projeler havada uçuştu. Ama gel gör ki imza atması, son haline gelmesi 19’undan sonraya kalıyor. Yani üretiyoruz, çok fazla ve üretirken ve üretim araçlarımız kendiliğinden değişiyor bu süreçte. Devam. Geçtiğimiz Ağustos’da başlayan işlerin nihayete erdiği bir on beş gün burası. İş anlaşmaları, görüşmeler ve yeni imzalar içeriyor.

Son olarak tutulmada Castor, Regulus ışığı hâkim.

Çok yaratıcıyız.

Çok eğlenceliyiz.

Regulus der ki, “İntikam almazsan, başarı vereceğim.” Hayatta haksızlığa uğradığımız konuda, payımıza düşeni anlamakla görevliyiz. Bu dönem geçmişte size haksızlık etmiş kişiler önünüze gelebilir ve kurban bilincinden çıkıp, sorumluluk almanız gerekebilir. Kısaca no revenge.

Seçim yapmak konusu, önemli. Retro’dayız. Yazıyoruz, çiziyoruz, yaratıyoruz.

Hande bu ne demek, geri dönüp baktığımızda bugünlerin yaşamımızda ne kadar belirleyici olduğunu fark ediyoruz. Aile tarihinde hep yaşanan  kısır döngüleri, bu dönemde kırdığımızı, yaptığımız aşamaları sağlayan mesafeyi aldığımızı fark edebiliriz.

Somut ve kalıcı işler için gerekli prensip Satürn, şuan retro, yani hazırlık yapıyor, aşama kaydediyor.

İki aya üç tutulma, dört retro sığınca, bünyeler ve hayat şaşırabiliyor, sağlığımıza dikkat edelim. Umarım.

Güzel sürprizler olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir