Yengeç Yeniayı: Hayat Veren Başlangıçlar

24 Haziran Cumartesi sabahı Yengeç’in ilk dekanında bir YeniAy meydana geliyor. 15 gün süreyle duygusal yaşantımız, bağlılıklarımız, ailevi ve parasal konularda ertelediğimiz ya da gelişme göstermemiş konular hız kazanıyor. Hem ülke gündeminin hem de bireysel yaşantımızın hareket kazanacağı bu süreçte, kendimizi doğru ifade etmek ve ilgili konularda harekete geçmek isteyebiliriz. Ağustos ayındaki Güneş Tutulmasına hazırlayan bu YeniAy, kişisel olarak geliştirmek istediğimiz konular için bir fırsat niteliğinde.

Bu Temmuz’da 2018 yılı boyunca yapılandıracağımız konuları keşfedecek, bizim için önemli insanlarla yapacağımız görüşmelerle belirleyici kararlar alacağız. Arka planda Satürn Retrosu devam ettiğinden, yeni iş yeri açmak, evlenmek, taşınmak, yapılaşmak gibi eylemleri Ağustos’un son haftasından itibaren uygulamaya koyabiliriz. O halde bu YeniAy’da neler yapabiliriz, bakalım;

Ay’ın tüm verimliliğiyle yaşamımızı beslemek ve büyütmek için devrede olduğunu bu süreçte, duygusal ve fiziksel yakınlık ihtiyacımız gittikçe artıyor olacak. Kendimizle ve çevremizle daha samimi bir ilişki kurmak için yüzleşmeler yaşayabilir, hayatla teması engelleyen yerleri açabiliriz.

Ev ve aile yaşantımızla ilgili çözülmesi gereken konular gündeme geleceğinden, duygusal anlamda konfor sağlayacak düzenlemeler öne çıkıyor. Ev alım-satımları, aileyle ilgili kararlar, önemli aile yemekleri gündeme gelebilir. Hayatımızdaki eş, anne, teyze gibi kadın figürlerinin daha etkin olduğunu görebiliriz.  Aile içinde çözülmemiş konular halledilirken, destek ve güven konusunda tazeleyici bir zaman dilimi.

Mars ve Plüton bu süreçte aktif olacağından, 9’undaki dolunaya doğru duygusal çıkışlar, güç çekişmeleri görülebilir. Hayatımızdaki konuları geliştirmek için aktif olacağımız bu süreçte, duygusal enerjiyi sanatsal ya da sportif faaliyetlere yönlendirebiliriz. Temmuz süresince, krizlere biraz sağduyu katmak, yumuşak geçişler yapıp, hem toplumsal hem de kişisel olarak ajitasyondan uzak durmak önemli olacaktır.

Yengeç Yeniayı: Hayat Veren Başlangıçlar
Yengeç YeniAy’ı

Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir süreçte olacağız. İlişki başlatmak için harekete geçebilir, var olan ilişkimizi güçlendirebiliriz. Duygusal ve romantik derinleşmeler, tatil ve kaçamaklar için çok uygun bir süreç.

Bu doğal bir terapi zamanı. Klişe bir küslerin barışması efektinin ne kadar belirleyici olduğunu görebilir, hayata küstüğümüz yerleri bulup, hayatiyet kazanabiliriz. İçimizdeki, etrafımızdaki yaşama karşı daha duyarlı olacağız.

Tohum ekmek, bahçe düzenlemeleri yapmak, başkaları, hayvanlar ve doğa için eyleme geçmek için 09 Temmuz’a kadar olan günler esktra verim vaat ediyor.

Hayatımızda büyümesini ve gelişmesini istediğimiz proje ve niyetler için YeniAy haftasında ilk adımı atabiliriz.

Ticari faaliyetlerde, alım-satım, turizm ve hukuki konularda daha hareketli bir aya giriyoruz. İşlerimizde yavaşlama olan konular, bu ay açılabilir. Alışverişlere, tatillere ve para harcamaya meyilli olacağız. Bereketli bir ay olduğundan kendimizi şımartmak için değerlendirebiliriz.

Sağlık olarak ise, rahim, mide ve göğüs bölgesi bu ay hassas olabilir. Mide bulantılarına, zehirlenme gibi durumlara karşı dikkatli olmakta yarar var. Kendimizi güzel duygularla ve besinlerle beslemek isteyeceğiz. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de verimli bir süreç olacaktır. Hamile kalmak ya da ilgili bölgelerde tedavi sağlamak için değerlendirilebilir.

Yılın geneline baktığımızda Temmuz ve Ağustos ayları hayati temelleri geliştirmek ve karar almak yönünde makas değiştirdiğimiz aylar. Bekleyen gelişmeler hız kazanırken, önemli olaylar Temmuz ve Ağustos’da gerçekleşiyor, yılın geri kalanında ilerleme gösteriyor olacak. Dolayısıyla bu iki ay hayatımızda gelişen olaylara, hislerimize açık olmakta yarar var. Eylül itibariyle bugünlerde yaşadığımız olaylar artık bir düzene oturuyor olacağız. Ama ondan önce Oğlak Dolunayı (09 Temmuz) ve Aslan Tutulmalarıyla (21 Ağustos) hayat düzenimiz biraz altüst olabilir. Korkularımızdan ziyade, umutlarımızı destekleyen bir gökyüzü var. Olan değişimler yapıcı ve yenileyici yönde olacaktır. Bu nedenle bu güçlü YeniAy’ı duygusal olarak şarj olmak ve yaşamı desteklemek yönünde birleştirici ve toparlayıcı bir zaman dilimi olarak değerlendirebiliriz.

Güzel başlangıçlara vesile olsun.

http://handeedremit.com

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x