Jüpiter Akrep Yolculuğu; En Derindeki Gerçekler

Son 2 yılını pek de dost olmadığı gezegenlerin ev sahipliğinde geçiren Güneş sisteminin en büyük gezegeni Jüpiter, 11 Ekim 2018 tarihi itibariyle iyi ilişkiler içinde olduğu Akrep burcu yolculuğuna başlıyor. 4 Kasım 2019 tarihine kadar Akrep burcunda ilerleyecek olan Jüpiter’in bu periyotta hepimize etkisi doğum haritalarımızdaki gezegenlerin konumuna, yaşadığımız dasha dönemine ve yine gezegenin gücünü gösteren Sav puanı gibi daha bir çok spesifik bilgiye göre farklılık gösterecek olsa da bu yeni yolculuğun herkesi daha pozitif etkileyeceğini düşünüyorum. En azından hikayenizin sonunda ‘’Her şerde bir hayır varmış’’ diyeceksiniz. O zaman başlayalım…

Jüpiter Akrep Yolculuğu; En Derindeki Gerçekler

Bolluk, bereket, şans, yüksek öğrenim, genişleme, büyüme, din, inanç, hukuk sistemi, finans, sağlık, şifa gibi alanlardan sorumlu olan Jüpiter astrolojinin iyicil gezegenlerinden en büyüğüdür. Vedik astroloji de eş ve çocukların temsilcisi olan Jüpiter’in huzurlu ve mutlu bir evlilik hayatının olmazsa olmazı olduğu gibi aynı zamanda doğum haritalarındaki yerleşimiyle bu hayatta en şanslı olduğumuz alanı da gösterir. Yasanın, adaletin, düzenin, maneviyatın, iyimserliğin, refahın, zenginliğin ve en önemlisi de bilgeliği de temsil eden Jüpiter iyicil etkilerini yansıtmak için kibirden uzak durmayı şart koyduğu gibi ruhsal büyümenin de her daim yanındadır.

Akrep burcu, Vedik astroloji de her ne kadar Tamastik yani karanlık ve şeytani enerjilere sahip olduğu düşünülse de spiritüel olarak gelişmemiz için de Akrep burcu olmazsa olmazımızdır, bunu da Akrep burcu denince kaçanlara gelsin!  Jüpiter 1 yıl boyunca Akrep burcunda ilerlerken öncelikle hepinizin yaşam alanlarınızdaki karanlık yönlerinizle yüzleştirirken sorunlarınızın çekirdeğine de ulaşmanıza yardımcı olacak. Sahip olduğunuz gücü doğru kullanmanız şartıyla ruhsal olarak gelişmeyi garanti eden Jüpiter bunun yanı sıra maddi olarak fırsatları yakalamanız, büyümeniz için de sizi sonsuz destekleyecek. Jüpiter Akrep burcundayken çevrenizdeki kişilerle gücünüzü birleştirmek sizlere refah ortamını sağlayabileceği gibi doğruyu yanlıştan ayırmakta da her zamankinden daha kolay olacak. Yani herkes adeta meşhur dedektif Sherlock Holmes ruhuna bürüneceği için gizli, kapaklı iş çevirenler, bugüne kadar hayalet gibi görünmez olanlar, yeraltının derinliklerinde saklanıp yaşayanlar, sahte yüzler, maske takanlar… Sözüm size, aman! derim. Siz siz olun, yol yakınken vazgeçin.

Jüpiter, burçlar kuşağında Yengeç burcunda yücelirken Balık burcunun da temsilcisi olarak 11 Ekim 2018- 4 Kasım 2019 tarih aralığında bu burçlarla yapacağı pozitif görünümler sayesinde hastalıklara şifa olacağı gibi aile ve özel yaşam alanlarınızda da huzur, mutluluk verebilir. Yalnız doğası gereği büyüme etkine sahip olan Jüpiter, Mart 2019 tarihine kadar Rahu’dan alacağı görünümle her şeyi çok daha fazla büyüteceğini de göz önüne alarak kararlar almanızı tavsiye ederim. Yani yaşam alanlarınızda her şey pozitife gidiyorsa daha da olumlu ilerleyebilir ya da negatif bir eğilim söz konusu ise sorunlar maalesef daha da büyüyebilir ve içinden çıkılmaz bir hale dönüşebilir. Unutmadan Jüpiter ‘in bu 1 yıllık yolculuğunda fazla kilolarla başınızın derde girmesini istemiyorsanız şimdiden beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenizi naçizane tavsiye ederim.

Ülkemiz açısından Jüpiter transitini değerlendirmeye başlamadan önce Mevlâna’nın da dediği gibi ‘’Bir yanda ölümdür ama o yanda doğumdur. Ölüm batma gibi görünür, ama aslında doğmaya hazırlıktır.’’ Jüpiter 1 yıl boyunca Akrep burcunda ilerlerken bu sözü unutmadan yaşam alanlarınızda mecazi anlamda ölüm gerçekleştiğinde hayata tutunmaktan vazgeçmeyin lütfen. Güçlü, kararlı, azimli bir şekilde ayağa kalkıp, kibirden uzak, egonuzu dengede tutarak yolculuğunuza devam ederseniz merak etmeyin, Jüpiter size mucizelerini fazlasıyla sunacaktır. Bu arada hayata sadece kendi küçük penceresinden bakanlar, kendi dışında tüm canlılara kayıtsız olanlar, gücünü kötüye kullananlar, kullandıranlar tüm kötülüğünüz yüzeye çıkacak. Umarım sizlerde bu sınavlardan ders çıkararak ruhsal olarak büyümeyi tercih edersiniz.

Ülke haritaları analizlerinde Jüpiter din, hukuk, eğitim, üniversiteler, finans, para, bankalar gibi temsil ettiği alanlar dışında ibadet yerleri, din adamları, hukuk adamları, sağlık çalışanları, doktorlar, akademisyenler, profesörler, büyükelçiler, yatırımcılar, bankerler, liberaller gibi meslek alanlarını da çalışan kişiler de Jüpiter’in kontrolü altındadır. Jüpiter Akrep burcunda ilerlen 1 yıl boyunca ülkemizde hatta tüm dünyada bu meslek grubunda olan kişiler çok daha yoğun etkileneceği gibi gündemimize de bu alanlarla bağlantılı konular ve akabinde de yeni düzenlemeler getirecektir.  Bir hukukçunun görünenin altına bakmadığı için aldığı yanlış karar, bir din adamının hoşgörüsüzlüğü ya da dini kullanarak insanları manipüle etmesi… Bunun benzeri eylemlerde bulunan tüm kişiler tüm karanlıklarıyla birlikte yüzeye vuracağı için bol bol bu tür sansasyon yaratacak haberleri de duymaya şimdiden hazırlanın, derim. Akrep yeraltı dünyasını da gösterdiği için mafya liderleri, çeteler, gizli örgütler, tarikatlarla ilgili konuları da büyütebileceği gibi aynı zamanda bu kişilerin görünür olmaları da kaçınılmaz olacağı için hükümetin bu alanlara yoğunlaşarak onlara bu sorunları çözme şansını da verecektir. Aynı zamanda Jüpiter ve Rahu arasındaki kare açıların kalkması kadına, çocuklara ve hayvanlara yapılan saldırılar, cinsel suçlar adına çok ciddi yaptırımların, cezaların gelmesine ve şifalanmasına yardımcı olacağını düşünüyorum.

Jüpiter’in 11 Ekim’den tarihinden itibaren 1 yıl boyunca su grubundaki burçlara yapacağı açıların yeraltı sularındaki kirlilikleri, sel, su baskınları gibi doğa olayları tetikleyeceği için hem bireysel olarak hem de ülkemizin bu alanda ciddi önlemler alması gerekiyor. Ayrıca deniz yolları, deniz taşımacılığı, uzun yol ticareti, dış ticaret alanında da ülkemiz değişim ve düzenlemeler getirmesi kaçınılmaz olabilir.

Ülke haritasında kuruluş anıyla 6. Eve yerleşen Jüpiter tarihler boyunca ülkemizin bolca gizli düşman ve rakiple uğraştığı gerçeğini gösterdiği gibi 11 Ekim itibariyle başlayacak olan Jüpiter’in doğum anındaki Jüpiter’le kavuşumu Mart 2019 tarihine kadar bu etkiyi büyüteceği gibi ekonomik anlamda da maalesef borçlarını da büyütebilir. Hem Satürn yabancı ülkelerle ilgili alandaki hale hazırda devam ettiği için hem de ülkenin ekonomisini gösteren alandaki Rahu ve Ketu’nun etkisinden dolayı her ne kadar para ve finans alanında parlak bir tablo çizmek 2019’nun bahar aylarını kadar mümkün olmasa da Jüpiter’in etkisiyle büyümenin, iyileşmenin güç birlikleriyle sağlanacağını düşünüyorum. Halk sağlığı, sağlık sektörleri, işsizlik, çalışan sınıf, sendikalar, ordu, polis, asker ve kamu ve sivil toplum örgütleri alanında yapılacak yeni düzenlemelerde 1 yıl boyunca yine gündemimizde olacak. 11 Ekim tarihinden itibaren ülkemiz adına açılmış ya da açılabilecek dava süreçlerinin de bir şekilde ülkemizin hayrına gelişeceğini de eklemek isterim. Özellikle Jüpiter hapishaneler ve af konusunu da hassas bir şekilde gündemimize getireceği için umarım hükümetimiz bu alanda en doğru kararı alır. Aksi takdirde bu konuların gereğinden fazla büyüyeceği gibi bu ortamlarda yaşanabilecek kaosun önüne geçmek daha zor olabilir. Ülkemizin yukarıda bahsettiğim bu konu başlıklarında yaşayabileceği sorunlar karşısında geliştireceği yeni düzenlemeler, uygulamalarla, projelerle bu zor günleri de atlatacağını biliyorum. Ayrıca ülkemiz dahil tüm dünya devletleri bu 1 yıl sonunda saffını belirleyecek.

Toplumsal olarak bize düşen görev ise din, mezhep, kültür, ırk, cinsiyet ayrımcılığını öne çıkararak bizleri manipüle etmeye çalışan kişilere karşı Jüpiter’in iyicil gücüyle güç birliği yaparak umut ve iyimserliğimizi yeniden kazanarak yaralarımızı sarabileceğimizi naçizane hatırlatmak isterim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x