Yalın Ayak

Bir yaşam koridorunda yürüyorum yalın ayak Sevgiliye doğru; kimi zaman yumuşacık bir halının üzerine basıyormuş gibi bir hisle adım adım sıcacık bir duyguya, kimi zaman ise yürüdükçe ayak tabanlarıma batan irili ufaklı yol işaretlerine takılıyorum.

Bir yaşam koridorunda yürüyorum gözü yaşlı Sevgiliye doğru; ilerlerken hem önümü açan, hem de engel koyan birçok sevgilinin gölgesini geride bırakmaya niyet etsem de, kimileri üzerimde eklenti, kimileri geride ağlamaklı bir parçası bende kalmış, kimileri huzurda beni özgür bırakmış, sevgisi yüreğimde, deneyimi bende, adım adım koşuyorum.

Bir yaşam koridorunda araftayım Sevgiliye doğru; İki arada bir yolda, giderken kalmak, kalakalmak; Sevgiliye koşarken durakalmak. Nedenleri, niçinleri, cevaplamadan, ayağa takılan izleri anlayıp arındırmadan, geçmişi geçmişte, anı anda yaşamadan, bu yol, yol olmaz hissederim.

Yalın Ayak

Bir yaşam koridorunda gidiyorum, Sevgiliye doğru; Gül kokulu ağaçların köklerinin kucakladığı, kokusunun gönüllere aktığı sevgi bahçesinden geçiyorum.

Bir yaşam koridorunda yürüyorum Sevgiliye doğru; Sevmek nedir bilemeden, gülün dikenine gülemeden, ne güle ne de dikene ne diyeceğimi bilemeden, öylesine gülüyorum. Sessizce ağlarken ve inceden inceye yürüyorum.

Bir yaşam koridorunda yürüyorum Sevgiliye doğru; Ben senim, sen bensin diyen bir sevgilinin sessiz çığlıklarıyla çoğalan, sevginin şelalesinde yüzerek yükselmenin cesareti ile boğulmuşluk hissi arasında kalmışlığın duygusuyla, kelebekler gibi yüzüyorum.

Bir yaşam koridorunda yürüyorum Sevgiliye doğru;

Ayağım yalın ayak, gözüm yaşlı ne fark eder. Bu yol sevgiliye giden AŞK yolu ise her yer Ben, her şey Sen, Bu da geçer.

Arafta, gitmekle kalmak arasında ise ruhun ne fark eder. Geçmişin tüm izlerini bıraktığında bu anın sevgiliye giden AŞK yolu olduğunu anlarsın. İşte o zaman Ben Sensin, Sen de Ben. Ve bu da geçer.

Severken Gülü, ağlarken dikeni görüyorsan ne fark eder. Bu yol Sevgiliye giden AŞK yolu ise, diken GÜL olur. GÜL de diken. Ve bu da geçer.

Ve attığın her adımında, karşılaştığın her bir dünya yolcusunun Sevgiliye giden yolda seni yükselten ruhsal aşk olduğunu fark et ey sevgili.

Yolun açık, yolun aydınlık, yolun AŞK, hatırla ve ilerle Sevgili.

AŞK ile
Fatoş Görce

Lisanslı Eğitmen – İçsel Rehber
https://www.facebook.com/Jeremeyal

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x