16 Nisan: Sıcak Başlangıçlar

Cesur Girişimler

16 Nisan Pazartesi, 04.58’de, 26o Koç’da bir YeniAy gerçekleşiyor. Ateşin, cesaretin ve önemli eylemlerin görüleceği bir aydayız.

Baharın resmen geldiğini, havaların ısındığını fark ederken, son iki aydır sürüncemede kalmış konuların da büyük bir hızla evrildiğini görebiliriz.

Önemli iş ve girişimlerde adım atmak için bu haftayı değerlendirebiliriz.

Ateşin öncü hali olan Koç başlangıcı haftasında, spontane, sıcak, güç kazandıran gelişmeler yaşayacağız.

Aynı zamanda bireysel özgürlüğümüz, aydınlanma ve farkındalık adına voltajı yükselten, bütünle bağlantıya geçiren 15 günlük bir süreçteyiz.

Maddi Destekler

Maddi değerler, finansal işlerle ilgili sürpriz ve olumlu gelişmelere açık olsa da uzun vadeli hedefler konusunda, hem kararlılık hem eylem isteyen bir aydayız. Cesaret edemediğimiz, adım atmakta zorlandığımız ya da hayat tempomuzu sıkıştıran konularda hızlı ilerlemek ve sıkışıklığı gidermek için güzel fırsatlar var.

Finansal konular, eğitimler ve yatırımlar için geçmişte geçiştirdiğimiz fırsatları kullanarak, büyüme elde edebiliriz. Aynı zamanda uzun vadeli hedeflere maddi destekler bulabilir, gerekli yerlerden onay alabiliriz.

Hayatımızda eskimiş olan, geçmişe ait tekrar eden şeyleri geride bırakacağımız, vizyoner, aydınlanma motivasyonu taşıyan bir yeniay.

Radikal, mevcut düzeni sarsan güçlü bir olay akışı var. Bu nedenle yılın enerjetik başlangıcını ve bir yükselişi temsil ediyor.

Önemli projeler, geleceğe dönük yatırımlar, son iki aydır gündemde olan konuları neticeye bağlayan ve yenilik doğrultusunda adımları destekleyen bir zaman dilimi.

 

16 Nisan: Sıcak Başlangıçlar

Büyük Güç, Dikkat Gerektiriyor

16 – 28 Nisan civarı günlerde etkisini maksimum hissettiren Mars- Plüton kontağı ile atmak istediğimiz adımlar için çok yüksek bir enerjiye sahibiz. Cesaret isteyen, kararlılık ve büyük güç gerektiren işler için değerlendirebiliriz. Tek elle bir arabayı kaldırıp, kenara koymak istersek, bugünlerden yararlanabiliriz.

Sınırlarımızın bir tık ötesine geçmek yönünde güçlü dürtüler veren bu zaman diliminde, kazalara, yangınlara, dikkatsizliklere ve aceleciliğe karşı dikkatli olmalı, mümkünse eyleme geçme becerimizi geliştiren davranışlara yönelmeliyiz.

Doğal Bağlar

Dünya gündeminde de küresel ısınmaya ve doğal olaylara, kazalara dikkat çeken gündemlere rastlayabiliriz. Doğaya karşı hissettiğimiz sorumluluk yönünde eyleme geçebiliriz. “Küçük” gibi görünse de bu konularda harekete geçmenin “büyük” etkisinin olduğunu göreceğiz. Dolayısıyla beklediğimiz, ertelediğimiz doğal sorumlulukları bu hafta ön plana alabiliriz.

Su, ateş ve toprakla ilgili çalışmalar yapmak, hayvanlarla ilgilenmek ve doğaya dönmeyi destekleyen başlangıçlar için ideal.

Zamana Olan Bakış Değişiyor

Diğer yandan Satürn geri gitmek üzere durağan pozisyona geçiyor. Son bir aydır süregelen “zorlukları aşma” teması etkisini yitiriyor.

Artan sorumluluk, sıkı çalışma, düzen ihtiyacı konularında biraz yavaşlamaya ve büyük resmi görmeye başlıyoruz. Günlük hayat koşuşturmacasına uzaktan bakıp, nerelerde kuralları ve sınırları değiştirmeye ihtiyacımız var, göreceğiz. 06 Eylül’e kadar devam eden bu etki, iş ve görev bilincimizde eksikleri bulmaya ve fazlalıklardan kurtulmaya yarıyor.

Sorumlu hissettiğimiz konularda derinleşiyor, hayatımızın sınırlarına yolculuk ediyoruz. Bu etki altında, önemli ve hayat değiştiren farkındalıklar söz konusu. – Bir diğer mottosu “Ne kadar yavaş o kadar iyi.” Demek ki siesta dedirten, farkına farkına farkına vardıran bereketli bir yaz var önümüzde. Son aylarda geldiğimiz noktadan geriye doğru sağlamalar yapacağız.

25 Nisan’da Venüs İkizler’e geçiyor. Seyahatler ve sosyal ilişkiler canlılık kazanıyor. Eğitim ve bilgi tabanlı işlerden maksimum fayda elde edeceğimiz, iletişimin sıklaştığı bir aylık döneme giriyoruz. 20 Mayıs’a kadar, özel ve sosyal ilişkilerimizde önemli kararlar ve konuşmalar devreye giriyor. Bu dönemde partnerimizle konuşarak sorunların üstesinden gelebiliriz. İlişkilerimizle ilgili önemli kararların desteklendiği bir aydayız.

07 -13 Mayıs arasında Merkür – Uranus temasıyla, çılgın fikirler evrenden bol bol gelirken yazmakta yarar var. Bu hafta beklenmedik çıkışlar yapmaya, “ben gidiyorum,” demeden ortalıktan kaybolmaya ve rutinlerimizi kırmaya müsait olacağız. Şaşırtıcı haberler, ufuk açan konuşmalar havada uçuşabilir.  Sahip olduğumuz bilinci genişletmek, antenlerimizi uzatmak ve mevcut düşünme biçimimizi kırıp geçmek yönünde bir zaman.

Güçlü Bir Farkındalık, Orijinal Yetenekler

Bu tarihten itibaren özgürlük, ilerleme, reform yönüyle bilinen Uranus prensibini, yaşamlarımıza uygulamak için yeni fırsatlar ve yollar buluyoruz. Uranüs, 7 yıllık Boğa yolculuğuna başlıyor. Yeryüzünde de toprak elementiyle olan ilişkimiz değişiyor. Sahip olmak, ait olmak, zevk almak konularında radikal yenilikler yaşayacağımız bir süreçteyiz. Son derece renkli, bir o kadar ihtiyaç duyduğumuz bir yenilenme.

7 yıldır süregelen mevcut zıtlık anlayışına son veriyor. Joker’in elindeki kartlar güçleniyor. Temmuz – Ağustos aylarında şok edici gelişmelere hazır olmakta yarar var. Bilmediğimiz yepyeni bir dönemle karşı karşıyayız.

2018’in hediye paketi, Mayıs itibariyle yırtılıyor. Sürprizlerle dolu bu yılın hepimizi şaşırtmasını dilerim.

 

Sevgiler

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir