Akrep YeniAyı: Gerçek Bir Yenilenme

18 Kasım Akrep YeniAyı: Gerçek Bir Yenilenme , Kökler, Cesaret ve Eylem

18 Kasım 2017 Saat 13.43 itibariyle Akrep’de bir YeniAy gerçekleşiyor. Son iki yılın tüm önemli konularını ele alan bu yeni döngüyle birlikte, çılgın bir dolunay haftasına giriyoruz. Son iki yılda karşımızda çıkmış dersleri, yaşadığımız olayları ve hedeflerimizi düşünürsek, artık bir hesaplaşma, alma – verme, dengeleme döngüsündeyiz. Hem bu yeniay, hem de diğer yeniayda bu temalar devam edeceği için Cumartesi’den, Aralık’ın sonuna kadar süren bir anlama, idrak etme, sona erdirme sürecinde olacağız. Bu zaman diliminde yüzleşmediğimiz, halı altına süpürdüğümüz ya da en iyi durumuna getirmediğimiz detaylar önümüze gelebilir.

YeniAy’ın temalarına bakarsak, finansal açıdan ortaklıklı işlerin, duygusal açıdansa aydınlığa çıkmak isteyen gölge yönlerin vurgulanacağı, duygusal açıdan son derece yoğun – verimli bir dönemdeyiz. Satürn – Galaktik Merkez ilişkisi nedeniyle bu Yeniyıla geçmişle olan ilişkimizi kesip atan, farklı bir bilinç ve yaşayış biçimiyle gireceğimizi düşünebiliriz. Özellikle Aralık’da meydana gelen Merkür Retrosu (2 – 24 Aralık), ilgili konularda son kararların alınacağı, kalıcı değişiklerin olacağı iki aylık zaman diliminin başında olduğumuzu gösteriyor.

Bu YeniAy’ı özenle / dikkatle değerlendirmek, duygusal ve fiziksel anlamda rahatlığa ve doyuma ulaşmak açısından son derece önemli. Kendimizi olmak istediğimiz halde bulabiliriz ya da bunu engelleyen tavrımızla yüzleşmemizi gerektiren olaylar yaşayabiliriz. Dolayısıyla konfor alanımızın zaten zamansal olarak dışında geçireceğiz. Peki o zaman bu YeniAy’da neler yapabiliriz?

18 Kasım Akrep YeniAyı: Gerçek Bir Yenilenme , Kökler, Cesaret ve Eylem

Akrep’n son derecesi, Jüpiter, Venüs desteğiyle aktive oluyor. Yıllardır bizi rahatsız eden konuları ele alıp, çözüme ulaştırmak,

Sanatsal ve duygusal konularda özgürce derinleşmek,

Bugüne kadar bastırdığımız, gizlide kalmış konuları aydınlığa çıkarmak,

Psikolojik ve tıbbi süreçlerde ilerleme kaydetmek,

Finansal açıdan özellikle ortaklı yapılan işlerden verim elde etmek,

Değiştirmek istediğimiz düzeni yıkmak, yenilemek, dönüştürmek konusunda makul riskler almak,

Sorun yaşadığımız konuların kökenine inmek,

Maddi ve manevi yönden sınırlarımızı gözden geçirmek,

Seyahat ve eğitim alanında yeni projelere başlamak,

Akademik ve yaratıcı projelere başlamak,

Artık ölmüş olan kalıpları, ilişkileri, işleri sonlandırmak,

Uzun dönemli yeni ekonomik ve ruhsal yapılanmalar için zemin hazırlamak üzere değerlendirebiliriz.

YeniAy haftasında Güneş sisteminin haşin ve agresif titreşimleri Mars – Plüton arasında zorlayıcı bir temas olacağından 18 – 20 Kasım arasında mücadele gerektiren konular, minik kazalar vs. konusunda dikkatli olmakta yarar var. Olumlu açıdan bu açıyı güç kullanmak gereken spor, iş vb. aktivitelere yöneltebiliriz.

Yine 1 – 24 Aralık Merkür Retro’su uyarınca, yeni iş ve ilişki tekliflerini sonraya ya da öncesine almak, önemli projelerde son kararı vermek için beklemek, bilgileri yedeklemek, eğitim ve seyahatlerde aksamalar yönünde önlem almak gibi klasik Merkür olaylarına dikkat edebiliriz. İlişkilerimizde iletişim yönünde yanlış anlaşılmalar olabileceği için kişisel almamakta yarar var.

20 Aralık itibariyle yepyeni iki buçuk yıllık bir dönem açılıyor. Bu dönemin kalitesini ise bu iki aylık dönemde yapacağımız duygusal ve fiziksel temizlik, arınma – yenilenme durumu belirliyor. Her yeni yıl, yeni enerjilere giriş, dönüşüm, yapılması istenen hedefler konusu gündeme gelir. Ama bu Yeniyıl özellikle önemli. Dolayısıyla bu YeniAy’da mutlaka kendimiz için sorumluluk alıp, hayatımızı iyileştirmek yönünde bir adım atmamız, Dolunay’a doğru gelişim sürecini izlememiz önemli. Çünkü zaman belirleyici Satürn’ün 30 yılda bir bu alana girdiğini düşünürsek, herkesin hayatında iki kez verimli bir şekilde değerlendirebileceği büyük değişim öncesi hazırlık aşamasındayız. Hem çevremizde hem kendi hayatımızda ölüm, doğum, güven, kalıcılık gibi ana temaların vurgulandığı, içsel gücümüzü keşfetmeye yarayan bu dönemi iyi geçirmek dileğiyle.

Güzel bir YeniAy Olsun

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir