En Uzun Gündüz, En Büyük Farkındalık

21 Haziran Jüpiter günü, en uzun gündüzü yaşıyoruz. Sıcak, değişim getiren yaz aylarında, 13 Temmuz Yengeç Güneş, 27 Temmuz Kova Ay, 11 Ağustos Aslan Güneş tutulmalarını yaşayacağız.

Güneş’in Yengeç burcuna girmesiyle, tutulma etkileri başlıyor.

Kalp, aile ve duygusal konuları etkileyen, psikolojiyi değiştiren bir süreç. Öte yandan özel ilişkiler, aile ilişkileri, ev ve aile konularına yeni düzenlerin geleceğini görebiliriz.

Çocuk sahibi olmak, ev ve kalp alanını düzenlemek, doğayı, hayvanları, sevgiyi hissetmek, paylaşmak ve bunun hayatı değiştirmesi, yeni başlangıçların uzun vadeli olacağını gösteriyor. Bu tutulma 2019’da gelişen olayları başlatıyor.

en uzun gece

Sorumlulukların Sonuçlarını Alacağımız Bir Dolunay

Dolunay’a doğru büyüme, gelişim, farkındalık haftasındayız. İlişkiler, ilgi alanlarımız konusunda yaratıcı ve spontane gelişmelere açık bir zamandayız. Olay akışı fazla olsa da, almak istediğimizden farklı sonuçlarla karşılaşabiliriz. Seçenekler arasında tercih yapmak ve yaptığımız tercihle karşılaşmak bu haftanın chanllenge’larından.

Neptün, Kasım sonuna kadar devam eden retrosuna başladığından, ilham dolu ve hayallerimizi keşfettiren, ister istemez teslimiyet geliştiren bir süreçteyiz. Meditasyon, yoga, ruhsal çalışmalarda kolayca derinleşebiliriz.

Yaratıcı olmak ama bu yaratıcılığı biraz kendimize saklamak, demlemek söz konusu olabilir. Sonuç almamaktan korkmadan, çalışmaya devam edebiliriz. Hamilelik gibi, içte büyüme sağlayan ve sonra dışsal hale gelen bir yaratım sürecindeyiz.

28 Haziran Perşembe 07.54’de gerçekleri gösteren, bazı konulara “Hayır,” diyeceğimiz, bugüne kadar aldığımız yolu yeri yerine oturtan bir dolunay yaşayacağız. Bu dolunayda henüz tamamlanmamış sorumluluklar, yapılması gerekenler, gideceğimiz yön ve izleyeceğimiz yöntem belirginleşiyor. Dış dünyada ne yarattığımızı görmek ve bazı şeyleri değiştirmek için dolunay sonrası bırakma ve teslimiyet yoluna gidebiliriz.

Saturnyen bu Dolunay, bazı noktalarda “Hayır,” demeyi öğretiyor. Eğer sorumluluğu almış ve kendimizi anlamak için çaba göstermişsek şimdi bir netleşme ve rahatlama yaşayacağız. Ama gerçeklerle ilgilenmeden, bir şeyleri – birilerini suçlayarak o noktaya gitmişsek, ciddi bir yüzleşme içinde olabiliriz.

Bu nedenle bu haftayı gözlemle geçirip, kendimizi tanımaya – anlamaya çalışarak, dolunaya sıkı bir şekilde girmekte yarar var.

Dışsal olaylarda ise ailemizle ilgili sorumluluklar, işimizle ilgili sorumluluklar, ekonomik ve içsel düzenlemeler söz konusu. Saturnyen demek, bizim ne kadar çaba gösterdiğimiz demek.

 

Önemli yatırımlar yapmak için uygun bir dönemde değiliz, daha önce yapılmış işlerden, yatırımlardan, başvurulardan olumlu geri dönüşler alabiliriz.

30 Haziran 2018 Cumartesi; Mars retrosu ve 27 Temmuz Ay tutulmasında nasıl olaylarla karşılaşacağımızı görebiliriz.

 

Yoktan Var Etmek

Mars –Güney Düğüm kavuşumu, hayatımızda eksikliğini çektiğimiz şeyi yoktan var edebileceğimiz bir enerji sunuyor.

Öte yandan geçmiş zamanlara ya da geleceğe ait kavgalar, travmalar, güdülerle karşılaşmak için önemli fırsatlar yakalayacağız. – Durduk yere bir olaya rast gelebilir, bir mesaj alabilir, ya da içimizden gelen bir tepkiyle karşılaşabiliriz.

 

Travmaları Görmek

Farkında olmadığımız yer etmiş travmalar, duygular, dürtüler, nereden geliyor, neden geliyor, bunları net bir şekilde görebilir ve anlayabiliriz. Özgürlük için bir adım.

İlişkilerde darkside nereden geliyor, neden geliyor, neye ulaşmaya çalışıyoruz. – Sevgi için bir adım.

Takıntılarımız hangi andan geliyor, bitti sandığımız ama hortlayan duygular neler, bizi burada tutan hangi eylemler, – kendimiz olmak için bir adım.

 

Hande ben bununla hiç ilgilenmiyorum, bu Mars bana ne yapacak, diyorsan;

 • Önemli girişimler, bir ilişkiye başlamak ve bitirmek için doğru zaman değil.

 

 • İş değişikliklerinde sürüncemede kalan durumlar olabilir, hak mücadelesi ortaya çıkabilir. Paramı vermediler, hakkımı alamadım, dememek için dikkatli olmak ve kavga çıkarmamak gerekiyor.

 

 • Geçmiş kızgınlıkların, tutkuların, eylemlerin kökenine iniyoruz. Yani eski sevgiliye dönmek, eski takıntılı aşkların canlanmasının sebebi bu. Geçmişte  verdiğimiz bir tepkiyi, nasıl devam ettirdiğimizi görmek.

 

 • Geçmişten getirdiğimiz kavgalarla, kızgınlıklarla helalleşme süreci.

 

 • Yeni bir yere taşınmak için uygun zaman değil.

 

 • Keyfi ameliyatlar, özellikle varis, bacak ameliyatları için uygun zaman değil. Ama diğer tedaviler için uygun süreç.

 

 • Spor, risk içeren eylemler için hareketi ruhla bağlamak gereken bir zaman. Yani daha dikkatli olmak gerekiyor. Yeni bir spora başlamak için uygun zaman değil, geçmişte ilgilendiğimiz hobilere- sporlara dönebiliriz.

 

 • Teknoloji tabanlı yatırımlar için çok iyi bir zaman değil. Yazılım, bilgisayar işlerinde tekrar üzerinden geçme zamanı.

 

 • Spekülatif yatırımlarda ise krizleri fırsata çevirmek için uygun bir zaman. Coin’ler sinir bozabilir.

 

 • Dövüş Sanatları için harika zaman.

 

 • Yoga, dövüş sanatları, spor nedeniyle yapılacak seyahatler için süper zaman. Buralarda önemli değişimlerden geçebiliriz.

 

 • Etrafta kızgınlık, kavga enerjisi görebiliriz. “Kardeş, sinirlisin galiba,” dersek iç dökmeyle karşılaşabiliriz.

 

 • Trafikte ve yanıcı maddelerle ilgili daha dikkatli olabiliriz.

 

13 Temmuz Güneş tutulmasında gerçekleşecek olaylar, 28 Haziran artı eksi bir gün ile başlıyor.

Bu dolunay ve takip eden günlerde sabit hatları değiştirme süreci var. Ailemizde, işimizde, sağlığımızda, çevremizde değişimi destekleyen, şikayet etmek yerine nedeni anlayan bir tavırda olmakta yarar var.

30 Haziran -13 Temmuz arası yönettiğimiz alanlarda, önemli haberler, teklifler, iş birlikleri, duyurular söz konusu olabilir. Önemli görüşmeler için başkalarıyla masaya oturtabilir, kendi içimizde ufuk açan diyaloglara girebiliriz. Söz verme – tutma yönünde güçlü.

26 Temmuz – 19 Ağustos (23 – 11 Aslan ) arası Merkür retrosu var, yukarıdaki tarihte ortaya çıkan işbirlikleri ve kararların üzerinden geçeceğiz. Hayatımızı nasıl değiştiriyoruz, nereye gidiyoruz, gibi asal sorular ortaya çıkıyor. Ayrıca güçlü ilhamlar, yaratıcı fikirler ve beklenmedik çözümler zamanı. Yılın en önemli tarih aralığından biri. İmzaları retroya getirmemekte yarar var.

13 Temmuz sonrası içsel gelişim dışarı yansıyor.

27 Ağustos sonrası bağışıklık sistemimiz tamamen yenileniyor, girişimler ilerliyor ve yeni adımlar atmaya başlıyoruz.

06 Eylül sonrası, son üç ayda yaptığımız işler, ilerlemeye başlıyor. Zaman daha hızlı akıyor. Büyük projeler için girişim zamanı.

Yaz ayları evlilik zamanıdır ama bu yaz en azından bir Astrolog a danışarak seçmekte yarar var.

O zamana kadar beklenti içinde olmak yerine içsel gelişim için çalışmalıyız.

Eksik olduğunu düşündüğümüz yerlerin tamam ve bütün olduğunu fark ederek işe başlayabiliriz.

Mars retrosu, dünyadaki yaşam için en önemli retro; çünkü bizi dünyaya bağlıyor. Kanı ve canı temsil ediyor. Git ve al, prensibi. Bu retronun konusu özgürlük ve tepe çakrası. Yani en hayvani ve içgüdüsel yanımız, “Aydınlan,” diyor. – Ampüller havada uçuştu.

Bedenin ruha saygı duruşu.

Hapisliğin özgürlüğe saygı duruşu.

Ölümün hayata saygı duruşu.

en uzun geceen uzun geceToplumsal olarak Mars’ın gölge yanı olan şiddetle, eylemle, öfke ve kızgınlıkla yüzleşme zamanındayız. Ve gizil gölgesi olan pasif olmakla. Bu yönde farkındalık çalışmaları yapabiliriz.

Hep birlikte, bir birimizdeki değişimi destekleyerek yaşadığımız günler olsun.

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir