17 Ocak YeniAyı: Start Zamanı

17 Ocak 2018, Merkür günü, sabah 04.18’de bir YeniAy meydana geliyor.

Önümüzdeki 15 gün herkesin yaşamında kalıcı tohumlar ekmesini sağlayacak bir zaman. Öncü toprak enerjisiyle, yeni başlangıçlara zemin veriyor. Sağlam kalıcı projeler, ortaklıklar ve girişimler açısından değerlendirebiliriz.

Takıntılara Dikkat

Haritanın doğu ufkunda, Batı’nın gözcüsü Antares yükseliyor. O nedenle bu 15 gün takıntılarımızın boyutlarına dikkat etmek yerinde olur. Dediğim dedik, havadaki tozu yakalamaya yönelik hareketler göze batabilir. En azından kendimizdeki takıntılı yön ile yeniden ilişki kurabiliriz. Zaten bu yıldızın etkisinde doğanlar ne kadar takıntılı ve şahane insanlar olduklarını fark edebilirler. 😀

Öte yandan ciddi bir gelişim sürecinde olduğumuz için canlılara, takıntılarımız nedeniyle kırdığımız kendimize ve çevremize karşı da dikkatli olmakta yarar var.

 Sokak Hayvanlarını Koruma

Yeniay, Venüs’le birleşiyor ve hayvanları, hayvanlar için yapılan başlangıçları da gösteriyor. Bu dönem sokaktaki hayvanlar için harekete geçebilir, el yapımı mamalar yapabilir ve soğukta onları korumaya yönelik hareketlere başlayabiliriz. ( El yapımı mama tarifi için sonda bir tarif ekliyorum. )

Önümüzde soğuk ve sevgiyle ısınacak bir dönem var.

Parayı Düzenlemek, Alma – Verme Dengesi

Diğer yandan finans, parasal konulara bir çeki düzen vermek, harcamalar, yatırımlar, ortaklıklar, hepsinin masaya yatırılacağı bir on beş gün. Son derece hızlı değişimlerle, hızlı ilerleyen bir süreçte olacağız. Hem ilişkiler hem finansal meseleler açısından kalıcı bir değişim geliyor.

Cesaret ve Atılım

Arka planda destek veren Mars enerjisiyle, ele aldığımız her konuyu başaracak güçte olacağız. Hedeflerimizi gerçekleştirirken, beklenmedik engeller çıkabilir (Uranus) ancak bunları aşacak çözüm de aynı anda gelecektir. Bu nedenle yeniayın önerdiği gibi hedef odaklı kalmalı ve dağılmamalıyız.

Akışa Bırakma, Plan Yap

Dalgınlık, kadere bırakmak, seçmemek gibi “akışa bırakma” döneminde değiliz. Aksine özgür irade ve eylem kullanma, hayatla birlikte irade gösterme ve seçim yapma zamanlarındayız. Bu nedenle önümüze gelen soru ve seçeneklere “Kısmet” diye cevap vermemek (-Evet, ben geçen gün yaptım 😀 , ) aksine seçimimizi ve hedefimizi dile getirmek belirleyici olacaktır. Bu dönem yaptığımız seçimler o kadar kalıcı ve istikrarlı olaylara yol açacak ki, sonuçta bu bizi bile şaşırtabilir.

Bu nedenle kaderci bir toplum olarak Türkiye’nin kaderini ele alması ve seçimlerini gerçekleştirmesi, planlaması ekstra ekstra önemli.

Bu Yeniay’ı sosyal ilişkileri düzeltmek, işe girmek, iş kurmak için olduğu kadar, taşınmalar, toprağa yönelik yatırımlar, arazi alım – satım işleri, bankacılık düzenlemeleri, hesap açmak, terfi – zaman istemek, bir sistem kurmak, organizasyon yapmak için de değerlendirebiliriz.

Katkıda bulunmak

Bu yeniay, tohum ekmek ve ağaçlara katkı sağlamak adına oldukça güzel.

Tema Vakfı’nın sitesinden hiçbir ek ücret ödemeden ve gönlünüzce belirlediğiniz bir miktarda kolayca katkıda bulunabiliyoruz.

http://tema.org.tr/web_14966-2_1/index.aspx

Bu hafta meditasyon, doğa, duygu, hayal gücü çalışmaları için Neptün’den maksimum yararlanabileceğimiz zaman dilimi;

20 Ocak Cumartesi 18.30

22 Ocak Pazartesi 08.18  ; Toprak’ı dengelemek adına yardımcı olacaktır.

Doğa Olaylarında Hareketlilik

Gezegen vurguları ve gökyüzünde belirme biçimleri doğa olaylarına dikkat çekiyor. Bu nedenle doğa ile olan ilişkimizi geliştirmek, derinleştirmek için çok güzel bir süreç. Doğal afet deyip, korktuğumuz olaylara farklı bir gözle bakmayı sağlayabilir.

Dahi bir Oğlak olan Jim Carrey’le kapatalım; Yaşam sana fırsatlarla gelir, ya onları alırsın ya da onları almaktan korkarsın.”

Jim Carrey

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir