18 Aralık Yay YeniAyı : Sorumluluklarda Değişim

18 Aralık Yay YeniAyı : Sorumluluklarda Değişim 2018’e Giriş 2 :Yeni Bir Gövde

Element Değişimi : Ateşten Toprağa 2018

18 Aralık 2017, 26 derece Yay burcunda bir YeniAy gerçekleşiyor. Yay’ın son derecelerinde, artık aldığımız kararlar, yaptığımız toplantılar ve geleceğe dair öngörülerimiz doğrultusunda uygulamaya koyulabiliriz. Ancak bu YeniAy’da, her ay olduğu gibi hemen projelere başlamak yerine, 25 Aralık – 02 Ocak ve ya 7 Ocak – 14 Ocak arasındaki zamanı beklemek, daha verimli başlangıç yapmayı sağlayabilir. Biz ne kadar geçmişin hesabını tutup, plan program yapsak da bu YeniAy’da beklenmedik bitişler, bırakışlar ve çözülmeler var. Yani evrensel olarak son iki buçuk yıldır yaptığımız gözlemlerin neticesinde hayatımızın belli bir alanındaki sorumluluklardan vaz geçiyoruz, bırakıyoruz. Burada anahtar kelime, “Eskiden,” “Eskiden benim için önemliydi, şimdi, değil, eskiden o yoldan gidiyordum, şimdi başka yerdeyim,” vb.

Bizim için önemli ilişkiler, önemli bir eğitim, önceden almış olduğumuz ama artık hedefi kalmamış bir sorumluluk bu on beş gün ile hayatımızdan çıkıyor.  Gerçek hedef ve seçimlerimizle 2018 -2020 dönemini evrensel yasalara göre yapılandırıyoruz. Peki gerçek nedir, “What is the Matrix; geçtiğimiz 2,5 yıl bu konuda herkes kendi yaşam amacına hizalanmak üzerine dersler aldı, çalıştı vs., bu hafta itibariyle, bu cevaplara kendi inancımıza, parçası olduğumuz bütündeki yerimize göre, zemin hazırlıyoruz. Bu zemin ekonomik, psikolojik ve bedensel; fiziksel olarak elle tutulur bir yapı kurmak için.

Ne iş yapıyor olursak olalım, bu dönemde, iş bırakışlar, iş yapma stilinde değişim, banka ve finansal kurumlarda güçlenme çalışmaları, yeni kaynak araştırmaları  görebiliriz. Herkesin yaşamına yeni bir yapı geliyor ve hedef bu kez geçmişle ilgisi olmayan, tamamen katı, kurallı ve disiplinli bir süreç inşa etmek.

Önümüzdeki 2,5 yıl, konumuz biraz plan, program, düzen, disiplin ile yenilenmek üzerine. “Ay canım, ben zaten hep öyleyim,” desek de bu sefer zorunluluktan değil, gerçekten hayatta ölmeden önce yapmak isteyeceğimiz konu neyse onu ele alacağız. Bu nedenle çok önemli, Satürn’ün kendi burcunda olduğu bu 2,5 yıllık zaman dilimi. Özellikle büyük resmi görmek, uzun dönemli öngörüler yapmak bakımından, “Dünya’da ne bırakmak istersin,” sorusuna vereceğimiz cevap, zamanın ruhundan payımıza düşen kısım oluyor. Bu açıdan beklentisiz bir yıl. Tekrar üzerinden geçişlerin olacağı, derin araştırmaların, insanlığın yozlaşmış ya da yürümeyen yapılarının yıkım yılındayız. Özellikle girişim yapacağımız zamanlar astrolojik olarak da dikkat etmeyi, bir bilene sormayı ihmal etmeyin. Çünkü uzun vadeli üretimler yılındayız. Iskalamak istemeyebiliriz. Mars’ın gerileyeceği, Haziran’ın 26’sıyla – Ağustos 27 arası bu açıdan önerilmez mesela, önemli girişimler söz konusu olacağı için bir yerlere not etmekte fayda var.


18 Aralık Yay YeniAyı : Sorumluluklarda Değişim

Hayat Koşullarında Değişim

Toparlarsak, 20 Aralık’dan itibaren hayatın arkafonunun değiştiğini göreceğiz. Sağlık alanında özellikle dişler ve kemikler, ekonomik yönden özellikle toprak ve gayrimenkul yatırımları, sektörde bankacılar, inşaat yapanlar, mühendisler, sistem kuranlar güç kazanacakları ve yenilenecekleri, yenilenemiyorlarsa ise bu alanlarda sorunlarla karşılaşacakları bir zamana giriyorlar. Gerçeklerle yüzleşip, pembe gözlükleri, önyargıları bırakma zamanındayız. Edebiyat akımı olsaydı bu yıl, Toplumcu gerçekçi olurdu, o derece. Parçası olduğumuz sistemin arızalarını tespit edip, çözümler bulacağımız bir zaman. “Ben sürrealist kalmak istiyorum,” diyenler için zorlayıcı bir 2,5 yıl olabilir.

Kentsel Dönüşümde de bir sonraki aşamaya geçiyoruz ve 2020 itibariyle şehrin yapısı önemli ölçüde değişiyor.

Kısaca Satürn Yay’da ; Hayatının anlamı ne? , diye sormuştu ve buna engel olan işleri, ilişkileri elemişti. Bunun son ayağında bu 15 gün, pek çok şeyi hayatımızdan çıkarabiliriz.

Satürn Oğlak’da ; Bu bulduğun anlamla “Yeryüzünde bir şey inşa et” , diyor. Bu yıl bu anlamda çok verimli, hummalı çalışmalar içinde olacağız.

Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında, çok çalışmak, kurallara uyum göstermek, mevcut işimizde derinleşmek durumundayız. Astrolojik olarak kırmızı kalemle çizdiğimiz aylar.

Mümkün mertebe gülücükler koysam da, biraz belli oldu ki evrensel yasaları vurgulayan, farklı bir zamana giriyoruz. Tanıdık olan duygulardan, ilişki kurma ve düşünme biçimlerinden, çevrelerden, alışkanlıklardan geçip gidiyoruz. Ama henüz Aslan’daki Kuzey Düğüm, sosyalleşme, mizah ve organizasyonları destekliyor. Mümkün mertebe birlik olaya, eğlenmeye ve hayatın sanat olduğunu fark etmeye çağırıyor.  Bu zamanı iyi değerlendirebiliriz. Yeni yılın ruhuna yakışan bir film – 12 Angry Men ‘le kapatalım; Kendi hikâyemizden hafiflediğimiz bir yeni yıl dileğiyle;

 

Güzel Günler olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir