İkizler YeniAyı : İletişim Artıyor, Bağlantılar Güçleniyor

Satürn retrosunda zaman yavaşlıyor, durmak önem kazanıyor. Görevlerimizi, hayata yüklediğimiz anlamları görme, eleme, özgürleşme şansına sahibiz.

Jüpiter de retro olduğundan şans, aşk, iş vb. beklenti içinde olduğumuz alanda sonuç almama ve içe dönme söz konusu. İçe döndükçe de gerçekle karşılaşma şansımız var.

Yavaşlatan bu arka fonun önüne, hızlı, hareketli bir İkizler YeniAyı geliyor. Hayata biraz akış, iletişim, macera hevesi ve çok yönlülük katıyor.

Yeni şeyler keşfetmek, merak etmek dürtülerimiz tetikleniyor. Ve tabi ki bu merakın sonucunda, kendi gerçeğimize yakınlaşacağımız – ciddi bir dolunay yaşayacağız.

22.44 sayıları bu YeniAy’da öne çıkıyor; 22; gerçeği aramayı, bu yolda ciddi bir arayışla zaman geçirmeyi anlatır, bildiğini yaşamak, kalpten olmak, zıtlıkları birleştirmeyi sağlıyor ve kullandığımız yaşam yöntemlerini öne çıkarıyor.

YeniAyı takip eden 15 gün boyunca, hareket etmek, söylediğimizi uygulamak, anlam olarak seçtiklerimizi yaşamak ve seçimlerle karşılaşmak teması önem kazanıyor. Ne istiyorum, ne hissediyorum ya da hissetmiyorum, neden buradayım, ne yapıyorum, gibi beyin yakan sorularla, bizi tutulma bilincine hazırlıyor. Retro olduğu için çift dikiş gidiyoruz.

Bu hazırlığın zihinsel, iletişimsel ve ilişkisel aşamasını 15 – 28 Haziran arası yaşıyoruz. İşimizle ilgili bir trafik ve akış içinde olurken, yeni eğitimler alabilir, yeni bir dil öğrenebilir ya da var olan dil ile neler yarattığımızı, gerçekle nasıl ilişki kurduğumuzu ve kendimizi nasıl ifade ettiğimizi fark edebiliriz.

Kullandığımız yolları, cümleleri değiştirmek, gerçekliği nasıl yarattığımızı görmek için güzel bir fırsat. Dili olan konuşsun, konuşan yarattığını görsün, gibi de çevirebiliriz. Bu yüzden ikili ilişkilerde aynalamalar dikkat çekici olabilir.

Doğu ufkunda yükselen Oğlak ve Retro Satürn sorumluluklarımızı yerine getirirken ve yeniden seçerken, – gelecekte gördüğümüz şeylere ulaşma şansının yüksek olduğunu gösteriyor.

Bol bol seyahat edebilir, okuduklarımızın, izlediklerimizin yaşamımızda nereye bağlandığını görebiliriz. Birbirimizin hayatındaki yerimizi ve önemimizi kavramak için aydınlatıcı bir 15 gün.

Venüs de bu 14 Haziran Perşembe günü Aslan burcuna geçiyor ve Ağustos ayındaki tutulmada yaşayacağımız olayları, ilişkilerden başlatıyor.

Sosyal ilişkiler, aşk ilişkileri ve tutkular önem kazanıyor. Sevdiğimiz şeylerin görünür olmasını isteyeceğimiz bu süreçte, duygularımızı daha net, samimi biçimde ifade edebilir, daha canlı ilişkiler geliştirebiliriz.

14 Haziran Perşembe  – 19 Haziran Salı Venüs – Kuzey Düğüm; Aşk, ilişkiler konusunda iş birliği ve fırsatların olduğu günler; aynı zamanda sosyal organizasyonlar, sanatsal konular için de işbirliği, şans göstergesi.

Bu YeniAy’da hayatımızda başlayan hareketliliğin, niyetlerin sonuçlarını 28 Haziran Perşembe Oğlak dolunayında alabiliriz. Bu sonuçlar kalıcı, uzun vadeli ve bağlayıcı olacaktır. Yeni ortaklıklar kurabilir, iş anlaşmaları ve uzun vadeli görüşmeler yapabiliriz.

Tamamlanması gereken konular göz önünde olacaktır. Bu nedenle gündemdeki konuların, önemli ciddi bir yere gittiğini düşünerek adım atabiliriz.

Mars Retrosu, 26 Haziranda başlayacağından atacağımız yeni adımları bu tarihten önce atmakta yarar var.

 

Güzel Bir YeniAy Olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x