Baharda ÇİÇEK Terapi KAMPI

Çiçek Terapisi Avrupa’nın birçok ülkesinde güvenle kullanılan bir titreşim tıbbı alternatif tedavi sistemidir. Çiçeklerin iyileştirici güçleri ile çalışmanın, onların kokuları, desenleri, biçimleri, form ve renkleri ile tanışmanın, eterik bedenimiz üzerinde onları farkındalıkla kullanma sanatının adıdır; Çiçek Terapisi. Homeopatik Çiçek kürlerinden oluşan içilebilir kombinasyon kürlerden oluşur.

Mektaphan Kamp

Bu çalışma, Level A dan başlayan, uygulama ve pratik çalışmalardan oluşan bir kamp programını içerir. Çiçekleri öğrenirken Lavanta Bahçesine yapacağımız gün batımı saatlerinde eğitimimizi bahçe de uygulamalı şekilde devam ettireceğiz. Kanımca Çiçek Terapi ile tanışmanın en güzel yolu, ellerimizi Toprak Ana’nın enerjisinde buluşturmak ve Lavanta çiçeklerinin yüksek titreşimleri ile tanışarak onlara dokunarak, ona şükranlarımızı sunarak başlamak olmalıdır. İyileşme önce kendimizde başlamalıdır, Çiçekleri kendi üzerimizde farkındalıkla kullanmayı, onlarla Meditasyon ve İmajinasyon çalışmaları yaparak uygulamayı bu süreçte öğreneceğiz. Koku algısının nasıl zihin üzerinde etkili olduğunu ancak yaşayarak ve bunu deneyimleyerek öğrenebilmek için akşam çalışmaları uygulamalı, gündüz atölyeleri ise teorik olacaktır. 3 günlük çalışma programında son günün akşamı bireysel seanslar ve çiçek kürleri hazırlanacaktır. Koku algısı üzerine çalışırken temel Çakra çiçekleri ile tanışacağız. Yarı teorik yarı uygulamalı kamp süresince, köy çiçek yürüyüşleri ve Likya Çiçek türlerini tanıma, fotoğraf çekimi, sabah erken saatte Çiçek Solarizasyonu ve geceleri Çiçek Meditasyonu ile Ezoterik Bach Terapisi ile tanışalım. Kendimizi farkındalıklı iyileştirebilmenin en saf en güvenilir enerjisini taşır çiçekler.

Mektephan – Okul

Antalya’nın Kaş ilçesinin dağlarında 750 metre rakımda, Badem ağaçları içinde, Mektephan’da olacağız. Programda ki konaklama, sabah, öğlen ve akşam yemekleri, çay, kahve gibi hizmetleri de kapsayan, konaklamalı bir kamp programıdır.  www.mektephan.com

TEMEL KONU BAŞLIKLARI 
Çiçeklerin Şifasına Tarihsel bakış.
Çiçek Terapisi nedir? Ne için kullanılır?
Çiçek Terapi de içsel bakım ve dış bakım üzerine;

-Homeopatik (İçilebilir olması-teorik)
-Koku (Yarı teorik yarı uygulama)
– Nefes ve Meditasyon (Uygulamalı)
– Masaj (Titreşim Terapi) (Uygulamalı)

Bach Çiçek Sistemi Nedir?
Edward Bach Kimdir?
Bach Çiçek Guruplarına giriş
38 Çiçek ve Tanımı
Bach Çiçek Sisteminde 12-7-19 Çalışma kombinasyonları
Vaka Örnekleri ve Çiçek tanımlamalarına devam.
Analiz Testi ve Çiçek Kartları ile bireysel seanslar.

Bahar’a ÇİÇEK Terapi KAMPI

EĞİTMEN: Ayşegül Savaş

BİREYSEL SEANS: Her günün belli saatlerinde özel Bach Çiçek Terapi seansına katılım 90 dakika ile sınırlıdır. Seans sonrası tarafınıza kargo ile gönderilecek Homeopatik Bach Çiçek kürünüz 50ml cam şişesi içinde size gönderilecek. Her günün yemek sonrası katılımcıların kendi aralarında oluşturacakları bir seans saati ile gün içi 2 şer kişilik bireysel seanslar düzenlenecektir.

ULAŞIM ve KONAKLAMA:
Ulaşım Fethiye Dalaman üzerinden özel transfer ile Kaş Mektephan’a süren bir buçuk saatlik bir yolculuktur. Konaklama 2 kişilik paylaşımlı odalarda olacaktır. Önceden tarafımızla görüşme sağlamanız konaklamada uyum sağlayacaktır.

GETİRMENİZ GEREKENLER: Mayıs ayı tatlı bahar zamanıdır ama geceleri üzerinizde bir hırka olmalıdır. Bir fener (gece kullanımı için arazimiz on dönümdür) Rahat yürüyüş ayakkabısı. Bahçe makası, fotoğraf makinası olmadan olmaz.

KATILIM ÜCRETİ : Ulaşım, konaklama, sabah, öğlen ve akşam yemekleri hariç olmak üzere kişi başı kamp ve seans dahil ücreti öğrenmek üzere 0541 9375381 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Katılım için önceden belirlenen tarihte kamp bedelinin yarısının ödenmesi gerekir. Ayrıca Kaş-Dalaman ve Dalaman-Kaş transferleri fiyata dahil değildir. Konaklama ve adres için www.mektephan.com adresinden destek alabilirsiniz. Katılım için sınırlı sayıda konaklama alanı bulunduğundan kontenjanımız sınırlıdır.

Çiçek Terapistiniz Kim?
1972-Ankara doğumlu, bir çocuk annesi …
1993-Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na Sahne Sanatları Oyunculuk Ana Sanat dalından mezun oldu. Daha okul yıllarındayken Aldığı eğitim gereği, Yoga, Meditasyon, Eskrim gibi eğitimleri uzman eğitimcilerden o yıllarda alarak bu alanla tanıştı. Mezun olduktan Sonra, Adana Devlet tiyatrosunda oyuncu olarak görev aldı. Antalya Devlet Opera Balesinin kimi eserlerinde yönetmen yardımcılığı Yaptı. Oyunculuk kariyerine bir süre ara vererek evlendi ve bir çocuk annesi olarak, Mersin Üniversitesi GSF Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam etti. Sanat Terapisi üzerinde Özel Eğitim ve sertifikalar alarak Çocuklar Üzerine Yaratıcı Dram Eğitmeni olarak çalıştı. İstanbul’da bir süreliğine Beşiktaş Belediyesi Ortaköy Kültür Merkezi Sanat Koordinatörlüğünü yaptı.

2010 yılının Şubat ayında Antalya’nın sevimli bir kasabası olan Kaş’a yerleşti. Çocuklardan kopamadı Yine Demre İlçesine Bağlı Bir ilköğretim okulunda Yaratıcı Dram derslerine girdi, Doksana Yakın öğrenci ile bir yıl Boyunca çalıştı. Aynı yıl Kaş Gökçeören köyü İzne Mahallesi’ndeki kapıları kapanmış eski bir ilköğretim okulunun yeniden yapılandırılmasında gönüllü olarak çalıştı. On dönümlük badem ağaçları ile çevrili bu okulun onarım ve düzenleme işleri ile ilgilendi. Bu sırada tanıştığı ağaç yakma sanatı ile bir uzun kış geçirdi, Kalkan Kültür Evinde bir ağaç yakma sergisi düzenledi. Elliye yakın ahşap ağaç yakma işler ile bu eski Osmanlı Sanatının geçmişini yad adamlarını davet etti. Ağaç yakmalar bir bir renklenirken kimilerinin evlerinde, odalarında, mutfaklarında birer objeye, özel tasarımlara dönüştü. Kaş’ın 800 metre yukarılarında bu köye yerleşerek çalışmalarını eski okul işleriyle bütünleştirdi. Bu sırada yakınlaştığı Renk Kavramı onu Renk Terapisi (Renklerle terapi) ile tanıştırdı. Öğrencilik yıllarında öğrendiği Meditasyon çalışma biçimini tekrar uygulamaya, renklerin gizemli dünyalarına yönelmeye başladı. Aynı yıl kışın, Kanada’nın Ottawa şehrinden metaterapik seans alarak, tam 6 ay bu alanda çalıştı. Canada Acamedmy of İnternational Metapysics ile yolları kesişti. Bioenerji ve Renk Terapisi Üzerine iki yılı aşan eğitimlerini tamamlayarak, sertifika almaya Renk Terapisti olmaya niyet etti. Hollandalı Biyoenerji uzmanı Maher’den eğitim süresince Uygulamalı Kral Dokunuşu Şifa yöntemini öğrendi. “Certificate School of Leadeshıp” NLP Practitioner eğitimini, ardından aynı eğitimin alt başlığı olan “Psychology Expert” (Psiolojik Danışmanlık) eğitimlerini de başarı ile tamamlamıştır. 2015 Yılında tamamladığı Coah Profession Trainning Eğitiminin hemen ardından Life Coaching (Yaşam Koçluğu) sertifikasını Master seviyesinde tamamlamıştır. (200 saatlik bu eğitimin kendi terapi biçimleri ile buluşturarak daha verimli daha donanımlı sonuçlara varabilmek düşüncesi ile eğitim alınmıştır.)

Likya Çiçeklerinin florası ile yola çıkarak, doğal şifa yöntemini, Bach Çiçek Terapisi ile birleştirdi. Titreşim tıbbının iki olağan üstü frekansları ile geçirdiği deneyimleri ve değişik vaka çalışmalarını deneyimledi. Birçok, sorunları olan danışanları üzerinde Renk ve Çiçek titreşimleri gücünü kullanarak bildiklerini ve öğrendiklerini bu spritüel çerçeveden, dağların içinden aktarmaya ve ışık yolunda ki yolculuğunda akmaya devam etti. Bu süreler içinde birçok uzak doğu ülkesine gerçekleştirdiği seyahatlerinde topladığı değişik çiçek türleri ile çalışmalar yaparken Lavanta Kraliçesi ile tanıştı. Onun yüksek titreşimleri karşısında hayranlık ve saygı ile eğilerek, çiftçilik hayatına katıldı. Bine yakın Lavander angustifolia türü ile çalışarak, üç dönümlük bir arazi üzerinde Lavanta üreticiliğine başladı. Üretici belgesi hikayesi ile çiftçi olmak, Toprak Annenin işçisi olmaya gönül verdi. Eski Okulun restorasyonunun bitimi ile Mektephan’da (yeni adı ile) adı ile alternatif turizme, sanatla iç içe, farklı terapi Yöntemleri ile dolu yepyeni atölyeler açmayı, çiçeklerinin enerjileri ile şifalanmaya ve şifayı paylaşmaya hedefledi.

 

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir