Maia Ece Ergönenç

Maia Ece Ergönenç

Merhaba ‘’Yuvaya Yolculuk’’ ailesi. 1981’in 24 Aralık’ında, İzmir’de dünyaya geldim. İlk, orta ve Lise eğitimimi İzmir Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık’ a devam ettim. Cosmopolitan dergisinde bir süre çalıştıktan sonra kimyasal bir tepkimeyle yolum beni İran’a çağırdı. Aşk ve yeni bir kültürün ruhumu yontması bazen oyması ile İstanbul’da bıraktığım Ece ile değil İran’da 8 sene yaşamış ve bu sırada ruhundan iki evlat çıkarmış Ece’nin yoluna kattıklarıyla, 2015 yılında Türkiye’ye dönüş yaptım.

Doğduğum şehirde bir sene kişisel gelişim merkezi işlettikten sonra yenilendiklerimi içselleştirme adına Ansızca Köyüne yerleştim. Dünya’nın Güneş etrafındaki bu dönüş süreci sırasında içsel kavgamla biraz olsun barışıp, anlayıp yazılarımı derlemeye başladım. Şimdi Bodrum’un Gürece köyünde devam ediyorum.

Kendi varlığımı ilk idrak ettiğim andan beri sorguladığım paranormal, ruhsal ve bilinçaltı konuları ile ilgili çalışmalarıma, eğitimlerime 1996 yılında başladım. Deneyimlerime ve hissettiklerime anlam bulma çabası ile aldığım eğitimleri hala daha vermekteyim. Kendi yoluna adanmış her ruh gibi idrak çabamı, dönüşümü, kaos ve düzeni kendi algımdan size yansıtmaya çalışacağım. Yazmak aslında kendine anlatma isteğidir. Bu bir ihtiyaç halini aldığında çıkardığım her bir kelimeden kendimi azad hissederken yeni kelimelere de yer açıyorum.

 

Hoş bulduk. Sevgiler… Maia Ece Ergönenç

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Maia Ece Ergönenç