İlkay Mavili Yılmaz
İlkay Mavili Yılmaz

1973 Yılında Samsun Bafra ilçesinde doğdum. İlkokul ve ortaokulu Samsun Alaçam ilçesinde okudum. Kastomonu Sağlık Meslek Lisesini ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünü bitirdim. Uzun yıllar hemşirelik mesleğimi yaptım. Çeşitli sertifikasyon programlarını tamamladım. Sertifikasyon ve kurs programlarında koordinatörlük yaptım. 2006 Yılından itibaren Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Koordinatörü olarak insan yaşamına hizmet ediyorum. Ve yaptığım görevim; benim işim değil, tutkum!

Çağımızda, insanın en doğal en temel  haklarından birisi,  ‘’yaşam hakkı’’ dır. Bizler de insanın, yaşam hakkına ve sağlık hakkına hizmet eden mesleklerin mensuplarıyız. Bu bilinçle ben de insan sağlığına en ileri ve en kaliteli hizmetin sunulabilmesi için  mesleki branş konularında ve tüm hizmet sunanlara yönelik  kişisel gelişim, ekip çalışması, yönetim konularında da  hastanemde, çeşitli üniversite ve sempozyumlarda konuşmalar yapmaktayım.  Halka yönelik de sağlıkta  birincil korunmaya yönelik eğitimler sunuyorum.

Sunumlarımda dikkat çekmek istediğim sorular; ”bilmek”; ne kadar biliyoruz? Bildiğimizin ne kadar farkındayız? Farkındalıklarımızı uygulamalarımıza ne kadar yansıtıyoruz?

Hastanemiz Yaşam Dergisine 7 yıl yazdım ve derginin oluşum sürecinin her aşamasına emek verdim. Yayımlanan her dergide bir bebek dünyaya getirmenin heyecanını yaşadım.

Ve ” Yuvaya Yolculuk ”  aracılığıyla sizlerle tanışma fırsatını yakaladım. Yüreğimdeki ışığı yansıtmak için buradayım, hepimiz birer ışığız; ve ışığımızı yansıttığımız kadarız… Bir gün içinde bulunduğumuz yaşam yolculuğunda görevimizi tamamlayacağız… Mezar taşımızda doğum tarihimiz ve ölüm tarihimiz yazacak; arada bir kısa tire çizgisi… İşte hayatımız o kısa tire çizgisi kadar …. Soralım kendimize ışığımızı, kendimize ve çevremize ne kadar yansıtıyoruz?

Yazarımıza ait tüm yazılar;

İlkay Mavili Yılmaz