Koç YeniAyı: İyileşme Dönemi

28 Mart, Koç’un ilk dekanında bir Yeni Ay meydana geliyor, yılın ateş başlangıcına giriş yapıyoruz. İsteklerimizin öne çıktığı, eylemlerimize dikkat edeceğimiz bir on beş günlük süreç var önümüzde. Peki içinde neler barındırıyor; Yeni Ay başlangıçlar demek, fakat bu sefer Venüs Retro’su Yeni Ay’a damga vurduğu için özellikle, ilişkilerimizde, fayda ve güzellik sağlamaya ilişkin konularda geçmişten gelen yarım bıraktığımız konular gündemde. Bunları tamamlamayarak, yolumuza dengeli ve barışçıl bir şekilde devam etmek isteyeceğiz.

Retrolar içinde bol soru ve gözlem barındırır. Bu retroda da durum farklı değil, kendimize yol açabileceğimiz sorular var. . .

Evliliğimizde geçmişten gelen hangi konular, daha kaliteli bir yaşamın önüne geçiyor? Bireyselliğimi nasıl geliştirebilirim, eşim ve kendim için nasıl daha mutlu bir ilişkiye sahip olurum?

Sevgimi gösterebiliyor muyum, sevgiyi kabul edebiliyor muyum?

Para sahibi olmak bende stres mi yaratıyor, yoksa sahip olduklarım için mutlu muyum?

Neler beni mutlu ediyor, ne zaman kendimi görmezden geliyorum?

Kendimi böyle sevebilir miyim, bir şey eklemeden, bir şeyi değiştirmeden?

Gerçekten aşk, sevgi, neşe mi istiyorum? O halde bu duygularla tamamlanmaya izin verebilir miyim?

Kendimi tüm çocukluğumla paylaşabilir miyim?

Geçmişte yarım bıraktığım girişimlerim neler?

Geçtiğimiz sekiz yıl boyunca ilişkilerimden neler öğrendim, bunlar bende hangi değişikliklere yol açtı, şimdi neleri tamamlayabilirim?

Böylece sevgiyi alma, hayatla, kendimizle, eşimizle daha besleyici ve mutlu bir ilişki kurma şansımız var. Bu on beş gün her şeyden önce yaşamla kurduğumuz ilişki için bir kür.

Geçmiş beklentilerden, savaşlardan, kırma ve kırılma biçimlerinden arındığımız bir süreç. Hedefinde artık gereksiz kırılganlıkların yerine gelen merhamet, sevgi, gerçek bir bağlılık ve gerçek bir özgürlük var. Doğayla olan ilişkimizin de iyileştiği bugünlerde fırsat buldukça bol bol park, orman gezmekte yarar var.

Koç YeniAyı: İyileşme Dönemi

Malum Yeni Ay, bütün bir yıl bize istikrarsızlık getirmiş, şaşırtmış olan konuları da tetikliyor. İş, finans ve hukukla ilgili konularda bir mücadelemiz varsa devam ediyor. Geçmişten gelen davalarda, eğitimlerde, finansla ilgili konularda çözmemiz gereken problemler olabilir. Hesaplarda gecikmeler, finansal konularda pürüzler çıkabilir. Fakat bu engeller aşılabilir nitelikte olup, Satürn desteğiyle kalıcı biçimde sonuçlanıyor. Yani bu on beş gün içinde çıkan pürüzleri nihayetinde kalıcı biçimde çözebilir ve hedefimize ulaşabiliriz.

09 Nisan’da Merkür Boğa’da gerilemeye başlıyor bir takım sistemler yenilenecektir. Bu Yeni Ay ‘da aldığımız çılgın kararları da şöyle bir gözden geçiriyor olacağız. Dolayısıyla iletişim, yazı, çizi gibi işlerimiz varsa, önemli belgelerle iş yapıyorsak, bugünlerde halletmemiz yerinde olur. Özellikle Retro öncesi yavaş da olsa Merkür güzel temaslar yapıyor, değerlendirebiliriz.

Nisan ayı, şartların değiştiği, hafif bir telaşeyle etrafta dolaşıp öyle mi yapsam, buradan mı gitsem diye geçiş mevsimimin tüm etkilerini yaşayacağımız bir ay. Havalar tam olarak ayın sonunda ısınırken, biz de geçişin getirdiği yeniliklere bu tarihlerde adapte olmaya başlıyoruz. Şimdiden söylemekte yarar var, bu geçiş süresince içsel olarak gözlem yapmamız, yaşadığımız sürecin farkında olmamız son derece önemli, belki de tüm yaşantımızı değiştirecek o görünmez hamleyi yapabileceğimiz dönemlerden biri. Dolayısıyla dışarıdan bizi bekleten koşullar varsa, buna saygı duyup, dikkatimizi kendimize ve yaşama biçimimize yöneltmekte yarar var.

28 Mart Koç Yeni Ayı – Mayıs arasında önceden tamamlamadığımız eksik bıraktığımız detaylarla uğraşıyor olacağız. Dolayısıyla rüzgârı arkamıza alıp, bugünleri dengelenme ve adaptasyon için değerlendirmekte yarar var. “Güzel ama beeyle değişik.” Bir Retro geçiriyoruz, mahiyetini keşfetmek bize kalmış. Venüs diyoruz, Mars diyoruz, gönülleri birbirinde diyoruz. Göksel bir aşk var. İyileşme var. Kendimizi hırpaladığımız yerleri bulup, şefkat gösterdiğimiz bir Yeni Ay olsun.

Işık Olsun.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir