Şeniz Doğan
Şeniz Doğan

Anadolu üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra Oxford üniversitesinde ekonomi MBA’i ve London Cavendish kolejde işletme- reklam -hakla ilişkiler okumuştur. Daha sonra dış ticarete merak saldığı için ülkesine dönerek dış ticaret uzmanlığı ihtisası yapıp, yabancı ve yerli büyük firmalarda ihracat uzmanlığı ve müdürlüğü yapmış ancak hayattaki gerçek amacını gerçekleştirme yolculuğunda arayışları devam etmiştir.

Bu arayışlar kendisini Almanya’da Dortmund üniversitesinde Psikolojisi masterı yapmaya yönlendirmiş, homeopati ve bütüncül iyileşme alanlarına merak salmış ve eğitimlerine başlamıştır. 12 yıl dış ticaret uzmanı olarak çalıştıktan sonra artık kendine ve başkalarına yetmediğini fark etmiş, hayatın gerçek dinamiklerini ve kendini bulmak isteği ile kariyerini insanın psikolojik ve spirituel gelişimi doğrultusunda değiştirmeye karar vermiştir. 2009 yılında Doktor M. Ender Saraç’ın Hay güzellik merkezinde eğitimi doğtultusunda çeşitli terapiler yaptıktan sonra 2010 yılında ETHICA Levent Hastanesin de bütüncül tedaviler protokolü dahilinde 4 Boyutlu alan, Enerji tıbbı-Bio frekans ve Homeopati çalışmaları yapmış ve kendini geliştirmeye devam etmiştir.

Bütüncül iyileşmeye olan inancı sebebi ile gerçek iyileşmenin kişinin kendisi ve çevresi dahil olduğunda ancak gerçekleşe bildiğini görmüş ve bu amaçla aile ve çift çalışmalarına eğilmiş ve Kadir Has Üniversitesi’nde aile ve çift danışmanlığı ve PACT (Psikolobiyolojik Yönelimli Çift Terapisi) Eğitimleri ve CITEB cinsel terapi eğitimini tamamlamıştır. Halen Aile, Çift ve Cinsel Terapist olarak psikobiyolojik ve metamedicin yaklaşımı ile Akağaç Psikodanışmanlık ve Eğitim merkezinde çalışmaktadır.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Şeniz Doğan