Soltis Günleri

RA’dan İsis”e İsis’den Dünya’ya…

Ak Yıldız, Güneş ile kavuşacak

Kapının dışarıdan açılmasını beklerseniz boşuna, sizden size ve içeriden açılarak dışarıya yansıyacak.

5, 6, 7 Temmuz Soltis Günleri yaklaşıyor. Savaş ve Ateş, Tohum ve Eril Güç temsilcileri Mars’ın Koç Burcu’nda ilerlerken oluşması, dünyasal etkiler açısından ayrı manidar ama o başka bir yazı konusu olsun.

Sirius Ruhların Güneşidir

Geçen bir yıl boyunca

Dilinden, aklından, zihninden ve gönlünden neler geçti?

Nefretlerin, sevgilerin hangi sulara nasıl ne renk aktı?

Nerede hatalar yaptın, nerede yanlışlar ile devam ettin?

Bir yıllık dönem içinde kimin kalbini kırdın, kim senim kalbini kırdı?

Kime, neye katkın oldu ya da imkânın varken yapmadın?

Kimi neyi sabote etmeye, bozmaya, yağmalamaya yöneldin?

Şişkin egonla mı gezdin durdun? egonu dengede tutmanın faydalarını mı yansıttın?

Dünya için kattıkların, ondan aldıkların neler?

Fark ettin mi, kendini sorgula. İşte sana bir fırsat daha.

Hayallerin, yapmak istediklerin, planların neler?

Kendinle kal, kendini titizlikle gözden geçir, zihnini kapatarak akışta kal ve Rabb’e güven.

İyi insan olmayı idrak ettiysen ne mutlu sana, şükranlarını sun, hediyelerini gör…

 

Bu konu çok derin, Karma Astroloji bilgileri her harfiyle çok derin bir ilim ama sizler için kısaca toparlamaya çalıştım.

Gökyüzünde, 14 derece Yengeç Burcu’nda olan büyük ak yıldız Sirius’un, Güneş ile kavuşumuna SOLTIS Günü denir. Eski Mısırlılar Isis Günü derlermiş. Nil nehrinin sularının coştuğu, taştığı, kurak alanlara can verdiği, toprağın bereketlendiği bir döngüdür. Isis eski Mısır’da diğer adı RA olan Sirius’un yeryüzündeki kanal bağlantısıdır. Sihri, şifayı, parçaları birleştirmeyi, iyileştirmeyi temsil ederken aynı zamanda hem bereket hem de ana kadın sembolüdür. Eski Mısır yazmalarında, Koptiler, Soltis anında insanların bir yıllık kaderinin yenilendiğine inanırlar. Soltis gününde, doğum haritalarındaki Sirius, haritanın bütünüyle nasıl etkileşim sağlıyorsa o yıl öyle geçer şeklinde bakarlar. Diğer gezegenler ile nasıl etkileşirse kişinin bereketlendiği, etkilendiği alan o noktalardan olur. Kadim bilgilerde, HU insanın yaratılma görevini Sirius’a vermiştir. Sirius enerjisi bu nedenden dolayı insanlık için çok kıymetlidir. Soltis Günü miladi takvim ile gök günlüğü arasındaki farklardan dolayı her yıl 04 Temmuz ile 07 Temmuz arasına denk düşer.

Bilinen en eski tek Tanrılı inaçların oluştuğu bölgelerden olan eski Mısır’da neşe içinde ve bayram havasında kutlandığı bilinmektedir ve Soltis günün sırrı ve önemi İbrahim Peygamber’e kadar uzanmaktadır.

Koptice yazmalarda, kaderlerinizin çizildiği gün, Güneş ile Sirius’un gökyüzünde kavuştuğu gündür bilgisi vardır. Bir yıl boyunca neler yaptık neler yaşadık? Bunlara bağlı olarak ödüllerimizin, sınavlarımızın karşılığını nasıl alacağımız bu günde revize edilir. Sadece kişisel haritalarımızla sınırlı değildir, tüm insanları ve tüm dünyayı etkilediği bilinmektedir. Hu‘dan Sirius‘a verilen insanın yaratımı görevi, insanın yaşam alanı olan Dünyayı da içine almaktadır. Ruhun, tekamülü için dünya ya indiği gündür bilgisi de mevcuttur Sirius öte aleme geçiş, öte alemden gelen ışığın ve bilginin kapısıdır.

Ezoterik bilgilere ilave olarak, güzel Kuran‘da da Güneş ve Ay ışıklarından sonra göksel olarak en önem verilen yıldızın Sirius olması sizce bir tesadüf müdür? Hz. Muhammed ve İslam bilgileri Şira yıldızına çok önem vermişlerdir. Şira Yıldızı ile ilgili ayetler vardır. Hristiyanlık ve Musevilik de Şira yıldızını çok önemsemişlerdir.

Astroloji derin ilimdir. Kendini tanımak, hayatsal davranışlarımıza yön vermek ve zaman kalitesini doğru kullanmak bu ilim içindeki kıymetli noktalardır.

Kadersel olarak etkiler alacağımız bu günlerde, zaman kalitesini avantajlı olarak kullanabiliriz. Nasıl yaşıyoruz, niçin yaratıldık ve neden buradayız kendimizi ve yaratılışımızı düşünerek dua, mantra, meditasyon gibi ruhsal çalışmalar yapabiliriz. Bireysel olarak, doğum haritalarımızda Güneş Sirius kavuşumunun konfigürasyon konularına farkındalık ile yönelebiliriz.

3.Göz Ra- Sirius Enerjisine insiye olanlar için meditatif çalışmalar arındırıcı ve yüksek volümlü olur.

Kubera Mantra, doğru teknikler ile, evrensel not ortalamanız da geçer not ise verimli sonuçlar alırsınız.

Karanlık yoktur. Işık ve Gölge vardır.

Gölgelerimizi Işığa Dönüştürme Niyazıyla

NUNKİ

Troy Akademi Zafer Özyiğit öğrencisi

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir