5 Ekim Koç Dolunayı: Şiirsel Bir Atmosfer

5 Ekim 21.41 itibariyle Koç burcunun ikinci dekanında bir Dolunay meydana geliyor. Hayatımızdaki girişimlerin öne çıkacağı bir sonuç alma, idrak etme, tamamlanma haftasındayız. Ufkun altında yerleşen gezegenler, özel yaşantımızın, ev ve aile hayatımızın yenileneceği, dünyayla ve yaşamla kurduğumuz bağlantıyı güçlendirmek için köklerimizi, ekonomik ve fiziksel temellerimizi elden geçireceğimiz, hata bulma ve düzeltme dürtüsüyle hareket edeceğimiz bir on beş günlük süreçte olduğumuzu gösteriyor.

Dolunay Koç burcunda harekete geçmeye teşvik ederken, Uranüs yaşamı HD kalitesinde son derece canlı renklerde – özgür bir alandan “genişleterek” veriyor ve son olarak Satürn Batı ufkunda tüm bu yeni perspektifi somutlaştırmak için basit – gerçekçi çözümler üretiyor. Ağustos ayında gündemimizde olan motivasyonların artık gerçeğe dönüştüğü ve yeni bir alan açtığı düzenleyici, destekleyici Ekim ayının ilk yarısı, geçmişte yapmış olduğumuz çalışmaların sonuçlarını alabilir, sorumluluk duygumuzun beslendiğini ve rahatladığını hissedebiliriz.

5 Ekim Koç Dolunayı: Şiirsel Bir Atmosfer
5 Ekim Koç Dolunayı: Şiirsel Bir Atmosfer

Mars – Satürn temasının olduğu 7 – 13 Ekim arası, kendimizi fiziksel ve duygusal olarak zorlamadan, kas ve yapılandırma gücümüzü dengeli ve dikkatli biçimde kullanmalıyız. Bu tarihlerde trafikte de daha dikkatli olmayı ve sinirlendiğimiz konuları özenli bir şekilde ele almayı seçebiliriz. Dikkatimizi geliştirmeyi amaçlayan, elimizdeki işlere kalıcı nitelik kazandıran bir açı, bu nedenle ustalık gerektiriyor.

Uranüs – Jüpiter karşıtlığının devam edeceği 10 Ekim’e kadar ise mucit ruh halimizin getireceği sürpriz etkileri yüksek oranda hissedebiliriz. 10 Ekim itibariyle Jüpiter 1 yıl süreyle kalacağı meşhur Akrep dönemine giriyor, gökyüzünde ve yeryüzünde su etkisi artıyor. Son bir yıldır süren Satürn – Jüpiter anlaşması böylece yön değiştirmiş oluyor ve yavaş yavaş 2018’nin haletiruhiyesine girmeye başlıyoruz. Diplomatik tutumların, duygusal yön değişikliğiyle derinliğinin vurgulanacağı, dengeleri alt üst edebilecek bu etki, yaşam alanımızda dönüştürmeye çalıştırdığımız şeylerin artık kendiliğinden bir değişimle yol alacağı daha akışkan bir zamanı gösteriyor. Bruce Lee tarzında bir göksel dinamizm söz konusu. “Be water my friend.” 😀 Bol bol farkındalık ve renk dağıtan bu zamanı iyi değerlendirmek dileğiyle.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir