Derya Tüzün

1985 yılında Kırşehir ‘de doğdum. Yaş, meslek seçimi vaktine gelince; psikoloji ve biyoloji merakıma eşlik eden çenesi düşüklüğümü baz alarak kendime en uygun olan mesleğin diyetisyenlik olduğuna karar verdim.

2007 yılında Erciyes üniversitesi Beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldum ve Isparta’ da özel bir hastanede 4 yıl diyetisyen olarak çalıştıktan sonra kendi işimin patronu olmaya karar verdim. 2011 yılından bu yana da Formterapi adıyla kişiye özel teröpatik yöntemlerle uygulamalar yaptığımız merkezimizde hizmet vermekteyim.

13 yaşında Simyacı ‘yı okurken rastladığım ‘Her şey bir Tek ve aynı şeydir’ ve sonrasında İbn’ül Arabi’nin nefsini bilen Rabbini bilir sözünü de çantama katıp,  yolun yolcusu olarak yürümekteyim. Nefsin nefesle olan muhabbetine hem ortak hem şahit olduğum bu yolda kalplere dokunarak bedeninin gösterdiği işaretleri beslenme diliyle anlatmaya çalışıyorum.

Bu dilin modern adına şu an fonksiyonel, bütünsel, holistik beslenme demekteler. Ben , mideden kalbe; nefesten nefise diyeceğim basitçe, nefesim yettiğince.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Derya Tüzün