Mevsimlerden Retro

Astrolojik hava durumunun 2018 başında değişmesiyle, çok daha gerçekçi olmak ve basitleşmek yolunda hızla evrildiğimiz yeni döneme uyum sürecindeyiz. Değişebilmek, ne istediğimizi ya da neden kaçındığımızı anlayabilmek için iki dakikalık saygı duruşuna çağırıyor hayat bizi.

Bugüne kadar aldığımız ya da tükettiğimiz yolun algısını silip süpürmek, yeni bir insan olduğumuzu fark etmek için durup düşüneceğiz, sorgulayacağız bazen de düşünmeyi de bırakacağız. Önümüzde içe dönüşe start veren, Eylül’e kadar sürecek bir Retrolar geçidi var. Her yıl olduğu gibi bu sene de “Ben n’apıyorum acaba?” diye iki dakika mecburi duruş sağlayan bu Retrolarla 2018 Toprak enerjisinin neyi yapılandırdığını görme fırsatına sahibiz.

İlk Retro Jüpiter’den geliyor. An itibariyle durağan olan gezegen, 10 Temmuz 2018’e kadar geri hareketine devam ediyor. Bu süreçte bugüne kadar büyüme ve gelişim elde ettiğimiz konuları gözden geçirebilir, neleri ne yönde değiştireceğimize karar verebiliriz. İnançlarımızı, finansal durumumuzu ve yatırımlarımızı mercek altına alıp, daha kaliteli bir yaşam için içsel jürimizin karşısına çıkacağız.

Mevsimlerden Retro

Ay sonuna doğru, 22 Mart – 17 Nisan arası Merkür geri gidiyor, Koç burcunda başladığı hareketinden en çok ikizler, başak, koç etkisi yoğun olan kişiler etkileniyor. Bu dönemi attığımız imzalara dikkat etmek, iletişimde daha içe dönük ve toleranslı olmak, zihnimizin koridorlarını temizlemek için değerlendirebiliriz.

17 Nisan ve civarı günler özellikle önemli, çünkü akabinde Satürn, yeryüzünün tadı tuzunu belirleyen yönetici, geri hareketine başlıyor ve 06 Eylül 2018’e kadar da çıkmıyor. Görüştüğü meseleler önemli olduğu için retrosu da uzun. Bu dönemde ne yapabiliriz, her şeyden önce aldığımız sorumlulukları gözden geçirecek, artık organik bir bağımız kalmamışsa firar etmek isteyebileceğiz. “Bunu da mı ben yapıcam,” “Tuvalette bile rahat yok,” “Jamaica vize istemiyormuş,” tarzı söylemlerin en dikkat çekeceği yerimiz de burası. Çünkü tüm bu Retroların arasında parlayan iki Güneş tutulmasıyla bir yandan fizyolojimiz, bilinç hallerimiz, hayatımızdaki durumlar ve kişilerde önemli değişimler olurken, diğer yandan artık unutulmaya başlayan ”Keep Calm” ı hatırlamak isteyebiliriz. Neden, çünkü Mars da Retro. Herkes retro o zaman ben de diyerek,  26 Haziran – 27 Ağustos arasında dışsal faaliyetlerini durduruyor.

Kısaca tüm bu tarihlere boğulmadan, önümüzde işlerin dışa doğru değil, içe doğru halledileceği, ilgimizi kendimiz üzerine getiren, bol bol yoga meditasyon – küçük tatiller belki J yapabilecek vakti ve dürtüyü veren bir süreç var.

İnsanız, hata yapıyoruz, belki hem de sıkça yapıyoruz, o yüzden şimdi kendimize daha iyi bakmak, sabotajlarımızı fark etmek ve her zaman tıkır tıkır işleyip bizi bugünlere getirmiş olan mekanizmamızın içini açmak için, dışsal uyaranlarla karşılaşacağız. Kendi Truman Show!umuzdan çıkmak için değerlendirebiliriz.

Hepimize güzellikler

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir