Satürnyen bir dolunay meydana geliyor

28 Haziran 2018, Satürnyen bir dolunay meydana geliyor.

2018’de üzerine yoğunlaştığımız sorumluluk alanında, tamamlanması gereken yerler ortaya çıkıyor.

Gerçekçi bir şekilde iş, ilişkiler ve hayatımızın sorgulamasını yapacağımız bu dönemde, neleri nasıl yaptığımızı görebiliriz. Retro olduğundan bazı yerleri düzeltmek, göz ardı ettiğimiz – sonraya bıraktığımız şeyleri ele almak, oluşum halinde olan kısımları yerli yerine oturtmak için 13 Temmuz’a kadarki süreyi değerlendirebiliriz.

satürn ve d

Satürn Retro; İçsel yüzleşmeler, dışsal düzenlemeler 

Satürn retro, hem içsel bir bilgeleşme ve hayatın anlamı karşısında sorumlulukları tamamlama,

Hem dışsal bir yapılanma, ev – arsa, finans, fiziksel süreçler’e işaret ediyor.

Dolayısıyla iki koldan bir gelişim göstermek adına emek verebiliriz.

Bu alandaki sorumluluklara sosyal ilişkilerden, sanatsal alanlardan, tatil ve hobiler gibi pratiklerden destek bulabiliriz.

Tutulma öncesi dolunayı iyi değerlendirip, zoraki yaptığımız şeyler varsa eleyebiliriz. Saç kesmek, eskimiş şeyleri atmak, geri dönüşüm gibi uygulamalar da tutulma enerjilerine yer açmak için destek olacaktır.

Sağlık; Kemikler, dişler ve dizler hassas olabilir. Eklemlere, kemiklere karşı hassas davranabilir, mineral alımına dikkat edebiliriz.

29 Haziran Cuma günü, Merkür ateş elementine geçiyor. Bir süredir duygusal  süreçlere odaklanmış olan zihin, parlak geleceğe yönelik projelere, kişisel isteklere ve iradeye odaklanıyor.

Son derece yaratıcı, hayat sevincini, yetenekleri paylaşmaya yönelik, reklamlar, tanıtımlar için destek veren bir zaman.

Ateş elementindeki yoğunluk nedeniyle Temmuz’un ilk yarısında canlı, spontane, yaratıcı plan programlara yönelip, isteklerimizi net bir şekilde ifade edebiliriz. Bir marka yaratmak, yönetimi üstlendiğimiz alanda fikir geliştirmek, biraz daha hükmedici bir zihinsel tavırda olmak mümkün.

03 Temmuz Salı günü Merkür – Kuzey Düğüm; kadersel yolumuzu çizeceğimiz kararlar alabilir, zihnimizde önemli netleşmeler yaşayabiliriz. Aynı zamanda tesadüfi eş zamanlılıklarla aradığımız cevaplara – çözümlere ulaşabiliriz. Zekâmız ve aklımız yararlı ama fazla çalışabilir. Odaklandığımız şeyde, başarı kazanabiliriz. İş görüşmeleri, imzalar, anlaşmalar için de iyi bir gün. Bu günlerde ortaya çıkan konuşmalar ya da fikirler, zihinimize düşenler, ay boyunca önemini koruyor. Bir sonraki ay bu konularda önemli gelişmeler yaşıyoruz.

05 Temmuz ve civarı günler, gökyüzünde kare etki güçleniyor, hayatımızın dört bir yandan değiştiğini, yaptığımız değişimlerin güç kazandığını hissedebiliriz. Bu tarihlerde kendimizi dışa vurmak, yazmak, çizmek, konuşmak gibi içsel dünyamızı gösteren alanlara kanalize olmak iyi gelecektir.

25 Temmuz Çarşamba günü Merkür duruyor ve gerilemeye başlıyor, 19 Ağustos’a kadar, işle ilgili, yön vermekle ilgili önemli kararlar, alım – satımlar, ticari konular gündeme geliyor. Hayatı ilgilendiren çok fazla sorunun havada uçuşacağı bu tarih aralığında imza atmamak, atmak zorundaysak esneme payı bırakmakta yarar var.

Bu ara iş ve taşınma ile ilgili çok fazla düşünce olabilir. Temmuz – Ağustos tadilatlar, geri dönüşümler, düzen değiştirmek için yapılan çalışmalar için ideal.

Alacağımız ürünler ister yatırım ister ihtiyaç amaçlı olsun, her şeyin daha ucuzunu bulabilir, tasarruf yapmayı geliştirebiliriz. Ancak temel atmak gereken durumlar için 06 Eylül haftası müsait olacaktır.

İçsel olarak her şeyi sorguladığımız, derinlere indiğimiz, korkularımızla yüzleştiğimiz bir zaman.

Dışsal olarak da dünyadaki işlerimizi toparladığımız, sağlam kalıcı işler yapmaya yöneldiğimiz, buradaki eksik ve fazla olan yerleri tespit edip, hızla tamamlayacağımız bir zaman.

Değişim ve kalıcı bir şeyler yapma isteği aynı anda olacağı için acele etmemeye dikkat edebiliriz. Temmuz – Ağustos panik halde yatırım mı yapsam, taşınsam mı diye her kafadan bir ses fikir çıkacaktır, aksine bu değişime adapte olmamız ve ekstra adımlar eklemememiz gereken bir zaman. Arınma, gözlemleme vs.

Uranus Boğa bölgesinden, somut ve güvenilir destekler bulabiliriz. Bu açı -Sorun varsa, çözümü de var, diyor. Yeter ki Saturnyen bir dolunay olduğu için bizzat işi ele alalım, uzun vadeli bakalım. Gerçeklerden kaçmak, kaydıraktaki Woody Harrelson etkisi verebilir.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir