17 Aralık, 2017

Şems TERLAN
Şems TERLAN

Şems (Mehmet Şemseddin) TERLAN
(Evrensel öğretiler ve enerji terapileri uzmanı)

1960 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Medikal kozmetikler ve profesyonel kişisel bakım ürünleri alanında etkinlik gösteren çeşitli kuruluşlarda pazarlama, eğitim ve ürün yöneticisi olarak çalıştı.

1991 yılında, televizyon reklam filmleriyle başlayıp dizi ve sinema filmleriyle süren oyunculuk serüvenine başladı. 1999-2001 yıllarında, Akademi İstanbul’da oyunculuk, doğru ve etkili konuşma eğitimleri aldı. 30 yıla yakın bir süreçte çok sayıda reklam filminde ve televizyon dizisinde oynadı.

2003 yılında, Dönüşüm Konağı Başarı Psikolojisi Enstitüsünde New-NLP Practitioner, Master, Designer eğitimlerinden geçerek İletişim Uzmanlığı, Performans Koçluğu, Kişisel-Grupsal Terapiler ve Eğitim Tasarımcılığı eğitimleri aldı.

Aynı dönemde ”İletişim Becerilerini Güçlendirmek” ana temasından yola çıkarak kişilerin ve kurumların amaçlarına uygun workshoplar tasarladı ve yaptı; profesyonel projelerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de görev aldı.

2008 yılında, Nominer Eğitim’in düzenlediği Reflexion 1 ve 2 seminerleri aldı; bu seminerlerde asistanlık yaptı.

2009 yılında, eğitmenlik becerilerini geliştirmek amacıyla Çağdaş Drama Derneğinde ‘Yaratıcı Drama’, 2013 yılında ise İstanbul Psikodrama Enstitüsünden ‘Spontanite Tiyatrosu’ (insanın kendini bedensel ve duygusal olarak sınırlarını ortadan kaldırması ve serbest ve özgürce dışa vurması ile ilgili disiplinler) eğitimleri aldı.

2011 yılında, Türkçe’yi doğru ve etkili kullanmaya gösterdiği özenden de cesaret alıp önce serbest redaktörlük ardından da editörlük yapmaya başladı. Ağırlıklı olarak kişisel gelişim temalı pek çok bilimsel ve yazınsal eserin editörlüğünü yaptı.

Şems Terlan’ın ‘evrensel bilinç, evrensel sistem, evrensel varoluş ve evrensel enerji’ konularında çok sayıda makalesi vardır.

2010-2012 yıllarında, sırasıyla 1., 2. ve 3. seviye Reiki uyumlaması aldı.

2014 yılında, ‘Human Trust Academy’nin ‘İlüzyonu Aşmak’ ve ‘İçben’le Tanışmak’, 2015 yılında ise Vernon Frost’un ‘Labirent’ ve ‘İlüzyonun Ötesi’ workshoplarına katılarak etkili şifa teknikleri öğrendi.
2016 yılında, sistemin kurucusu Merilyn Bretherick’ten Ra-Sheeba Master’lık eğitimi aldı.
2016-2017 yıllarında, Tamer Dövücü’nün Milton Erickson ekolünden yola çıkarak deneyimsel olarak tasarladığı ODM I-II (Optimum Denge Modeli) eğitimlerini aldı; ‘sistem düşüncesine bağlı gelişim modelleri’ üzerinde çalışmaya başladı.

2017 yılında, ‘Aynadaki Terapist’ workshopuna katıldı ve bireysel terapi becerilerini geliştirdi.

Kişisel dönüşüm alanında sürdürdüğü çalışmalarını 2013 yılından bu yana, ‘Hayatının Senaryosunu Baştan Yaz’ adı altında danışanlarıyla buluşturuyor; çok sayıda insana spiritüel rehberlik ve danışmanlık yapıyor.

https://www.facebook.com/zihinotesiterapisi/

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Şems Terlan