Yılın Büyük Kapanışı 2017 Aralık

3 Aralık 2017, 17.48’de İkizler burcunda Dolunay meydana geliyor. Şubat ve Ağustos ayında yaşadığımız gelişmeleri toparlayan ve bir sonuca bağlayan Aralık olaylarına giriş yapıyoruz. Son derece önemli ve hem yılı, hem de hayatın önemli bir dönemini kapatan, sona erdiren bir ay Aralık. Bu nedenle hem biz hem de çevremizdeki kişiler hayatı gözden geçirme, radikal kararlar alma ve bir sonraki aşamaya geçme yönünde hazırlık yapıyor olacağız. Özellikle ilişkilerde yanlış anlaşılmalar, parasal konularda beklenmedik masraflar, gelecek işlerde ve alınacak vizelerde aksamalar görülebilir. Naçizane bu konularda son kararı, 25 Aralık sonrasına bırakmakta yarar var. Bu dönem iş ve ilişkilerle ilgili geçmişten gelen, yarım kalan ya da sadece seçimlerimizi sorgulamak üzere yoklayan hayat adımları görülebilir. Kararlılık, disiplin ve gözlem bu dönemli anahtar yol göstericiler olacak, yine her zamanki gibi…

3 Aralık Dolunayı, her şeyden önce hafif inzivaya çekilme, sorgulama ve sonraki adımı düşünme etkili. Hayatın sahne arkasına geçip, düzenlemeleri yapmak için ayrılmış , farkındalık ve mantıki yerleştirmelerle dolu bir süreci, iki hafta boyunca etkili. Fakat 18 Aralık yeniayı da bu etkiyi sürdürüp, vurgulayacağından dolayı, Ağustos’dan beri yaptığımız girişimlerin etkisini izlemek için biraz geri planda durup, geçmişe dair temizlik yapmak, gelen tekliflere hemen atlamamakta yarar var. Özellikle iş ve ilişkilerle ilgili son karar için  25 Aralık haftasına kadar işleri uzatabilmek adına destek veriyor gökyüzü.

Satürn Yay’ın son derecelerinde yani son dakika golleri bekleyebileceğimiz bu 15 gün,

Geçmişten kalan notları, duyguları, projeleri tamamlamak, bırakmak,

Eşya, beslenme ve sahip olunan değerlerle ilgili düzenlemeler yapmak,

Hayattaki sonraki adımı atabilmek için yer açmak, – bu geniş bir yer olmalı, zira 25 Aralık sonrası her şeyi değiştiren 2,5 yıllık yeni döngü geliyor. Yani halı altı kaçamağı yok.

Yurtdışıyla ilgili ya da seyahatler ve eğitimlerle ilgili düzenlemeler yapmak, bu konularda dakik olmak, bilgi – belge eksikliğine dikkat etmek, varsa onay alınacak yerlerde çıkabilecek pürüzlere karşı önlem almak, 25 Aralık sonrasına bırakmak gerekirse ısrar etmemek,

Yılın Büyük Kapanışı 2017 Aralık

İletişimde yanlış anlama, anlamama, duymama gibi konuları kişisel algılamamak, etrafta oluşan bilgi kirliliğine dikkat edip, her bilgiyi sisteme almamak,

“Olanı konuşmuyorsunuz, dedikodu yapıyorsunuz, canım.” – Bu konuda ağız temizliği yaptıran gündemler olabilir.

İmza atılması gereken noter işleri vs. için de aynı süreçler geçerli.

Bu dönemde elden para, eşya, duygu, düşünce gibi çıkışlar olabilir. Peşine düşmeyi önermiyor Merkür.

Sağlık konusunda, özellikle bel, üst bacaklar bölgesinde hassasiyet, Ayrıca İkizler etkisiyle havadan bulaşan solunum yolunu etkileyen geçici rahatsızlıklar olabilir. Nefes açıcı bir şeyler iyi olabilir.

Kişisel olarak not tutan bir yapınız ya da hesap kitap yapan bir işiniz varsa bu dönem bilanço çıkarmanız, bazı şeyleri tasviye etmeniz gerekmekte. Eski günlükler, fotoğraflar vs. varsa Oğlak dönemi için bunları da bırakmak gerekebilir.

2017’nin ne kadar önemli, farkındalık getiren ve yeni adımlar attıran bir yıl olduğunu göreceğimiz bu bir aylık süreç sonunda; 2018 – 2020 yılı yeni yapılanmalar, iş kolları, kurumsal yaşamda kökten değişimler geliyor. Ekonomik yaşamda başlayan bu kriz ve yapısal değişimler, 2021 itibariyle yeni yaşam biçimlerine evriliyor. Kova ile bireysel farkındalık ve grup çalışmasına dayalı çok daha hümanist \ insanı destekleyen 20 yıllık dönemi yaratıyoruz hep beraber. 😀

Ve diğer bir beklenen an , Mars’ın 9 Aralık’da Akrep’e geçmesiyle her iki yılda bir yaşadığımız daha dengeli efor harcama ve güçlü adımlar atma dönemine giriyoruz. İki aylık kısa bir dönem ancak sağlıksal olarak bağışıklık sistemini yeniliyor ve hayat tempomuzu değiştiriyor. 9 Aralık itibariyle ilgi ve tepkimizin ilişkiler, ortaklıklar ya da diplomatik girişimlerden ziyade kişisel tutkularımız yönüne kaydığını ve yaşamla daha sıkı bir bağ kurduğumuzu fark edebiliriz. Bu nedenle hem güzel hem de Mars yıkıcı olabileceğinden agrese olmamak gereken bir süreç.

Bu Dolunayı ( önümüzdeki iki haftayı,) tek başına değil, Aralık ayının tümüyle birlikte değerlendirmek gerekiyor. Bu iki hafta yaşayacağımız olaylar neticesinde, 18 Aralık’da önemli kapanışlar, bırakışlar var. Hayatı tedavi eden rehabilitasyon içerikli, bir dolunay – yeniay süreci. Birlikte çalışıyor ve 2017’yle beraber evimizin, ilişkilerimizin tavan arasını da süpürüyor olacak. Gözlemle dolu bu ayı, hep birlikte paylaşıp, çoğalttığımız bir Aralık olsun.

Sevgiler

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir