22 Mayıs: Yay Dolunay’ı : Bilge Savaşçı

22 Mayıs’ın ilk saatlerinde gerçekleşen Yay Dolunay’ı, önümüzdeki on beş günlük süreçte, ertelediğimiz sorumlulukların önümüze geleceğini ve artık bir çözüm üretmemiz gerekliliğini ortaya çıkarıyor.

Güneş’in İkizler’de seyredeceği bir aylık süreçte, bilgiye ve iletişime karşı duyarlığımız artarken, tüm bu iletişim trafiğinin bir takım işleri ve yapılması gereken eylemleri de gündeme getireceğini – aynı anda pek çok konu ya da kişiyle birden muhatap olacağımızı gösteriyor.

Ay’ın Retro Mars ve Satürn’ü öne çıkardığını, geçmişten gelen kızgınlık ve tıkanmışlıkların, çözmeden halı altına süpürdüğümüz içgüdüsel tepkilerimizin ortaya çıkarılması bu on beş günlük sürecin gündemini oluşturuyor. Adeta etrafta ve içimizde hala savaşmak isteyen ama ortalıkta bir savaş da göremeyen ve düşüncelere dalıp giden bir savaşçılar topluluğu var ve şimdi işin içinden kendimizi ve ele aldığımız sorumlulukları kırıp dökmeden çıkmamız, büyük önem teşkil etmekte.

yay-dolunayı

An haritasında yükselen Kova, geleceğe yönelik hedeflerimize öncelik verdiğimizi ancak istediğimiz yolu almak için sabırlı olmamız gerektiğini, harekete geçme vaktinin gelmediğini gösteriyor. Yani bir süredir devam eden hamilelik sürecinde bir aşama kaydettik, ancak doğuma vaktimiz var. Bu sürede hem kendi duygusal geçmişimizi, başkalarına yönelttiğimiz öfkenin bizdeki köklerini hem de atacağımız adımların doğru olmasını sağlayacak gücü ve kuvveti içimizdeki bilgeden almak istiyoruz. Satürn Retroları gösteriyor ki, bilgelikten beslenmeyen ancak o an bizi kurtarmış olan tüm eylem ve işler, daha sonra kayıp ve yalnızlık olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Bu nedenle bu dönem bize rehberlik eden geçmişte attığımız adımlarımız olacak, neden ve nasıl kaçtığımızı, savunma stratejilerimizi gösteren sözler, durumlar ve kişiler sayesinde hep bildiğimiz ama yapmadığımız daha iyi bir kendilik derecesi elde edebiliriz.

Merkür’ün ileri hareketine döndüğü bu hafta, geçtiğimiz ay gündeme gelen tekliflerin ya da yaptığımız görüşmelerin olumlu sonucunu alabilir, bir süredir beklediğimiz haberlerin geldiğini görebiliriz. Önemli telefon konuşmaları, yazışmalar ve görüşmeler bu dönem maddi konularda bize güven ve yarar sağlayacaktır.

Astrolojinin iki kötücülü Mars ve Satürn, aslında en büyük iyiliği içinde saklıyor; şimdi Retro tetiklenmelerle geçmişten gelen sorunları çözmek ve istediğimiz geleceği yaratmak için içimizde biraz öfke, biraz hareket isteği gibi dürtükleyen tesirlere kulak verirsek, içimizden gelen doğru sorumluluğu alabilir, işimizde, sağlığımızda ya da ilişkimizde huzuru ve güveni bulabiliriz. Kendi ürettiğimiz anlam doğrultusunda yaşayacağımız bir ömür için bu dönem bu muhasebeleri yapmamız ve hareketlerimizi değiştirmemiz son derece önemli.

Bu güzel Haziran ayında elimizde bir büyük kare – kendi içimizde ve hayatımızda dengeye getirmemiz gereken dört kola ayrılmış durumda – tek bir denge hali var. Kilidini içimizdeki eski öfkeler, atılmamış adımlar, alınmamış sorumluluklar oluşturuyor. Hepimiz Ağustos sonuna kadar zamanın bu mütevazı oyununa dâhiliz. Dolunay enerjisiyle geçmişi geçmişte bırakabilmek için, hangi vazomuzun kırılmış olduğunu ve neyle onarabileceğimizi görebiliyoruz. Üstelik toprak üçgeniyle yere sağlam bastığımız şu günlerde, Satürn bize en değerli şeyi zamanı veriyor…

Hepimiz için kolaylıklar olsun.

Işık olsun.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x