9 Mart 2016 Balık burcunda tam Güneş tutulması

Ruhsal açılımlar ve finansal başlangıçlar

Tutulma anında yükselen Oğlak burcu, hayatımızda yapılandırmak istediğimiz konularda olayların cereyan etmeye başladığı bir süreci gösteriyor. Geleceğe yönelik hayallerimiz, hedeflerimiz için tek başına savaşmayı bırakıp, bir araya geldiğimiz bir dönemdeyiz. Bu nedenle kendimizi hedefe odaklanmış bir şekilde koşulları değiştirirken bulabiliriz.

Balık burcunda birleşen güçler, önemli bir akış başlatarak hayatımızı içine alan ve hatta içimizden geçerek yeteneklerimizin ortaya çıkmasını sağlayan arındırıcı bir zaman dilimine işaret ediyor. Maddi ve manevi konuların gündemde ilk sırada yer aldığı bu tutulma, hepimizi sahip olduğumuz kaynakları keşfetmeye ve paylaşmaya çağırıyor. Öyle ki Yeni Ay’ın yanında Kiron ve Merkür – Neptün kavuşumu var. Bugüne kadar özenle sakladığımız aşka olan aşkımızın ve ona ulaşamamaktan kaynaklanan yaraların hazineye dönüşebilmesi için, bizi bir sarmalın içine alıyor.

Açık mavi suların sokakları yıkayıp, bedenlerimizden, uğruna mücadele ettiğimiz yapıların içinden geçip, bizi ve çevremizi değiştirdiğine şahit oluyoruz. Bugüne kadar geçerliliğini koruyan iş ve yakın ilişki kalıplarımızı oluşturan sözleşmeleri çözen bu dalga, hem iş toplantılarında, hem de ev içi ilişkilerde harekete geçirici bir etki yaratıyor. Değişmekten yana gönüllü olmasak bile karşımızda buna hazır kişi ve durumlar olacaktır. Hatta çoktan harekete geçildiğini gösteren şaşırtıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Ancak Toliman’la kavuşan Mars, söz ve eylemlerimizde dikkatli davranmamızı ve reddetmektense kabul eden ve alan tanıyan bir tavırda olmamızı fısıldıyor. Burada kast edilen “durup bir düşünmek” değil kesinlikle. Ne kadar düşünmeye çabalasak da daha ziyade ilham tarafından istila edildiğimizi hissedip, böyle olmasının kendimize açılan bir yol olduğunu fark edeceğiz. Eğer hatırlarsak Wing Chun’un “Yol boşsa ilerle.” Prensibi, hayat kurtarıcı olabilir.

9-mart-balik-burcu

Bugünlerde hem Merkür hem de Jüpiter Retro fakat paslaşıyorlar, üstelik Plüton gibi çaktırmadan destekleyen bir müttefikleri de var. Yani iş yaşamımızda ve geleceği hedefleyen kararlarımızda durup bir düşünme, neydik ne olduk, gibi gözden geçirmeler mevcut. Ve bu gözden geçirmeler sırasında gözümüze ilişen yeni bir takım fırsatlar, Güneş – Ay desteğiyle gelen bir çıkış yolu var; “İşte şuralarda bir yerde, zaten bildiğin, bir süredir ele almayı düşündüğün bir şey,” diyor. Bu şey her ne ise 2015 Eylül’den beri kendini belli ediyor ve şimdi geçmişten gelen ittifaklar – projeler – yatırımlar ya da belki yalnızca diyaloglar ve fikirlerle hayatımızda yer etmeye başlıyor. Dolayısıyla Mart ayında gerçekleşen olaylara karşı anlayışlı – bilgece – sakin tepki vermek için gökyüzünden gülümseyen bu yüze bakabiliriz.

Belki maddi açıdan tutunduğumuz bazı şeyler elimizden çıkacak, belki bir süredir stres yaratan konular bir nihayete bağlanacak ancak resmin devamında, hayalini kurduğumuz düzene doğru evrilecek.

Balık’ın ikinci dekanında gerçekleşen benzer bir tutulma en son yine 09 Mart’da, 1997’de olmuş. O dönemde hayatımızda etkilenen konularda, bir takım hızlı değişimlere, insan ve olay trafiğine maruz kalacağız. Genişleme ve büyüme elde etmek için bizi daraltan ortaklıkları ve yatırımları elden çıkarma yoluna gidiyoruz. Her ne kadar finansal konular dikkat çekiyor ve start veriyor olsa da Su elementinde olduğu için, ruhsal yaşantımızda önemli açılımlara ve duyguları ifade etmenin dönüştürücü gücüne daha fazla yer vermek durumundayız. Bu tutulma ekonomiyi değiştiren olaylara sebep oluyor fakat esas ilgilendiği ruhu ifade etme yeteneğimiz. Bugüne kadarki düşünme biçimimizi bırakıp, hayal gücümüze izin vermemiz. Dolayısıyla ona istediğini vermeden, artıya geçebilmek pek mümkün değil.

Toplarlarsak bu tarihler civarında;

Kariyerimize yeniden yön verirken, ruhsal amaçlarımızı, ideallerimizi ve geleceğe yönelik bakışımızı ön plana alacağız.

Yaptığımız işin yalnızca karnımızı değil, kalbimizi de doyurmasını isteyecek, bu yolda başkalarından destek bularak – aslında yapılır mı yapılır, diyen yeni bir takım iş birliklerine girişeceğiz.

Hayatımızdaki anne, baba, eş, patron gibi yönetici figürlerin zorlandıkları ve otoritelerinin yara aldığı bir süreç olacağından, aile içinde mali tartışmalara girmemekte yarar var.

Yeni ortaklıkların finansal olarak temelleneceği bu süreçte, iyi bir psikolojiye sahip olmanın verimliliği sağladığını fark edip, hayatımızı rahatlatan hamlelere yöneleceğiz.

Sadece para kazanmak için yaptığımız işlerin çok daha fazlasını götürdüğüne bir kriz eşliğinde tanıklık edeceğiz.

Hepsinden öte yaşayacağımız ruhsal açılım, oldukça efsane gözüküyor.

Bu süreçte yaptığımız yeni başlangıçlarda ve giriştiğimiz işlerde ilk etapta elde olmayan kayıplar ve duygusal olarak zorlayıcı süreçler devrede olacaktır. Ancak bu durumu kabul ederek zamanla düzeleceğinin farkında olmalı, Başak burcunun sembolize ettiği verimli, pratik, iyileştirici hamlelere yönelmeliyiz. Gerekirse en iyi haline geldiğine emin olmadan başından kalkmamalı, konsantrasyon ve hayal gücünü birlikte kullanarak kendimizi motive etmeliyiz. Çünkü bu sefer Gökyüzü, “Su akar yatağını bulur.” Derken, bunun nasıl bir yatak olacağını hayallerimize ve akıl – beden becerimize bırakıyor.

9-mart-tam-gunes-tutulmasi

Bu tutulmaya hazırlık olarak neler yapabiliriz?

Hedeflerimiz yönünde deniz aşırı yolculuklardan ve eğitimlerden fayda sağlayabilir, bu yönde başvurular yapabiliriz.

Naif bulduğumuz için bir kenara attığımız hayalleri düşünmeye gün içinde zaman ayırabilir; “Gerekli param, sağlığım, tüm gücüm yerinde olsaydı, şuan nerede olurdum? Ne yapardım?” sorusu cesaret ve güvenle sorabiliriz.

Mevcut işimizle ilgili; dış koşulları bir yana koyup, Emeğim – Duygularım – Kazancım üçgenini kendi gerçekliğimizden üreyen bir şekilde yeniden yapılandırabiliriz.

Maddi alanda çok fazla yöne dağılmadan, tek bir noktayı geliştirmek ve detaylandırmak üzere ustalaşmaya eğilirsek, kar elde edebiliriz.

Aile içinde maddi ve manevi yaralar açmamak, geçmişten getirdiklerimizi ise şifalandırmak için iletişimde önce sen diyen, verici bir tutum geliştirmeliyiz.

İçe dönüş, dua, meditasyon, inzivalar, sessizlikle yapılan çalışmalar, su ve uzayla ilgili çalışmalar, duygularla ilgili çalışmalar önceden kestirilemez bir verimlilik arz ediyor.

Gördüğümüz rüyalar da bilinçdışı bir akış başlatabilir. Bu nedenle gündüz ya da gece olsun düşlerimize ayrı bir önem göstermeliyiz.

Sanatsal ve ruhsal çalışmalara başlamak için girişimlerimizi 10 Mart sonrası aktive edebiliriz. Ancak Jüpiter hala Retro olduğu için içeride büyümekte olan şeylere biraz daha zaman.

Geçmişte yatırım yaptığımız konuları düzenleyerek, başkaları için işler duruma getirebiliriz. Bahsi geçen bu işler, hasadını 09 Mayıs itibariyle verecektir.

Baba, patron gibi sıfatlar taşıyorsak, erkek ya da kadın bir yerin yöneticisiysek, mali önemler alıp, egosantrik davranmamakta yarar var. Önce ben diyen hareketler dağılacaktır.

Bu süreçte özellikle ayak sağlığımıza dikkat etmek, her türlü sorunumuza ilginç bir şekilde çözüm getirebilir. Ayak kürleri, masaj, ortopedi hassasiyetine önem vermemiz gereken bir dönemdeyiz.

Bedensel ve zihinsel detoks, ruhumuzu kolaylıkla fark etmeye ve istediğimiz değişimi sağlamaya hizmet edecektir. Ancak, nabız düşüklüğü ve kalp hissiyatına dikkat.

Kadınlıkla ilgili problemlerimiz varsa; –sancılı – düzensiz regl görüyorsak, rahim – göğüslerde ağrı vb. kadınlıktan keyif alınmadığına işaret eden durumlar için bu bölgelerimizle ilgilenmeye vakit ayırmalıyız. Harita özellikle bu konuya vurgu yaptığından, ailemizdeki kadınların sağlığına önem vermemiz gereken durumlar gündeme gelebilir.

Zehirlenmelere karşı dikkatli olmak, alerjik reaksiyon yaratabilecek maddelerden uzak durmak ise diğer önemli husus.

Tutulmayı genel olarak değerlendirdiğimizde, özellikle hizmet sektörünü içine alan önemli değişimlerin gerçekleşmekte olduğunu, finansal olarak dünyada olmasını istediğimiz hayatla – yaptığımız iş arasında bir denge kurmamız gerekliliği göze çarpıyor.

Özellikle bazı yatırımlarda çözülme yaşanması ve parasal krizin gündeme gelmesi fevkalade olağan. – Para el değiştiriyor. . .

Bu dönem başkasına verdiğimiz her şey, ruhsal bir açılım yaratarak kendimize dönüyor ve hayatımızda tekrar somut bir gerçeklik kazanıyor.

Bunun dışında iş hayatında bankacılıktan – sanatçılığa, DJ’likten baba işini devralmaya gibi direkt olay bazında transferler, emek verdiğimiz alanda terfiler gündeme gelebilir.

Tutulma civarındaki günler hepimiz alıngan, hassas ve incinmeye açık olacağımız için birbirimize şefkat gösterelim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir