Boğa’da Venüsyen YeniAy

Boğa’da Venüsyen YeniAy: 06 Mayıs 2016
Yumurtayı İçeriden Kırmak

Boğa’nın orta derecesinde gerçekleşen YeniAy, Venüsyen konularda yapılacak yeni başlangıçlara işaret ediyor. Ancak bu başlangıçlar daha ziyade içsel bir iyileşme ve gözlem mahiyetinde olup, yaşamımıza olay ve durum olarak yansımalarını yaz sonu gibi görebileceğiz.

Anın haritasında yükselen Yay, gelecek hedeflerimize fırlatmadan önce oku kendimize çevirdiğimizi ve sorumlulukların dışarıdan dayatılmayıp, tarafımızdan üstlenileceğini gösteriyor. Bu anlamda bir hamilelik süreci gibi bakabileceğimiz bu YeniAy’a, üzerimize düşeni yapmaya hazır hale getiren bir iyileşme ve bilme süreci diyebiliriz. Ay’ın önündeki Retro Merkür, aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda geleceğe yönelik planlarımızı itinayla gözden geçireceğimizi fakat açıklamaktan ziyade kendimize saklamanın daha uygun olduğunu gösteriyor. 22 Mayıs’da direkt hareketine geçecek Merkür’ü düşünürsek, aldığımız kararlara zaman tanımamızı, gözlemler olarak muamele etmemizi salık veriyor. – Güzel fikirlerimiz var, geçmişteki problemleri kendi içimizde ve hayatımızda çözebiliyoruz, güven konusunu netleştiriyoruz. Ancak bu gelişmeleri paylaşmak ve ilan etmek için Mayıs sonunu beklememiz yerinde olacaktır.

Bu süreçte ele aldığımız konularda gözle görülür bir iyileşme, geçmiş problemlerin çözümü, aşk ve sevgi konularında huzur bulma, bedensel ve finansal açıdan kalıcı iyileşmeler elde etmek mümkün.
Satürn retrosu gereği, yaşam yolumuzun makaslarını değiştirdiğimiz ve kendimizin daha sağlıklı bir haliyle hizalandığımız bu süreç, “Bak gözlemle ve iyileş, hayattan ve insanlardan beklediğin özen ve ilginin kendisi ol,” diyor. Özetle bu bir YeniAy, umutlar ve başlangıçlar enerjisi taşıyor. Ancak bu başlangıçlar, yaz sonunda eyleme ve olaya dönüşecek olan güzelliklerin, içten kavrandığı bir dönem ve henüz sabırlı olmak gerekiyor. Harekete geçmek için erken olduğu gibi Mars – Satürn kavuşumuna ilerlediğimiz bir dönemde, hala sabrın ve kişisel dönüşümün ne olduğunu öğrenme ve anlayış geliştirme sürecindeyiz. – Bu yaştan sonra ne anlayışı, hala öğrenemedim mi, gibi savunma ve yargılar oluşabilir, belki de hoşumuza gitmese de istediğimiz ve zannettiğimiz konular her neyse, hakikati görmüyor ve kendimizle hizalanamıyor oluşumuzdan kaynaklanabilir.

images (1)
Bu dönem Ay’ın ışığı son derece güçlü ve arındırıcı çalıştığından ruhsal olarak yaşadığımız duygu-durumları ve farkındalıkların fiziksel olarak da tezahür edeceğini ve gözle görülür bir gelişme kaydedeceğini düşünebiliriz.

Hıdrellez, Boğa YeniAy’ı, Merkür’ün Retro ve cazimi oluşu, Ay’ın yakınlığı ve Plüton ve Jüpiter temasları, hepsi içinde bulunduğumuz günlerde bizim için özel bir zaman diliminde olduğumuzu ve hayatımızı değiştirmenin mümkün olduğunu görebilmemiz için sevgi ve bilgelik yönünde elimizden tutmuş durumda… Bahar geliyor ve zaman içine katlanıyor; bu sarmaldan yenilenmiş, kabuğu içeriden kırarak çıkmamız ve artık kalıcı bir değişim ve iyileşmenin kendisi olmamız mümkün. Bu yönde tüm olanaklar hayatımızda, nefesimizde ve ulaşabileceğimiz mesafede mevcut. Yüzümüzü ve midemizi ekşiten ne varsa, şimdi Venüs’ün lezzetiyle yeni bir sofra kurabilir, güven ve huzur içinde yaşayabiliriz.

Bunu engelleyen durumlar Satürn ve Mars retrosu boyunca fosforlu kalemle altı çiziliyor (Belki bizi bekletiyor, yoruyor, sinirlendiriyor.) Merkür retrosu boyunca ise düşünme ve olaylara bakışımızı değiştirmek için süre veriyor…

Çevremizde astroloji de dâhil olmak üzere pek çok konuda bilgi kirliliği oluşabilir. Pek çok düşüncemizin ise gereksiz yere bir yaşam yorgunluğu yarattığını fark edebiliriz. Dolayısıyla yediğimiz yemeği ve kulağımıza gireni iyi seçmemiz, geri kalan ömrümüz için kalıcı bir arınmaya dönüştürmemiz isabetli olacaktır. Bu dönem yapılan açıklamalar, öngörüler ve yazılanlar çoğunlukla işin dilek ve istek kısmını öne çıkarıyor ve bir şeyi dilerken hakikatten, tanrıdan ya da kendimizden ne kadar uzaklaşmakta olduğumuzu maskeliyor. Bu YeniAy dilek dilemekten ziyade dilediğimiz dileklerin ardında neyi sakladığımızı ve hangi korkuların bir arzuya dönüşmüş olduğunu gözler önüne serecek. Beklemediğimiz, görmediğimiz alanda kendimizin hangi halini sakladığımızı keşfetmemiz ve bilinçaltını görebilir duruma gelmemiz için bazı netleşmelere gebe Dolunay ışığı… – Sanat, hobiler, meditasyon, yaratıcılık alanlarında bol malzeme ve işbirliği veriyor…

Kısaca toparlarsak;

Venüs’le desteklenen evlilik, ilişki, finansal konular, güzellikle ilgili konular, sanatla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmak, çocuklarımızla, sevgilimizle, hayatın keyif veren yönleriyle zaman geçirmek istiyoruz. Bu alanlarda kafamızı meşgul eden konular var. Fakat zaman davranış değişikliğine gitme, gözlemleme zamanı…

Dış koşullarda:

Aldığımız kararları açıklamak için 22 Mayıs bitimini, girişimlerimiz için Haziran sonunu bekleyebilir, Mayıs ortasından itibaren bir türlü ilerlemeyen iş ve fırsat odaklarının ilerleme kaydettiğini, son aylarda verdiğimiz emeklerin çiçeklendiğini görebiliriz.
Beklediğimiz ve olmadı deyip bir kenara attığımız yurtdışı ya da yurt içi seyahat ve iş bağlantılarında ay ortası geri dönüşler olabilir.

İç koşullarda:

09 Mayıs öğleden sonra – akşamüzeri saatlerde gerçekleşen Merkür cazimi zaman dilimini zihni dindirmek, iyileştirmek, meditasyon ve duaları oluşturan zihinsel örüntüyü yeniden düzenlemek için kullanabiliriz. Özellikle tekrar önümüze gelen konular neyse –iş, ilişki ve finans, bu süreçte değişikliğe uğrayacağı ve gelecekte olumlu bir gelişme kaydedeceği söylenebilir.

Bizleri son derece yavaş olmaya ve farkındalıkla kalıcı değişikler yapmaya yönelten günlerde olduğumuzun bilinciyle, bu YeniAy’ı içsel bir büyüme, bedensel ve ruhsal iyileşme, ilişkilerle ilgili geleceğe yönelik kavrayış ve planlar oluşturma, güvenle aramıza giren finansal ya da ruhsal korku – kaçışları fark etmek için kullanabiliriz.

Son derece yaratıcı fikirler aklımıza gelebilir, sevginin ne kadar mutlu ettiğini ve fiziksel varlığını keşfedebilir, bazı hobileri işe dönüştürme yönünde karar alabiliriz.

Geçmişten gelen sorunları çözmek için ideal; geleceğe yönelik planları açıklayıp, aktive etmek içinse beklemede olduğumuz bir zamandayız. “Henüz göremediğin şeyler var,” diyor gökyüzü ve bir dilek dilemeden önce gösterdiği yolu takip etmemizi istiyor… Kişisel dönüşüm, arınma ve öz-sevgi için son derece güçlü bir yol, insan ilişkileri ve sanatla iyileşme vaat ediyor.

Ay ışığı gittikçe büyürken, ruhun gerçekleştiği bir YeniAy olsun…

Işık olsun…

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir