Jupiter Akrep burcuna geçti ve yaşam suyla doldu

Jüpiter Akrep’e geçti ve yaşam suya kavuştu. Jüpiter’in 8 Kasım 2018 yılına kadar devam edeceği bu süreçte, yaşamda kriz yaşadığımız, değiştirmeye çalıştığımız kısaca çekiştirip durduğumuz tüm konuları bu kez daha keyifli bir tarzda ele almayı ve gelişmeyi sağlıyor. 20 Aralık itibariyle Satürn’ün de bu duruma destek vereceğini düşünürsek, yaşamla kurduğumuz bağı organik hale getiren, duygusal ve fiziksel olarak bütünleştirici bir yeniden yapılanma içinde olacağımızı söyleyebiliriz. Ölüm, paylaşım, değişim gibi zorlanma ifade eden konularda, barış getiren ve yaşamı destekleyen bir sürece giriyoruz. Dolayısıyla bu dönemde, yaşama daha psikolojik bir açıdan adeta Freud – Jung atışmasıyla yaklaşabilir, işimizi, ilişkilerimizi ve kendimizi yeniden ele alabiliriz. Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşen tutulmalarda başlayan süreci yerli yerine oturtacağımız bu süreçte, yeni iş anlaşmaları, finansal yapılarda değişimler, eğitim, hukuk ve seyahat alanlarında yapılacak kökten güncellemeler eşlik ediyor. Elbette daha önemli kısmı ise yaşamda derinleştiğimiz, derine açılmaktan korkmadığımız, krizlerle daha barışık olduğumuz adrenalin ve keyif veren bir döneme giriyor olmamız. Dolayısıyla bu dönemde, “gizemli” olan yönlerimizi daha rahat ifade edebilir, yıllardır sakladığımız heyecanları, tutkuları, “bir olma” isteğini günlük yaşantımızda kariyer, hedefler gibi ana yön istikametiyle birleştirebiliriz.

Hatırlarsak 2012 yılında büyük değişim beklentisi vardı; şimdi 2018 yılında 2012’de başlayan yenilenme sürecinin vardığı noktayı görebileceğimiz bir düzlüğe ulaşmış bulunuyoruz. Dolayısıyla bu yıl herkesin yaşamında hayatla seviyeli bir beraberliğimiz var’dan, hayatla tutkulu bir beraberliğimiz var’a geçiş söz konusu. Dolayısıyla toplumsal olarak da çok daha girift ve geçtiğimiz yılların stresini bir farkındalık ve yaşayışa dönüştürecek, kolektif hissiyatın rahatladığı, gündeme katılımın daha da hareketli olduğu bir yıl bizleri bekliyor.

Peki bireysel olarak benim yaşamımda hangi konular öne çıkıyor, dersek; burçlara göre kısa başlıklar atabiliriz; yükselen öncelikli şekilde, güneş – ay burcunu beraber okuyabilirsiniz.

Koç: 2020 kadar olan süreçte, toplumsal statünüzle ya da kariyerinizle ilgili görevler, özel yaşantınızdan daha önemli hale gelebilir. Ev ve aile yaşantınızda yaratacağınız konfor alanıyla bu durumu dengeleyebilirsiniz. Miras, ortaktan gelen para ya da faiz ödemeleri, burslar gibi kendi kazandığınız paranın dışında finansal kaynaklar ortaya çıkıyor. Bu durum geleceğinize yönelik yeni seçimler yapmanızı ve yön değiştirmenizi destekliyor. Ruhsal yönden yaşadığınız güvensizlikleri iyileştirip, kişisel gücünüzü yeniden keşfedeceğiniz bir yıl.

Jupiter Akrep Burcuna Geçti ve Yaşam Suyla Doldu

Boğa: Hayatınızda kontrol etmeye çalıştığınız ve sizin kadar inatçı olup, kontrol dışına çıkan konularla barışma zamanı. Maddi ve manevi güvence arayışınızın desteklendiği, hayat görüşünüzün iyileştiği bir dönemdesiniz. Sorumluluk aldığınız konuda yeni projelerin gündeme gelmesi, motivasyonunuzu tazeliyor. Aralık itibariyle bu alanda yeni görevler edinebilirsiniz. Yaptığınız iş ya da yönettiğiniz konularda etki alanınızı güçlendiren bir yıllık dönemdesiniz. 2020’ye kadar olan süreçte ise yaşam biçiminizi değiştirecek önemli hukuksal süreçler gündeme gelebilir.

İkizler: Hayatınızdaki dağınıklığı toparlayıp, içsel gücünüzü günlük hayata daha iyi yansıtacağınız bir döneme giriyorsunuz. İş yaşantınızda devam eden krizleri geride bırakıp, yeni bir finansal yapılanmaya gidebilirsiniz. 2020’ye kadar olan süreçte, miraslar, finansal ortaklıklar yoluyla gelir ve mülk edinmeniz söz konusu. Beklemediğiniz gelirler söz konusu olabilir. Sağılığınız ve rutinleriniz bu yıl iyileşme gösteren konular arasında. Bu duruma bir evcil hayvan da katılabilir. Çalışma biçiminizi, çalıştığınız ortamı yenileyebilir, hizmette çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Yengeç: Yaşantınızı ortaklıklar, evlilik ya da başka insanlar yoluyla yeniden düzenlediğiniz, olgunlaşma getiren bir yıla giriyorsunuz. Yaratıcı olduğunuz konularda liderliği üstlenebilir, yeni projeler üretebilirsiniz. Bu alanda size faydası olabilecek kişilerden gelen destek, aynı zamanda yeni sorumluluklar getirecektir. Bugüne dek emek verdiğiniz bir iş ya da yatırımlar sayesinde, finansal ve duygusal açıdan doyurucu bir yıl geçireceksiniz. 2020 yılına dek birebir ilişkilerde paylaştığınız görevlere öncelik verirken, kendinize de zaman ayırmaya dikkat etmelisiniz.

Aslan: Hayatınızın temel konularının vurgulandığı bu yıl, henüz istediğiniz değişimleri oturtamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz; 20 Aralık’dan itibaren, iş hayatınızda ve çalışma koşullarında başlayan yeniden yapılanma önünüzü daha net görmenizi sağlayabilir. Aile yaşamınızda, geçmişten gelen sorunların çözülmesi, yeni bir günlük yaşantı kurmanıza destek oluyor. 2020 yılına kadar olan süreçte, sağlığınıza biraz daha özen göstermeniz ve yorucu iş temposuna ayak uydurmanız gerekebilir. Beslenme, çalışma ve uyku düzeniniz biraz daha özen istiyor.

Başak: Kontrol seven başakları çileden çıkaran bir sürecin sonundayız. Bu ay itibariyle, geçtiğimiz iki yılın size kazandırdığı iç görü ve anlayışın etkisini daha net fark edebilirsiniz. Ruhsal olarak çok daha güvenli hissettiğiniz, zihinsel gerginliğinizi rahatlatan bir yıla giriyoruz. 2018 itibariyle yaratıcı olduğunuz konularda sorumluluk almak isteyebilir, zorunluluktan yaptığınız şeyleri bırakabilirsiniz. Zamanın değerini yeniden keşfedeceğiniz bu yıl, kendinizi yeniden tanımanızı sağlayacak önemli eğitim ve yolculuklar söz konusu. Çocuklarınız varsa, 20 Aralık itibariyle, onlarla ilgili sorumluluklarınız öne çıkabilir ya da çocuk sahibi olmaya karar verebilirsiniz.

Jupiter Akrep Burcuna Geçti ve Yaşam Suyla Doldu

Terazi: Bu aydan itibaren finansal konularda aradığınız istikrarı yakalayabileceğiniz fırsatlar söz konusu. Özellikle Ekim ve Kasım aylarını para kazanma – yatırım konularını gündeme alarak geçirebilirsiniz. Önümüzdeki bir yıl iş anlaşmalarında avantaja sahipsiniz. Kişisel yeteneklerinizi ve ikna kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz. 20 Aralık itibariyle ev ve ailenizle ilgili sorumluluklar artabilir, aile büyüklerinizin sağlığıyla ilgilenmeniz gerekebilir.

Akrep: Hayatınızdaki gölgelerin aydınlığa kavuştuğu, duygusal ve fiziksel olarak büyümenin hedeflendiği bir yıla giriyorsunuz. Direnç gösterdiğiniz konularda yok yere çabaladığınızı görebilir, güvenle olan ilişkinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. 2020 yılına dek, yakın çevrenizle ilgili sorumluluklar alabilirsiniz. Kardeş, kuzen gibi yakın akrabalarınızın hayatında önemli gelişmeler olabilir. Bir kitap yazmak, seminerler vermek ya da bir eğitim konusu gündeme gelebilir. Arabanız yoksa bir araba alabilir, çok trafik halinde olduğunuz konuları ise sadeleştirebilirsiniz.

Yay: 2018’e girerken, son iki yılın gerginliğini geride bırakmaya başlıyorsunuz. İş yaşantınızda, satın alma – yatırım odaklı yeni bir iki buçuk yıllık sürece giriyoruz. Eğer çalışmıyorsanız işe girme gerekliliği duyabilirsiniz. Ekonomik temeller atacağınız bu yıl, ruhsal olarak da geçmişten gelen hırpalayıcı tutumları geride bırakmanız hedefleniyor. 2020 yılına dek değerlerinizi yeniden inşa ederken, sadece dışarıda bir şeyler başarmakla tatmin olmayabilir, ruhsal olarak besleyici alanlara yönelebilirsiniz.

Oğlak: Bu yıl çevrenizden aldığınız destek ile kariyer planlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Kişiliğinizi ve yeteneklerinizi yeniden inşa ederek, hayata yeniden form vereceğiniz iki yıllık zaman dilimine giriyorsunuz. İş ve sosyal ilişkilerinizin önem kazanması, geçmişte hedeflediğiniz konuların artık gerçekleşeceğini gösteriyor. Geleceğe dönük planlarınız ve umutlarınız bu yıl yenileniyor, 20 Aralık itibariyle diş ve kemik sağlığınıza özen göstermelisiniz.

Kova: Kariyerinizde üstlerinizden destek göreceğiniz ve prestij kazanacağınız bir yıllık zaman dilimindeyiz. Bireysel davranıp, işleri her zamanki tarzınızda halletmeniz bu yıl yeterli gelmeyebilir. Aksine başkalarıyla iş birliği yapıp, kurallarınızı esnetmeniz ve gelen desteği kabul etmeniz 2018 için belirleyici görünüyor. Gizli bir yeniden yapılanma içinde olacağınız iki yıllık zaman dilimine giriyoruz. Tercihlerinizin ve kaderinizin değişmeye başladığı bu süreçte, hayatı kontrol etmektense uyum sağlamak avantaj getirebilir.

Balık: İnançlarınızın ve hayallerinizin önem kazanacağı bir yıllık zaman dilimindeyiz. Nihayet hayal gücünüzün hayat tarafından desteklendiğini görebilir, yaratıcı yönlerinizi ön plana alabilirsiniz. Otorite figürleri ile kariyerinizde yaşadığınız stresli konular, 20 Aralık itibariyle çözüme ulaşıyor. Yeni eğitim ve seyahat planlarının gündeme geleceği bu yıl, kendinizi geliştirmek önemli bir motivasyon oluşturacaktır. Hedeflerinizle ilgili topluluklara üye olabilir, kariyerinizden elde ettiğiniz geliri arttırmak için iki yıllık bir plan tasarlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir