Boğa: Korku ve Şüpheyi Ver, Güveni Al, Para – Çokomel Eğrisi

Güneş’in Boğa takımyıldızında seyredeceği bir aylık zaman dilimindeyiz. Yöneticisi Venüs, direkt harekete dönerken, hayatla olan ilişkimizi değerlendirmiş olarak daha sağlam ilerleyebiliriz. Doğada olmak, sessizliği duymak ve güzelliği yaşamak arzusunda olacağız, içimizdeki yaşamın çiçeklenişini gözlemleyebiliriz. İlişkilerimizde sorunlar varsa 22 Nisan itibariyle rahat akışa geçebiliriz. Manevi değerlerimize önem verip, prensiplerimizden şaşmadan ilerlemek, maddi olarak ise güven getiren adımlar atmak isteyeceğiz.

Zihnimiz son derece aktif ve günlük yaşam tempomuz üretken olsa da bugünlerde aklımıza – önümüze gelen uzun dönemli teklifleri hemen uygulamaya koymak zamanı değil. Zira bu bir ay boyunca hızlı ve reformist düşüncelerimiz, geleceğe yönelik parlak ilhamlarımız olacak. Aklımıza muazzam espriler, hayati çözümler gelebilir. Ancak gökyüzü biraz demle bu hız isteğini, şuan göz kırpıyorum, diyor. Sağlam ve kendinden emin olmak, hayata güvenmek konusunda eksiklerimizi tamamlıyor ve hayatımızdaki sınırları yeniden yapılandırıyoruz.

Boğa: Korku ve Şüpheyi Ver, Güveni Al, Para – Çokomel Eğrisi

 

26 Nisan’da gelen Boğa YeniAy’ı hayatımızı güzelleştirmek, kendimize verdiğimiz değeri geliştirmek, özellikle toprakla ilgili finansal yatırımlar yapmak, huzuru ve bereketi arttırmak için güzel bir on beş günlük süreç veriyor. Günlük yaşam koşuşturmacasında göz ardı ettiğimiz şeyleri yeniden keşfedip, hayat kalitemizi yükseltebiliriz. Ancak normalde yeni başlangıçları yaptığımız yeniaylarda, bu kez, değerlendirme ve gözlemleme sürecinde olacağız. 10 Mayıs dolunayındaki netleşmeden sonra önemli kararları almak, imzalar atmak daha güvenli olacaktır. Bu tarihten önce atacağımız imzalar, başlatacağımız işlerde aksaklıklar doğabilir. Bu bir şey yapmamak değil, aksine eksiklerimizi tamamlamak yönünde hareket etmek, dengeden şaşan yerleri bulmak zamanı ve oldukça hareketli.

Zamanı kontrol etmek yerine, hayatın doğal ritminde akmayı, sağlıklı ve dengede olmayı başarabileceğimiz, Boğa enerjisiyle huzuru ve yaşamın güzelliğini takdir edebileceğimiz son derece keyifli bir ay. Son dönemde varsa tetiklenmiş olan korku, tereddüt, şüphe gibi eğilimleri güvenle değiştirip, rahatlayabiliriz. Bu geçiş mevsimi, hayatımızda da eski deneyim ve davranış kalıplarını bırakıp, yeni bir zihinruh durumuna gelmek, yeniden yapılanmak için 2017’nin değişim getiren gücünü içeriyor. Kendimizi yaşımızla, paramızla, eleştirilerimizle, tatminsizliklerimizle sınırlamayı bırakıp, bedenimizle, fikirlerimizle, duygularımızla barıştığımız, oh be dediğimiz bir zaman. Boğa rahatlığında, doğa güzelliğinde bir ay olsun.

Işık Olsun.

P.S II: İlham veren Boğa arketipleri için Bkz: Al Pacino, Jack Nicholson, Cem Yılmaz, Bon Jovi, Shakespeare, Shakespeareyen oyunculuk Benedict Cumberbatch, Cate Blanchette, Uma Turman.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x