Gülay Şimşek

Ben dünyamıza gelişimi ve kalemle buluşmaya başlangıcımı anlatmak istediğimde fark ettim ki, pek çok insanın söyleyebileceği cümlelere sahip değilim. Doğum yılım kesin değil. Milas’ta doğmuşum, Denizli ve Bodrum’da geçen 7-8 yıl sonunda annem babam sağ iken Ankara’ya evlatlık verilmişim. Eminim ki çocukluğumdan beri yazmasam çıldırırdım. Bu benim terapimmiş meğer.

Zamana ve mekana ve de insanlara bağlanamadım. Özgür olmam için oluşmuş tüm şartlar çocukluğumda ve gençliğimde canımı yaktı. Bense ısrarla tutunup bağlanacak insanlar aradım. O sırada uzatılan dalları görememenin yaktığı ateşlerde öyle bir yandım ki, sonunda gözlerimin, gönlümün perdeleri de yandı, kurtuldum zihnimin hapishanesinden.

Bu süreçte kendi değerimi anlamadan önce, uçurumun ucundaydım. Beni öfke patlaması yaşayacağım konusunda uyaran psikoloğum, bu patlamanın çok derinlerden, çocukluğumdan gelen bir öfke yanardağı olacağını da söylemişti. Ben o cinnet sırasında, bilinçaltımda hep korktuğum şeyi haykırırken o uçurumdan bedenen değil ama ruhen düştüm. “ Annem gibi delirmek istemiyorum derken delirmiştim. Ruhum çok derin bir uçuruma düşmüştü. İşte ilk uyanışım orada başladı. Psikoloğumun yönlendirmesiyle aldığım Reiki enerjisi de ben de başka açılımlar yapsa ada bütünüyle benim yolum olmadığını anladım. Ve yaşam, yaşamın sunduğu sevgili dostlarla yolum Reconnection(Tekrar Bağlantı) şifasına çıktı. Ve bizzat Eric Pearl’den aldığım Reconnection pratisyenliği ve Reconnective Healing uygulayıcılığı ile çok daha büyük kapıların açıldığı bir dönem başladı. Ve yazma aşkım çok daha derinleşti.

Arınıyordum…NLP eğitimi aldıktan sonra başlayan, iki yıl sürecek özüme doğuş yolculuğu için başka bir psikologla yollarımız kesişti. Konfor alanımdan çıktım, kendimi olduğum gibi kabul etmeye geçtim. Zümrüdü Anka gibi küllerimden doğuşum, içimdeki çocuğu kucaklayıp, birlikte duygularımı büyütmeyi göze alışım, bana yıllardır yaptığım ebe-hemşirelik mesleğimin de benle beraber gelişip, ruhsal bir öğretmenliğe ve şifacılığa dönüşmesine sebep oldu.

Otuz altı yıldır sevgiyle yürüttüğüm ebe- hemşireliğimde çocuklarla her gün içimdeki çocuk da daha mutlu. Son olarak aldığım EFT Modern Enerji uzmanlığımı hem kendime, hem çocuk hastalarıma, hem de etrafımdaki dostlara uyguluyorum. Kendim için çıktığım tekamül yolunda başkalarına da ışık tutmak amacıyla burada yazıyor olmaktan onur duyuyorum.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Gülay Şimşek