Kova Yeniayı: İlerleme ve Reform

28 Ocak 2017 Kova burcunun 8 derecesinde bir Yeniay meydana geliyor. Yılın en önemli aylarından birine içsel devrim yaparak giriyoruz. Kendi isteğimizle ve kolay akışla gerçekleşen bu süreç, daha iyi hale gelmek için bütünden bireylere sunulmuş bir fırsat niteliğinde. Bu nedenle bu birkaç gün, yaşayacağımız farkındalıkla yapacağımız başlangıç, taptaze bir esintiyle Doğa’nın desteğini içeriyor. 11 Şubat itibariyle sonuçlarını almaya başlayacağımız, güzel haberleri ve teklifleri içinde barındıran, seyahate, hukuksal konulara ve her türlü sorunu iyileştirmeye imkân veren bir Yeniay bu.

Doğu ufkunda Akrep’in son dekanı yükseliyor; Sessiz ve derinden bir kavrayışla, kişisel isteklerimiz doğrultusunda harekete geçiyoruz. Geçtiğimiz iki yılda Balık’ın şefkati ve kabullenişiyle ilgili yaşadığımız deneyimler, hissettiğimiz duyguları esenlik yaratmak için düzenlemeye yönlendirdi. Şimdi Şubat ayında tam da bu konulardaki gelişimimiz son bir ivme kazanırken, Ay’ın ışığı güçlü kararları, kişisel keşifleri destekleyen bir rüzgar getiriyor. Bu rüzgar, kişisel yaşamlarımızda nefesimizi tazelerken, soluğumuzu neden aldığımızı, yaşamdaki amaçlarımızı ve kendimizle ve çevreyle kurduğumuz ilişkideki samimiyetin boyutlarını da görünür kılıyor. Rüyası bol, uyanışı bol günlerdeyiz ve yüzleştiğimiz her gerçek, bizi biraz daha kendimize getirip, yük haline getirdiğimiz bakış açısını da silip süpürüyor. Özgürlük; hiçbir suçluluk, kaçış, ret, inkar olmadan kendine gelebilmek, kendine gelip, tüm yaşam deneyimlerini hayal bir kabuk gibi kırıp, dışarı çıkabilmek. Gökyüzünde Ay ve Güneş bizi “dışarı oynamaya” çağırıyor; kendi bedenimizin içine. Şubat boyunca hayatımızın her alanını baştan yaratan bir self-samimiyet yaşamaya devam edeceğiz. Öyle ki yaşamı keşfederken bu sefer en iyiyi yaratma şansı olan, içinde doğrusunu bilen ve hayat öyle getirdiği, koşullar öyle olduğu vb. için yanlışa yönelmeyip, kendi saflığını inşa eden bir Çocuk neşesine kavuşabileceğimiz bir süreçteyiz. Kendi varoluşumuza yabancılaşmanın getirisi olan abartılar, kayıplar, suçluluk duyguları ve bunları görmezden gelmenin yarattığı döngü, Uranüs- Satürn işbirliğiyle muazzam bir kavrayışa dönüşüyor. İçsel olarak yaşadığımız bu evrensel prensiplere hizalanış, dışsal olarak da mutluluk veren bir düzenin kuruluşuna, sağlığa ve yaşamın gizemleriyle uyum içinde olmanın hazzına işaret ediyor.

Kova Yeniay'ı
Kova Yeniay’ı – İlerleme ve Reform

O zaman Bayrağın Kartala dönüştüğü bu Yeniay’la gökyüzündeki krallığımızı bedenimizde, ilişkilerimizde, hayatımızda keşfetmeye hazır mıyız? Çünkü hazırsak Uranüs’ün getirdiği iletişim, bizi bugüne kadar yaşadığımız tüm deneyimlerin ötesine taşıyor, bugüne dek görmediğimiz gibi görebilir, duymadığımız gibi duyabiliriz. Hücrelerimizin nasıl titreştiğini, neleri saklayıp nerelerde ağırlaştığını, ayaklarımızın yere nasıl bastığını, nerede dengemizi kaybedip güvensizlik yaşadığımızı keşfedebiliriz. Kendimiz olmaktan korkup, sakındığımız boşlukları, bağımlılıkları, yüzeysellikleri, yalanları, dedikodu ihtiyacını, hayatla kumar oynama ihtiyacını varlığımızla doldurup, aslında burada olmaktan nasıl da kaçmış olduğumuzu görebiliriz. Mars Koç burcuna geçiyor ve biz de doğru zamanda doğru eylemi yapmanın, bireyselliğimiz için anlamını yeniden keşfediyoruz.

Bu Yeniay itibariyle, yapmayı düşündüğümüz ertelediğimiz bütün konuları yapacak cesaret, güç ve imkâna sahibiz. Yapacağımız girişimler için bu haftadan itibaren hızla yola koyulabiliriz. Ay ortasında tekrar bugünlerde olan biteni hatırlatacak önemli gelişmeler yaşayacağız. Kendimizi yenileyip, varoluşla sevindiğimiz günler olsun.

Işık Olsun.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir