22 Mayıs Haftası: Azmin Yeniden Keşfi

22 Mayıs Haftası: Azmin Yeniden Keşfi : Önemli Seçimler Yapacağımız ve Ustalık Kazanacağımız bir haftadayız.

22 Mayıs Pazartesi son derece hareketli bir gökyüzüyle hafta başı yapıyoruz. Venüs Jüpiter karşıtlığı, isteklerimizde sabırsız olabileceğimize dikkat çekerken, Mars- Satürn temasları acele hareket etmekten kaçınmamız gerektiğini gösteriyor. Eğer bu enerjileri ustaca kullanmazsak, tatminsiz, aceleci ve sonuca ulaşamamış bir halde bulabiliriz kendimizi. Biri ikisi değil, hepsi olsun derken, açgözlülüğün getirdiği tükenmişlikle kalabiliriz. Alışverişler, cinsel paylaşım ve parasal konularda içimizdeki sınırsızlığın doğasına dikkat çeken bu temas aradığımız şeyin görünenin ötesinde olduğunu keşfetmemiz için bir şans veriyor. Oruç tutmak ya da sadeleşmek, meditasyon ve maddeyi anlayışla birleştiren çalışmalardan ekstra verim alabiliriz. Sevdiğimiz şeylerin hayatımıza kattığı değer dikkatimizi daha çok çekebilir. Daha iyi – konforlu bir yaşam arzusu, şımarma isteği, tatil isteği ve tembellik eğilimi görülebilir. Hayatımızda güzelliği, sevgiyi ve tatmini nasıl yaşıyoruz, yaşayabiliriz, konfor tuzaklarımız neler? Bunun ötesinde ne var, gibi, güzellik ve keyfe dair sorgulamalar içinde olacağız.

Öte yandan 25 Mayıs gecesi İkizler’de güzel bir Yeniay beliriyor. İletişim ve seyahatler artıyor. Uzun zamandır geçiştirdiğimiz seyahat planlarını öne alabilir, kendimizi geliştirecek eğitim ve yolculuklardan istifade edebiliriz. Bol bol konuşma ve hareketliliğin göze çarpacağı bu süreçte, yapacağımız yeni başlangıçlarda rüzgâr arkamızdan esiyor olacak. Verdiğimiz kararlarla ve çevremizle ilgili çarpıcı haberler alabiliriz. Aşk ve ilişkilerde iletişimin ön planda olduğu, tatil ve hareketliliğin göze çarpacağı son derece hareketli bir on beş gün. Özel ilişkisi olmayanlar fikirlerini değiştirip, hayatlarında bir partnere yer açmak isteyebilir. Eşi olanlar ise romantik bir on beş gün geçirmek üzere bu süreci iyi değerlendirebilirler.

22 Mayıs – 29 Mayıs arası fiziksel hareketlerimize, kaza ve sakarlık ihtimallerine karşı trafikte ve günlük yaşantımızda özenli olmak faydalı olacaktır. Aynı zamanda uzun zamandır halı altına süpürülmüş konular varsa, tartışma şeklinde ortaya çıkabilir. Kelimeleri silah olarak kullanma eğiliminin olduğu bir hafta, Haziranda da etkili olacak. Ancak en güçlü etkilerini 29 Mayıs’a kadar olan günlerde yaşayacağız. Bu konuda ciddi uyarılar var gökyüzünde. Her türlü gereksiz konuşma, söz ve davranış zarar getirebilir, diyor. Aynı zamanda sportif aktivitelerde, trafikte ve otorite ile ilişkilerde de daha özenli olmamız gereken günlerdeyiz. Elbette esasında bu bir ilahi prensip olduğu için, önemli bir dengeleme ve yapılanma fırsatından ibaret. Bugüne kadarki öfke -gerilim birikimimizden kurtulmak için sağaltıcı çalışmalar yapabiliriz, çok hareketli olduğumuz konularda biraz durmayı öğrenebiliriz. Hiperaktif çocuklar için de davranışlarını dengeleyebilecekleri bir on beş günlük süreç var önümüzde. Kazalara ve kemik kırıklarına dikkat. Dişler, kemikler, uyluklarla ilgili tedavi gereklilikleri ortaya çıkabilir. Aynı zamanda kandaki eksiklikler varsa bu ay ortaya çıkacaktır, örneğin B12 eksikliği gibi. . .

Azmin Yeniden Keşfi

Satürn – Mars teması belki de hayatımızda en önemli temas, diğer yandan Venüs – Jüpiter teması var; peki hangi konuları gündeme getiriyor bu ikililer?

Günlük hayattaki eylemlerimiz uzun vadede neyi yaratıyor? Bugün bizi bekleten, geciktiren etkiler neler? Hayatımızın hangi alanında engel var ve bunun eylemlerimizle ilişkisi nedir?

Hangi konuda ustalaşıyorum, nasıl emek veriyorum? İşimizi yakın plana alıyoruz, kendimize karşı acımasız olmamaya dikkat… Gökyüzünün gaza bastığı günlerde değiliz, bu yüzden mükemmel olmadığımızı görürsek, aslında doğru iz üstündeyiz demek.

Kemiklerimizde, kan dolaşımımızda tamamlamamız gereken neler var? Vitamin – mineral, proteinden yana zengin bir bedensel yapıda mıyız, bunlarda bu dönem eksiklikler görülebilir.

Nelerden keyif alıyoruz, nasıl keyif alıyoruz, bu hayatımızı, kimliğimizi nasıl belirliyor?

Gitmek istediğimiz yerler, yollar, hayatımızda aşmak istediğimiz “neyi” gösteriyor? Uzaklaşmaya çalıştığımız merkezde ne var?

Bu ay, hem karşıt açılar hem de Retrolarla bazı konularda gecikme ve engeller iyice belirginleşebilir ve çözüm gerekliliği ortaya çıkabilir. Dolayısıyla iyi bir gözlem ve sadece biraz anlayışla işin içinden çıkabileceğimiz bir evrilme dönemindeyiz. Uzun zamandır emek verdiğimiz konularda son bir gözden geçirme zamanı. Ağustos sonuna kadar sürecek olan bu dönemde sınırlarımızı ve hayatımıza form veren temel konuları yeniden şekillendirmiş olacağız. Dolayısıyla seçimlerimiz değişebilir, bazı elemeler içinde olabiliriz. Özenli, dikkatli, şefkatli olmakta yarar var. Şefkatli çünkü daha çok zihinsel paylaşım ve aktivitelerin öne geçtiği, “dedikodu yapmıyoruz olanı konuşuyoruz’larla dolu bir aylık ikizler dönemindeyiz. Duygularımızı es geçerek hareket edebilir, sonradan geri dönüp, bakmamız gereken sözler sarf edebiliriz. . . Bu yüzden şefkat, huzur ve ışık rehberimiz olsun.

Güzel bir hafta dilerim.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir