Bayram Sarı
Bayram SARI

Ahmet Hamdi Tanpınar’’ın, “Bir Yol”da dediği gibi “Evet, pekâlâ biliyorum ki, bir gün ben her şeyi bırakıp bu küçük yola dalarsam, onun bittiği yerde bütün saadet ve hasretlerimi, eski yaşanmış rüyalarımı bulacağım, temiz, yepyeni, mesut bir adam olacağım…” Küçük bir yola daldım ve bu yolun bitmesini istediğimden emin değilim. Yolda olmayı seviyorum.

Bazı filmlerin unutulmaz replikleri vardır: “Aslında yazarım, ama geçinmek için değişik işler yapıyorum” gibi. Aslında yazmaya çalışıyorum/çabalıyorum. Jack Kerouac “Yolda” kitabındaki, “Biz öyle kendi yolumuzda kafamız kıyak adamlardık. Ülkeyi dolaşır, caz dinler, edebiyatla ilgilenir, doğu felsefesine dalar, çıkınca güzel kızlarla eğlenir, şiir okur, içer, çeker, savaşa karşı çıkardık.

Canımız ne istiyorsa onu yapar, kafamıza göre takılırdık” cümleleri sanırım benim de hayata karşı duruşumu belirledi. Bayram Sarı kim diyecek olursak da; 23 Nisan 1968 tarihinde yola koyulan ve yolda gördüklerini kendince not alan biri diyebiliriz. Bu notlarımla Yuvaya Yolculuk Dergisi’ndeyim.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Bayram Sarı