Esra Özkalkan
Esra Özkalkan

Çok küçük yaşlardan itibaren varoluşa meraklı olması onu büyük bir arayışa itti. Çeşitli vesilelerin bir araya gelmesi ile 1990 yılında Tasavvuf- Melamilik öğretisiyle tanıştı ve bu sayede hayata olan bakış açısını tamamen değişti. Artık yeni yoluna yeni bir Ben`le yürümeye başladı.

Tasavvuf ve araştırdığı diğer tüm öğretiler,  yazılmış ve yazılmaya devam eden kutsal kitaplar dâhil ona artık hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve buzdağının arkasına daima bakması gerektiğini öğretti. Bu yüzden çok yönlü bakış açısıyla ve hiç bir öğretiye bağımlı olmadan gelişmeye ve “kendini bilme” yolculuğuna devam etmektedir.

Ruhsal Gelişim’ci ya da diğer anlamı ile Ruhsal Şifa’cı olma yolculuğunda kendisine katkıda bulunan değerli varlık Tobias’dan SES (Cinsel Enerjiler Okulu), sevgili Semra Ayanbaşı ve Ercüment Ayanbaşı’ dan Dikşa, sevgili Gülüm Omay’dan Reiki 1 ve sevgili Nilgün Sarar’dan The Reconnection- Reconnective Healing (Yeniden Bağlantı-Şifalanma) ve Ron La Place’dan Merkaba uyumlamaları aldı.

Tüm uyumlanmaların aslında “içimizdeki şifacının uyanması” gerçeğinde saklı olduğunu fark etti ve bunu bir misyon olarak paylaşmaya başladı. Ayrıca varoluşu oluşturan ve bu tuzaklar nedeni ile unutulmuş olan eril-dişil dengelenmesinin önemini vurgulayarak “İlahi Dişil Farkındalığı ve DNA Uyumlanması” başlığı altında seminerler vermektedir.

Ayrıca kişisel gelişim çalışmalarında kullandığı “Adesus Eye Dualite Kartları” adını verdiği bir çalışma oluşturdu.

Doğaya ve de özellikle hayvanlara olan düşkünlüğü yüzünden vegan tarzı beslenmeyi tercih ediyor ve bununla ilgili olarak Derki, The Wise, Trendus ve XL Fashion Life dergilerinde blog yazıyor. Ayrıca yüksek titreşim adını verdiği “vegan menüler” hazırlayarak hepimizin damak zevkinin hayvansal gıdalar olmadan da ruh-zihin-beden bütünlüğü içerisinde nasıl güzelleşebileceğini vurgulamaya çalışan uluslararası gıda şirketinin gurme- line danışmanı ve dergisinin Genel Yayın Yönetmenidir.

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Esra Özkalkan