Şenay Zuhur

Hemşirelik ve işletme alanlarında tamamladığım akademik eğitimlerimle birlikte, uzun yıllardır sağlık profesyoneli olarak kariyer yolculuğumu sürdürüyorum. Profesyonel meslek hayatımda aktif olarak; kilo sorunu yaşayan, diyabet riski bulunan ya da diyabet tanısı almış çocuk/erişkin bireylere ve ailelerine sağlık hizmeti veriyorum. Sağlığı geliştirme ve korumayı, sağlıkta ve hastalıkta bireysel yönetimi, diyabetli bireyin ve ailesinin eğitimi/danışmanlığını mesleki rollerim arasında sayabilirim. Ayrıca “Sağlıklı Bir Yaşam İçin” sloganıyla, bilgi ve deneyimlerim ışığında kendi web sayfamda içerik yazarlığıyla yazma tutkumu pekiştiriyorum.

Ruhun mabedi olan insanın, yaratılmış muhteşem bir varlık olduğuna inandım hayat yolculuğumda. İnsanı tanımanın, insanı anlamanın, insan olmanın güzelliklerini yaşamanın ve yaşatabilmenin önemine inandım daima hayatımda.

Bu yolculukta beni sizlerle buluşturan Yuvaya Yolculuk Dergisi’nde, kalbinizin ve ruhunuzun derinliklerine dokunmayı arzu ederim kalemimle. Yazmak en anlamlı dokunuştur, okumayı arzu eden gönüllere. Bazen sen diliyle, bazen ben diliyle kalpten kalbe görünmez köprüler kurulur. Yazmak, paylaşmaktır özümüzde olanı ve birbirimizin gizemine kapı aralamaktır usulca.

Vazgeçilmez tutkum olan şiir ise, ruhun gerçeğinin yansımasıdır dizelerle. Dile gelir bütün duygular bir şiirin satır aralarıyla alabildiğine. O zaman yolunuz bir şekilde düştüyse derginin adresine, şiirle sohbet tadında bir yolculuk olsun sizlere benim de yazılarım.

Sevgilerimle.

 

E-posta: szuhur77@mynet.com

Instagram: szuhur77

Web: www.senayzuhur.com

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Şenay Zuhur