fbpx

Şenay Zuhur

Şenay Zuhur1977 yılında Almanya’da doğdum. Hemşirelik ve işletme alanlarında akademik eğitim yolculuğumu sürdürdüm. Uzun yıllardır sağlık profesyonelliğinde mesleki hayatımı devam ettirmekteyim.

Hayat boyu öğrenmeye olan inancım ve azmimle kişisel ve mesleki gelişimimde birçok eğitim programının takipçisi oldum. Psikoloji, sosyoloji, felsefe, astroloji, parapsikoloji, spritüel konular, uzak ve yakın tarih, bilim, kişisel gelişim, sağlık, sağlıkta holistik yaklaşım, sağlıklı yaşam ve işletme yönetimi konularında okumayı zevklerim arasında sayabilirim. Mesleki alanda bilimsel araştırmalar yapmak ve yayınlamaksa kariyer yolculuğuma ayrı bir renk katarak, gelişimime katkı sağladı yaşantımda.

Ruhun mabedi olan insanın, yaratılmış muhteşem bir varlık olduğuna inandım hayat okulunda.  İnsanı tanımak, insanı anlamak, insanı hissetmek ve insan olmanın güzelliklerini yaşamak ve yaşatabilmek, mesleki ve sosyal yaşantımda bir tutku oldu daima.

Bitmeyen merakımla gizem perdelerini aralarken hayatta, en önemli gizemin kendim olduğunu fark ettim. Kendimi tanıma yolculuğumda arayışlarım hiç bitmedi. Beni tutkuyla sürükledi zamanın kıyısında. Düşündüm, sorguladım, okudum, araştırdım, yorumladım ve yazdım. Tutkuyla yazmak vazgeçilmezlerimden oldu daima.

Yaşam yolculuğumda şu an beni sizlerle buluşturan bu dergide, kalbinize ve ruhunuza dokunmayı arzuluyorum kalemimle. Yolculuğuma esin kaynağım olan ruhumun sesiyle, sizlerin derinliklerinizde saklı gerçeğinize dokunmak isterim satırlarımla. Bazen deneyimlerinizle dokunursunuz, bazen fikirlerinizle ya da hislerinizle. Yazmak en keyifli dokunuştur.  Bazen sen diliyle, bazen ben diliyle kalpten kalbe görünmez köprüler kurulur. Paylaşmaktır nadide olanı. Birbirimizin gizemine kapı aralamaktır usulca. O kapıdan girdiğimizde kendimizle buluşmaktır nihayetinde.

Şiir ruhun gerçeğinin yansımasıdır dizelerle. Dile gelir bütün duygular şiirle. Ruhlarımızın birbiriyle derin sohbetidir. Görünmez bağlar kurulur, ebedileşir insan gönüllerde. Şiirle sohbet tadında bir yolculuk olsun sizlere yazılarım. Sevgilerimle…

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Şenay Zuhur