Zeynep Ergen
Zeynep Ergen

İstanbul doğumluyum, ay kızlarındanım. Lunatik bir yengeç burcuyum. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Arkeoloji  ve Sanat Tarihi okumanın keyfini ve ayrıcalığını beş yılda tamamladım. Aileden gelen Tasavvuf geleneği ve yine ailemden aktarılan ezoterik bilgiyle çocukluğumdan beri süren yolculuk, 1999 itibariyle Gizemciler Grubunun kurucuları arasına katılmamla netleşti. Gizemden hiç korkmadım, merakla yürüyorum. Niyetin, cesaretin ve inancın her deneyimde korkudan ve sapmalardan  üstün geldiğini defalarca deneyimledim. Dokuz yaşında bir  rüyam hayatımın ilk büyük dönüm noktası oldu. Rüyaları kimseden öğrenmedim, rüyalar beni “Rüyacı yaptı”. Hem niyeti, hem gayreti, hem yolda yürümeyi “Rüyacı” olarak seçtim. Yaşamın boyunca rüyalarımı hep hatırladım.

“Felix” ismini 1989 da görüsüne çok güvendiğim bir dostumun görüsü ile aldım. O zamandan beri Felix ismi benimle beraberdir. Ezoterizm, mitler, kadim inanışları araştırdım. Teoriler pratik oldu, farklı inanışlardaki pek çok insanla rastlaştım, hepsi güzel hediyeler bıraktı.

1995’ den beri Tasavvuf, pagan, Jungian kaynaklarında ve tüm Anadolu’da  Kıbrıs dahil 100.000  rüya aktivitesini ve dönüşümlerini araştırdım izledim. Rüya Alemi Grubunu kurdum, aynı rüyayı gördük, uykuda uyandık. Arketipler temelinde ortak rüya ve görü çalışmalarına merkezde bulunarak aktif olarak katıldım.

1998 -2002 döneminde Erhan Altunay ile ezoterizm ve arketipleri çalıştım.2002’ de ülserime çare ararken Reiki yoluma çıktı, 2002- 2004 döneminde Usui ve Karuna Reiki Eğitimlerimi ve Reiki Masterlığımı Muhsin Doğrular’dan aldım. 2000-2006 döneminde, şaman pagan meditasyonlarına katıldım.Zeynep Sevil Güven ile şifa çalışmalarına katıldım, melek yürüyüşü, hara meditasyonu aldım. 2010 yılında Müjde Özdemir ile Reiki ve Bilinçaltı Köprüsü çalışmalarını yaptık. 2011-2012 yıllarında Cem Şen ile Yi Jin Jing çalıştım. 2012 de Karizma Koçluk’tan İçsel Liderlik ve NLP Prattioner, 2013 ‘te Eğiticinin Eğitimi  eğitimlerini tamamladım. 2013 Nisan’da ve Ağustos’ta Hürryet Kalalı’dan Şamanın Ruhu atölye çalışmasını aldım. 2014 Mayıs’ta Seraphim Eğitimi aldım. Devrim Dölen ile Astroloji çalışmaya devam ediyorum. Astroloji-Burç Dergisi, Derki E Dergi’ de 21 Dergisi’nde Üçüncü Göz Dergi’de ve çeşitli web sitelerinde yazdım, yayınevlerinde ara ara asistan editörlük yapıyorum.

Bilinçaltı rüya sembolizması, rüya farkındalığı, tasavvuf ve rüyalar, rüyalar ve arketipler, sanat tarihinde rüyalar seminerleri vermekteyim. Aktif ve  meditatif imgelem uygulamaları, Esma Ül Hüsna farkındalığı ve okumaları, enerji ve şifa çalışmaları ve bireysel rüya sembolizmasına yönelik rüya okumaları ile rüyalarla dönüşüm ve şifalanma  için danışmanlık ile yoldaşlık ediyorum. Anadolu arketipleri araştırmasına devam ediyorum. Çocuklar ve sahipsiz hayvanlar için gönüllü çalışıyorum.

Görmenin, uyanık alemin, mümkünlerin keyfini deneyimliyorum ve paylaşıyorum. Dervişin huzuru, dolunayın ışığı eksenimdir. Geceyi, yazmayı, bendirle dem tutmayı severim. Aydakikedi’nin öyküsüne gelince, çocukluğumda kendimi kedi sanırdım, rüyalarımda  siyah bir kedi olarak dolaştım çok uzun zaman…Web sitesini kurmadan önce Rüya niyetimizde danışanlarım, dostlarım beni rüyalarında siyah kedi olarak görünce bir Ay Kızı olarak ben de bu kadar ilhamı kabul ederek aydakikedi yi açtım. Artık Aydakikedi ‘nin rüyalar kitabını  da bitirmeye niyetliyim. Yoldayım şimdi ve burada gölgemle, ışığımla yürüyorum.

www.aydakikedi.com

Yazarımıza ait tüm yazılar;

Zeynep Ergen

1 Yorum

  1. Asuman AKARTEPE

    Merhaba, 1 seviye rüya analizi seminerinize katılmayı düşünüyorum, acaba bu eğitimlerle misal aleminde oluşturulanın bu dünya düzleminde gerçekleştirilmesi mümkün mü, rüyalarımızı yönlendirmemiz mümkün mü, perşembe gününü sabırsızlıkla bekliyorum selamlar

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir