Niçin Olumlu Düşünme?

Tüm duygularımız, inançlarımız ve bilgilerimiz, bilinç ve bilinçaltı düşüncelere bağlıdır. Farkında olsak da olmasak da sürekli kontrol altındayızdır.

İnsanlar arasındaki en önemli fark, tutum ve davranışlarıdır. Bazıları için öğrenme eğlenceli iken başkaları için can sıkıcı olabilir.

Bizim şimdiki davranışlarımız ve tavırlarımız, ailemizden, arkadaşlarımızdan toplumdan ve kendimizden aldığımız geri beslemelerin sonucudur; ki bunlar kişisel imajımızı ve dışarıdan algılanan imajımız oluşturur.

Tavır ve davranışlarımız, bilinçli veya bilinç dışı sürekli kendi iç sesimizle yaptığımız konuşmalardan oluşur.

Davranışlarımızı değiştirmede ilk adım, içsel konuşmamız değiştirmektir.

Nasıl ?

Söz Verin !

Öğrenmeye, çalışmaya, ailenize, arkadaşlarınıza, doğaya ve diğer değer verdiğiniz şeylere daha sıkı sarılacağınıza dair söz veriniz. Kendinizi ve diğerlerini övünüz. Başarıyı hayal edin. Girişimci olun. Başarınızın keyfine varın. Kendinize karşı dürüst olun.

olumlu-düşünmek

Meydan Okuyun !

Cesaretli olun. Her gün gelişin ve değişin. En iyisini yapın ve geriye bakmayın. Yeni şeyler deneyin. Çeşitli olanakları göz önüne alın. Yeni insanlarla tanışın. Birçok soru sorarak öğrenin. Zihinsel ve fiziksel sağlığınızı takip edin. Olumlu bakış açısına sahip olun.

Olumlu Davranış Oluşturmanın 7 Yolu :

Her yerde kaynaşabileceğiniz olumlu kişileri bulmaya çalışın.

Her yazıda, farklı ve ilginç bir fikir bulmaya çalışın.

Her kitapta sizin için önemli olan bir kavram bulmaya çalışın.

Arkadaşlarınıza yeni öğrendiğiniz fikirleri anlatmaya gayret edin.

Bilgili kişilere öğrenmek istediğiniz soruları sorun.

Kendinize ait hedeflerinizi, olumlu düşüncelerinizi ve eylemleriniz yazılı olarak tutunuz. Ne düşürseniz o olacağınızı, ne isterseniz öyle hissedeceğinizi unutmayınız.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir