Uranüs Etkisi: Değişim ve Genişleme

19 Ekim Perşembe, 22.12’de bir YeniAy gerçekleşti. Terazi burcunun 26o’sinde gerçekleşen YeniAy, ilişkiler, ortaklıklar ve geleceğe yönelik hedefler aracılığıyla yaşantımıza yeni bir soluk getiriyor. Uranus ve Betelgeus etkili bu dönemi nasıl geçirebileceğimize bakarsak, gökyüzünde başarı kazanmak, farkındalığı ve yaşam alanını genişletmek, zekâmızdan ve özgürlüğümüzden yararlanarak, mevcut yaşantımızı genişletmek yönünde önemli atılımlar yapabileceğimiz bir 15 günlük süreç var.

Yeniayın gerçekleştiği 20 Ekim haftasını değişime yol açan önemli adımlar atmak ve kendi manifestomuzu ilan etmek için değerlendirebiliriz.

Jüpiter – Merkür iş birliği, bu dönem aldığımız kararlara, attığımız imzalara, eğitim, seyahat ve kişisel gelişimle ilgili süreçlere destek veriyor. Yaratıcı bir iş yapıyorsak ya da verimli bir yaratım istiyorsak bu dönem zekâmızı ve bilgeliğimizi yepyeni bir stilde ortaya koyabiliriz.

Merkür retrosundan şikâyet edenleri de düşünmüş gökyüzü ve Dolunay’a kadar olan süreci onlara ayırmış; Merkür’le gelen problemleri iyileştirmek, psikolojik olarak kendimizi daha iyi anlamak ve ifade etmek, krizleri konuşarak çözmek, yeni bir kitaba başlamak, yeni teknolojik aletler almak için uygun bir dönemdeyiz.

Venüs’ün Terazi’den geçtiği bu süreçte, özellikle ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, evlilik gibi konularda harekete geçmek, ilişkiye başlamak ya da mevcut ilişkimizde geçmişten gelen sorunları çözmek yönünde destek veriyor. Sanat ve dizaynla ilgili işler için de bu zaman dilimini değerlendirebiliriz. Aşk ve ilişkilere bakış açımızı derinleştirmek, hayatla sevgi bağı kurmak, işimizde sanatımızı ve orijinal yönlerimizi sergilemek için bu Ekim ve Kasım ayı, mükemmel zamanlama.

Efor ve hareketin temsilcisi Mars 22 Ekim, saat 22.00’de Terazi’ye geçerek, bu süreci hızlandırıyor ve ilgili konularda girişim yapmayı destekliyor. Yani evlilik, iş ortaklıkları ve sosyal ilişkilerde yapılacak girişimler için Mars’ın Terazi ve Akrep’den geçeceği, 25 Ocak 2018 tarihine kadar olan süreci değerlendirebiliriz. Ancak Mars’ın çılgın yüzünü göstereceği 19 -30 Kasım’da fevri hareketlerden, ani öfke ve dikkatsizlikten uzak durmayı seçebiliriz.

2017 yılında “Hiç şaşırmadım, hayatımda hiç değişiklik olmadı,” diyorsanız, 04 Kasım 2017 Dolunayına kadar bu fikriniz değişebilir. Bu hafta Astroloji’nin ve tuhaflıkların sembolü, ters yönde dönerek dans eden Uranüs, kuralları gözden geçirmek için yol gösteriyor. Hayatın gerçeklerini keşfetmek, kendimizin ve uzayın derinliklerini araştırmak, her günkü rutinlere yeni bir bakışla yaklaşmak için bu hafta Uranüsyen bir perspektif geliştirebiliriz.

YeniAY Uranüs Etkisi: Değişim ve GenişlemeKoç: Evlilik, ortaklık ve ilişkilerde şaşırtıcı gelişmelerin görüleceği bir haftadasınız. Üstelik bu şaşkınlığı yaratan siz olabilirsiniz. Bireysel alanınıza sahip çıkmak, özgürlüğünüzden taviz vermemek adına sizi sıkan bir ilişkinizden uzaklaşabilirsiniz. Bir yandan ev ve özel yaşantınızda radikal değişimler yaparken, diğer yandan her şeyi dengede tutmak, bu yeni ayla birlikte özgürlüğünüzü ilan etmenizle sonuçlanabilir. Önceden aldığınız kredi ya da borçlar varsa, bu ay itibariyle kapatabilirsiniz.

Boğa: İş yaşamınızda yeniliklerin görüleceği 15 günlük süreçte, kendinizi fazla yormamaya ve beklenmedik gelişmelere karşı esnek olmaya özen göstermelisiniz. Beslenme ve uyku düzeninizi yenilemek, günlük rutinleri değiştirmek, farklı bir çalışma stiline geçmek için uygun bir ay. Evlilik, iş ortaklığı ve birebir ilişkilerde şanslı olduğunuz bu dönemi, geçmişten gelen ilişki sorunlarını iyileştirmek ya da daha derin paylaşımlarda bulunmak için değerlendirebilirsiniz. Beklediğiniz finansal destekler varsa, eşinizden, iş ortağınızdan ya da bire bir ilişkide olduğunuz kişilerden bulabilirsiniz.

İkizler: – Tatlı mı tatlı, güzel mi güzel, art niyetsiz, patavatsız İkizleri üzmeyin. Merkür’ü kızdırmayın. İkizler’le ilgili bu küçük uyarıdan sonra ; Aşk yaşantınızda yine yeni yeniden heyecan ve merak içinde olduğunuz bir başka aya girmiş bulunuyoruz. Son derece flörtöz olacağınız bu ay, partnerinizle daha fazla zaman geçirmek, yeni paylaşımlar içine girmek isteyebilirsiniz. Yalnızsanız bu dönemde hayatınıza uygun kişiyi çekebilirsiniz. Yeni çevrelere girmek, farklı eğlenme biçimleri keşfetmek, bir hobiye başlamak için çok uygun bir zamandasınız. Bir yandan iş yaşamınızın yoğunlaşacağı bir yıla girdiğimizi düşünürsek, bu ay eğlenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Yengeç: Son derece hassas ve duyarlı Yengeç insanları bu yıl, – sonunda, bu özelliklerini gönül rahatlığıyla yaşayabilecekleri bir sürece giriyor. Sulu gözlü, duyarlı ya da dengesiz olduklarından yakınan çevrenizdeki kişiler, bu yıl hayatı anlamak ve karşılaştıkları zorlukları çözmek için rehberliğinizden yararlanabilirler. Evinizde ve kişisel alanınızda yapacağınız yeniliklerle, gelecek planlarınıza yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Geçmişten özgürleşip, bireysel alanınızı genişlettiğiniz, kendinizle olan ilişkinizden daha memnun olacağınız bir süreçtesiniz. Bir hobiniz, yatırımızın ya da yetenekleriniz sayesinde finansal olarak ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Aslan: Neydim dememeli, ne olacağım demeli, ama bu yıl siz daha bunları diyemeden, hayat değişmeye başladı bile. Geçmişte attığınız adımların sonuçlarını son hızla aldığınız Ekim ayında, şaşırtıcı haberler duyabilir, bir yakınınızla birlikte seyahat planları yapabilirsiniz. Günlük rutinlerinizdeki değişimler, zihinsel olarak takıntılı olduğunuz konulardan özgürleşmenize destek oluyor. Eğitim ve seyahatler, kişisel gelişimle ilgili konularda verim elde edeceğiniz bu ay, özgürlüğün tanımını yeniden yapacak ve elinizdeki konulara bakış açınızı yenileyeceksiniz.

Başak: “Çalışmak, çalışmak, çalışmak,” demiş Sakıp Usta. Başak’a da gene iş konuları düşmüş. Ve lakin bu ay, finansal olarak nihayet yüzünüzü güldüren bir 15 günlük sürece girmiş bulunmaktayız. Ama daha buna sevinemeden parayı harcadınız bile. Finansal olarak bu dönem harcamalara ve alışverişe her zamankinden daha yatkın olabilirsiniz. “Aman canım, kökü sende, bırak gitsin,” gibi yakın çevrenizden destekleyici açıklamalar gelebilir. Gerçekten hayat, sizi bu yıl maddeden özgürleştirmek ve gerçeğin kontrol edilemez olduğunu göstermek istiyor. Bu nedenle maddi kaynak ve başarı arayışlarınızı yumuşatıp, biraz geri çekilmek ve hayata geniş çerçeveden bakmak isteyebilirsiniz.

Terazi: “Güç bende artık,” diyen Terazi, sürekli idare ettiği partnerini bırakıp, kaçtı. Neden olmasın; Bu ay, verdiğiniz tavizleri bırakıp, kendinize geleceğiniz kesin. 2017 yılının yarattığı değişimi net bir şekilde göreceğiniz, ilişkilerinize ve toplumsal statünüze verdiğiniz önemden sıyrılacağınız bir aydayız. Kendi yeteneklerinizi sergileyeceğiniz, motivasyonlarınız için harekete geçeceğiniz bu ay, kararsızlık yaşamadığınız ve partnerinizden önce kendinizi düşündüğünüz ender aylardan birindeyiz. 01 – 04 Kasım civarında ilişkilerinizde gerilim yaşamamaya ve sağlığınıza özen göstermelisiniz. Bu hafta başladığınız projeler, iş ve ortaklık yönündeki girişimler, destekli ve sağlam olacaktır. İmajınızı yenileyebilir, önceden hazırladığınız projeleri tanıtabilirsiniz.

Akrep: Bütün astroloji yazıları, “Akrep burcuna bu yıl büyük şans var,” dedikten sonra, elbette inanmadınız ve paranoyak tavrınızla hayatın nabzını tutmaya devam ettiniz. Ve lakin bu ay , – – mı acaba , diye şöyle bir sorgulayabilirsiniz. Özellikle sağlık ve finans alanında uzun süre bir türlü yerine oturmayan taşları oturtabileceğiniz bir aydayız. Ekim ve Kasım süresince, uzun zamandır sorduğunuz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bilinçaltınızdan ve günlük yaşamda karşılaştığınız tesadüflerden yararlanarak, güven duygunuzu geliştirebilirsiniz. Aile büyüklerinden biri rahatsızlanabilir, siz değil. Sağlık ve varlık kazanmak yolunda emin adımlarla ilerlediğiniz bir süreçtesiniz. Ama tabi ki ilişkileri merak ediyorsunuz, bu yeniay sizi yeni bir ilişkiye hazırlıyor. Eğer hali hazırda ilişkiniz varsa, partnerinize yansıttığınız sorunların kaynağını kendi içinizde bularak, ilişkinizi yeniden dengeleyebilirsiniz.

Yay: Çılgın risklerin burcu Yay’lar, son iki yılda bu özelliklerini baya törpüledikten sonra, Ekim ayının ikinci yarısında, ortamlara dönmeye hazırlanıyor. Bu kez daha olgunlaşmış ve aklı başında olarak, farklı tercihler yapabilirisiniz. Arkadaş çevrenizden gelen teklif ve önerilerle, özel ilişkiniz arasında kalıp, mutluluğu kendi iç dünyanızda bulabilirsiniz. Şaka bir yana, kişisel gelişimin zirvesinde olduğunuz bu yıl, sosyal olarak ne kadar hareketli olsanız da biraz kendi iç yolculuğunuza önem vereceğiniz bir yıldayız. Özellikle Kasım’ın ilk haftası, iç sesinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Finansal olarak yavaş ilerleyen süreçlerin yorgunluğunu atacak, yeni fikirler düşünseniz de ortaya çıkarmak için Aralık ayı uygun gibi görünüyor.

Oğlak: Oğlak’lar için iki A4 yazarsak belki yeter, 2008’den beri her türlü değişim ve dönüşüm konusunda ustalaşma yolunda ilerleyen Oğlak’lar için macera daha yeni başlıyor, dersem düşer bayılırlar herhalde. Ama gerçekten de 2020 yılına kadar, değişime devam, durmak yok. Bu YeniAy’la beraber, kariyerinizde önemli atılımlarda bulunabilir, sesinizi daha çok insana duyurabilir, üst – otorite figürlerinden destek alabilirsiniz. Değişen kişisel ihtiyaçlarınıza, ev ve iş düzeninizin cevap vermesi vakit alabilir. Kendi manifestonuzu ilan edip, mevcut yaşantınızı değiştireceğiniz bir yılın arifesindeyiz. En önem verdiğiniz konu olan hedefleriniz ve işiniz için acele etmeden adım atmaya dikkat etmelisiniz. Ekim ve Kasım bu anlamda tempolu çalışma düzeniniz devam ederken, yorgunluk ibresine dikkat etmelisiniz.

Kova: Kova’ları hala dünyayı bırakıp gitmedikleri ve hiç anlamadıkları bu toplumsal düzende devam ettikleri için tebrik ederek başlıyoruz. Biraz daha hayata katılmak, kendini göstermek ve popüler kültürden faydalanmak yönünde geliştiğiniz bu yıl, kendinizi saçma sapan bulduğunuz ve tenezzül etmediğiniz konularda girişim yaparken bulabilirsiniz. Hep bilim, hep felsefe, hep dağların zirveleri derken, hayat sizi Ahmet’lerde toplanmaya sürüklüyor. Okey’e dördüncü olmanın tadını çıkardığınız bu süreçte, sosyalleşmek iş birliği getiriyor olacak. Bu ay inançlarınızı ve hayat görüşünüzü paylaşabileceğiniz yakın ilişkiler kurabilir, olumsuz gördüğünüz sorunların çözümünü bulabilirsiniz. Eğitim ve seyahatler yönünden beklenmedik fırsatlar gelebilir.

Balık: “Yoğunum dostum, vaktim yok.” Bu ara hiçbir yoğunluğunuz olmasa da elinizdeki angarya işlerin yapılması, hayatla ilgili önemli seçimler yapmakta uzun süredir sonuç almayı beklemeniz, kısaca yorgunluk hissiyle, yenilenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Kendi psikolojinizi gözlemleyerek, güç toplayabileceğiniz bir aydasınız. İşinizden elde edeceğiniz gelirde yeni kaynaklar gündeme gelebilir. Eğer ihmal ettiyseniz kendinize para harcamak ve maddi açıdan özgür olmak isteyebilirsiniz. Ortaklı işlerden ya da kredi, miras, burs, prim gibi alanlardan gelen destek bu konuda yardımcı olabilir. İşinizle ilgili konular yavaş yavaş netleşirken, yönünüzü özel hayatınıza çevireceksiniz. Kasım itibariyle yeni bir ilişki gündeme gelebilir.

Beklenmedik sürprizlerin, çılgın farkındalıklar ve ilhamlar getirdiği güzel bir YeniAy dilerim.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir